Jak rozebrat hlaven perkusni pusky pred cistenim

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
T.Mirek
Příspěvky: 5
Registrován: 27 led 2010 18:41

Jak rozebrat hlaveň perkusní pušky před čištěním

Příspěvek od T.Mirek » 27 led 2010 21:22

Poradí mi někdo, jak rozebrat hlaveň perkusní pušky ARDESA DEERHUNTER ráže 45 R-66?
Potřebuji vyčistit hlaveň a prozatím se mi podařilo vyšroubovat pouze piton.
Nevím co všechno jde rozebrat. Je opačná část ústi hlavně rozebíratelná? Potřeboval bych nějaký manuál. Koupil jsem používanou pušku a nemám zkušenosti a nerad bych něco ukroutil.
Děkuji za zprávu. Mirek


PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Jak rozebrat hlaveň perkusní pušky před čištěním

Příspěvek od PatrikV » 28 led 2010 10:42

Jde odšroubovat dnový šroub, ale bez přípravku tak akorát něco poškodíš. Pokud není v té hlavni něco násilím narváno tak není důvod to rozebírat.
Obrázek
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Jak rozebrat hlaveň perkusní pušky před čištěním

Příspěvek od monccou » 28 led 2010 10:58

Dnový šroub se u této pušky při čištění zásadně nevyjímá. Rozborka se provádí tak, že se vytlačí příčný klínek, který spojuje hlaveň s pažbou, hlaveň se vyjme, tak aby se hák hlavně vyháknul z lůžka. Případně se vyšroubuje piston a to je tak všechno. Vyjímatelný dnový šroub mají většinou pouze moderní předovky.
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Jak rozebrat hlaveň perkusní pušky před čištěním

Příspěvek od PatrikV » 28 led 2010 11:06

Dnový šroub je i u této zbraně vyjímatelný, běžně se při čištění opravdu nevyjímá.
Martin147
Příspěvky: 14
Registrován: 14 bře 2009 16:23

Re: Jak rozebrat hlaveň perkusní pušky před čištěním

Příspěvek od Martin147 » 28 led 2010 11:43

Zdravím,

Na Deerhunterovi sa dnový šraub neodkrúca. Ja som to raz skúšal a radšej som to nechal tak aby som ho nepoškodil. Pri čistení som vyklepal priečny klin, vybral hlaveň a z hlavne som odkrútil piston a šraub na zátravke. To je všetko čo potrebuješ vykrútiť, ide to vyčistiť celkom dobre, len sa s tým treba trochu pohrať.
T.Mirek
Příspěvky: 5
Registrován: 27 led 2010 18:41

Re: Jak rozebrat hlaveň perkusní pušky před čištěním

Příspěvek od T.Mirek » 28 led 2010 20:34

Moc děkuji všem za odpověď. Mirek
Smazaný uživatel 111

Re: Jak rozebrat hlaveň perkusní pušky před čištěním

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 29 led 2010 13:15

PatrikV píše:Dnový šroub je i u této zbraně vyjímatelný, běžně se při čištění opravdu nevyjímá.
A máš nejaký postup jak a čím ho vyjmout :?: :?:
Řekl bych že silu jsem použil dost velkou a šroub se ani nehnul :roll: :roll: takt opravdu nevím :idea:
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Jak rozebrat hlaveň perkusní pušky před čištěním

Příspěvek od PatrikV » 29 led 2010 13:40

Potřebuješ páku která sedí přesně na ten klín toho šroubu a pevné sevření hlavně. Ujistit se, že v hlavni není nasypán střelný prach - zvláště pokud se rozhodneš konec hlavně opatrně nahřát. Můžeš to nechat namočené v petroleji nebo brzdové kapalině. Někde jsem četl doporučení o poklepání měděnou palici.
Edit: samozřejmě že musí být vyšroubován (pokud není součásti hlavně) šroub pro piston.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Jak rozebrat hlaveň perkusní pušky před čištěním

Příspěvek od blecha.z » 29 led 2010 18:07

Jestli v hlavni nemáš, co tam nepatří, nedělej to. U pistole mně zůstal vytěrák a nešel ven. Spěchal jsem a neporadil se. Mohl se podsypat a vystřelit do země. Odšouboval jsem piston, pak drum (hasákem), pak dnový šroub. Nepoznačil jsem si původní pozici dnového šroubu. Při zpětné montáži jsem strhl závit na drumu. Nebýt kamaráda, pistole byla zralá do šrotu.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Jak rozebrat hlaveň perkusní pušky před čištěním

Příspěvek od PatrikV » 29 led 2010 18:27

blecha.z píše: pistole byla zralá do šrotu.
Není důvod k panice, opravit se dá všelico. :D
Odpovědět