Nakup zbrane kategorie B na e-shopu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
coyote
Příspěvky: 2
Registrován: 27 led 2010 09:41

Nákup zbraně kategorie B na e-shopu

Příspěvek od coyote » 27 led 2010 09:54

Zdravím, jsem v oboru zelenáč a tak to bude možná trochu blbá otázka. Jak je to s nákupem zbraně na E-shopu dejmetomu například z USA? Nemoh jsem si nevšimnout, že proti cenám v ČR jsou s cenami nových zbraní cca 2-3 x níž v přepočtu na Kč. Ale předpokládám, že nejsem jedinej, koho to napadlo, takže nějakej háček tady určitě bude a nebude malej. Takže jak to je, poraďte, dík.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nákup zbraně kategorie B na e-shopu

Příspěvek od Alfonss » 27 led 2010 10:43

Problém číslo 1 je, zda Ti to pošlou do Evropy.
Pokud ano, musíš si na policii vyřídit potřebné papíry (ZPL), nechat je přeložit a oštemplovat, amíci si musí vyřídit taky nějaké vývozní licence, všechno to zaplatíš, zaplatíš dopravu, která není nijak laciná, zbraň přijde na celnici, tam Ti ji proclí a odvezeš si ji domů. Se zbraní ovšem musíš na zkušebnu (kterou zaplatíš) a pak zaregistrovat. Snad jsem na nic nezapomněl.

Potom nějak nechápu jak by se u zbraní z USA řešila záruka v případě že by třeba rupl lauf...
coyote
Příspěvky: 2
Registrován: 27 led 2010 09:41

Re: Nákup zbraně kategorie B na e-shopu

Příspěvek od coyote » 27 led 2010 11:01

Hmmm, tak to na to asi dlabu a projdu český trh s ojetinami... Myslím, že pro začátek bych s tím měl až moc patálií, každopádně díky moc za vyčerpávající informace.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup zbraně kategorie B na e-shopu

Příspěvek od golfkiller » 31 led 2010 11:28

u iindividualniho dovozu pokud nejsi prodejce zbran doprovázíš ;-)
čili pokud tam máš cestu tak to neni větší problem :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět