Otazky pro Myslivce a lovce

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

masmen

Příspěvek od masmen » 31 bře 2006 21:34

se dostáváme k zajímavýmu tématu, co je ''místo určené pro lovce'' ????třeba jestli bych si pak mohl vyběhnout za dědinu a skolit nějakýho kanca :D


Olaf

Příspěvek od Olaf » 31 bře 2006 22:36

Masmen napsal:
se dostáváme k zajímavýmu tématu, co je ''místo určené pro lovce'' ????třeba jestli bych si pak mohl vyběhnout za dědinu a skolit nějakýho kanca Very Happy
Pokud to, co píšeš myslíš vážně, budeš mít zřejmě značné problémy. Když nemáš ZP sk.C a nejsi členem MS v jehož honitbě si hodláš na toho kance /nebo cokoliv jiného / střelit, dlouho ten ZP asi mít nebudeš. Pro střelbu z ostrých zbraní /vyjma vzduchovky a floberky-a to pouze na svém nehonebním pozemku/ jsou vymezeny výhradně střelnice. Ale dost možná to byla jen legrace, což z příspěvku není zcela zřejmé :roll:
masmen

Příspěvek od masmen » 01 dub 2006 17:33

příště to napíšu jednoznačněji - ale dík za snahu :wink: problém je, že všechny spolky v okolí už nikoho nechcou příjmout
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 01 dub 2006 20:26

masmen píše:příště to napíšu jednoznačněji - ale dík za snahu :wink: problém je, že všechny spolky v okolí už nikoho nechcou příjmout
Nejsem myslivec, ale myslim si (je to alespon muj nazor a predstava) ze myslivost je hlavne o peci, starost a ochranu zvere a prirody a strelba je nekde v te druhe polovine cinnosti mysliveckych spolku. Alespon do nedavna to tak mohlo byt, ale mozna se mylim.
Kdyz ji milujes, neni co resit.
masmen

Příspěvek od masmen » 06 dub 2006 16:29

taky nejsem myslivec a určitě máš pravdu, ale tebe by bavilo jen chodit a starat se??? kde je ta pověstná mužská lovecká vášeň???? a někdy je to střílení zahrunuto ve slově STARÁNÍ - ale to sme dost uhli od tématu
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 dub 2006 16:59

Počty zvěře se musí redukovat, slabý a nemocný kusy střílet, aby se nerodili mrzáčci.

Ale u nás by bylo potřeba to zredukovat velice výrazně, protože nám v lese způsobují nehorázný škody. Všechny ochrany jsou nanic...
masmen

Příspěvek od masmen » 06 dub 2006 17:09

úplně s tebou souhlasím, u nás už nenajdeš ani křepelku ani zajíce - divočáci to mají všechno vysbíraný - a když sem se ptal kolik jich při lovu sejmuli, tak kolem 20 ale potřebovali by prej aspoň 300
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 07 dub 2006 14:34

masmene pokud máš o myslivost opravdu zájem ,ne pouze o lov přihlaš se no okr. výboru české myslivecké jednoty do kursu uchazečů o první lovecký lístek.po absolvování kursu tě přidělí do mysliveckého združení na na roční praxi ,po které děláš mysliveckou zkoušku a zp. sk. c.pokud se v kolektivu kde budeš praktikovat předvedeš v dobrém světle máš velkou naději že tě přijmou mezi sebe. lov je v myslivosti až na posledním místě. jinak kdo má lovecký lístek muže se vyžívat ve sdruženich za úplatu,je takových nabídek spousta. jenom to chce prachy a nemusíč delat ani brigády,je dneska hodně soukromých honiteb.já prachy nemám ,tak musím makat. tak si z toho vyber.
masmen

Příspěvek od masmen » 07 dub 2006 22:19

díkec snad se k tomu dostanu
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 pro 2006 23:35

Hele, existují u nás navolno bílí jeleni?
Bo včera mi jeden desate-dvanácterák přeběh před autem, tak bych rád věděl jestli utek z obory nebo je to normální.

Ne nic jsem nepil, myš to nebyla... :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 27 pro 2006 22:01

Třeba zdrhal z vápenky. :shock: :D
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 27 pro 2006 22:32

Nebyl to sob? Třeba ten falešnej?
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 28 pro 2006 16:03

Pokud je mi známo tak bílí jeleni se u nás vyskytují v oboře v Žehušicích u Prahy potom v Topolčankách na Slovensku. Teoreticky by se tu mohl vyskytnout albín ale byla by to tak velká vzácnost že Ti nehrozí setkání s ním. Nedávno se někde v Německu vyskytla bílá lan nebo srna už nevím přesně.Jinak myslivecká pověra říká že kdo ji uloví tak do roka umře.Proto na ni raději ani nemiř!
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 pro 2006 16:58

Kurňa chlapi, mám oči. Ten jelen byl bílej jak křída (špinavá). A za ním běžela laň, ta byla normálně hnědá.
Bylo to ve dne v asi půl druhé odpoledne, za světla. A bylo to kousek před Milešovem pod Milešovkou. Kousek odtud je velká obora, ale co jsem viděl tak tam ty zvířata mají normální hnědé, pochybuju, že by utek odtamtud.
Byl to normální bílý jelen, stejný jako jsou ti v Karviné v parku Boženy Němcové (nebo byli, už jsem tam dlouho nebyl).
Jestli to byl albín, nevím, do očí jsem mu neviděl.
Viděla ho i přítelkyně, byli jsme z toho paf.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 28 pro 2006 17:55

Kubajzz: Bílého jelena Ti věřím. Před několika lety jsem viděl bílou srnu. Bylo to u obce Obora na Českolipsku. Nejprve jsem myslel, že někomu zdrhla koza, ale opravdu byla to srna.
Odpovědět