Samostril byl primerenou obranou majetku

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Samostříl byl přiměřenou obranou majetku

Příspěvek od Kubajzz » 29 bře 2006 09:19

Více na http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... _krimi_cen
Na jednu stranu to chápu, na druhou doufám, že se to příliš nerozšíří. :? :wink:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 bře 2006 09:29

Copak chodis taky navstevovat cizi chaty?
Jen at se ti smejdi spalej...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 bře 2006 09:43

No, ale až tam začne hořet a vpadne tam hasič, tak už to asi přiměřená obrana nebude, že?
Nebo na to senilák zapomene a odpráskne se v lepším případě sám, v horším případě to odnese jeho vnouče. :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 bře 2006 09:49

S tema hasicema je to pravda. Ja si jen myslim, ze je potreba prevratit zastarale smysleni soudcu a verejnosti ve vztahu k obrane zdravi a majetku osob. Cili i tento pripad at uz je jakkoliv pritazeny za vlasy tomu pomuze.

Jinak mas pravdu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 bře 2006 10:15

Ono je dobře, že se to tak medializovalo a taky je vidět, že soudci k těm případům přistupují individuálně a s citem. Za to jim tleskám.

Přivedlo mě to na myšlenku, že bych si nainstaloval do chaty asi toto:
Zloděj příjde ke dveřím, PRÁSK, rána jako z děla, bouchla by slepá patrona, zloděj kouká co to bylo a na dveřích je napsáno "Vevnitř jsou čtyři ostré". Šel bys dál?

Možná by stačila na dveře cedule "Pozor! Objekt je střežen nástražným zařízením". Riskl bys to? :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 bře 2006 10:51

Já teda jsem zastáncem těchhle samostřílů, pokud Ti několikrát za sebou vykradou chatu, tak seš naprosto bezmocnej. Na policii spoléhat nemůžeš. Ano, ta cedule je na místě....varování a když i přesto půjdeš dovnitř tak bez milosti.....
Ale spíš bych volil mechanicoku zbraň, nějakou kuši nebo něco, co by bylo v souladu se zákonem, žádný vojenský rozbušky atd...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 bře 2006 11:01

To máš fuk jestli je to mechanická zbraň (kuše, samostříl) nebo palná zbraň, v souladu se zákonem to není nikdy.
Taky tam můžeš na stůl postavit flašku s otráveným rumem. :lol: :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 bře 2006 11:38

Kubajzz píše:To máš fuk jestli je to mechanická zbraň (kuše, samostříl) nebo palná zbraň, v souladu se zákonem to není nikdy.
Taky tam můžeš na stůl postavit flašku s otráveným rumem. :lol: :lol:
Tak tak. Vzdy se jedna se o nastrazne zarizeni.

S tim rumem ... budes se divit, vetsina "chataru" (rozumej zlodeju co vykradaji chaty) se toho nedotknou. Vyzkouseno.

Nechavame na stole nakej alkohol (ne otraveny, ale bez etikety) a nikdo se toho nedotkl. Chatu vykradli Xkrat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 bře 2006 11:57

No já jsem měl chatu zatím vykradenou jenom jednou asi před 10-ti lety a šlohli mi tam starý spacák, ruské rádio co jsem byl líný vyhodit, snědli nastudeno konzervu guláše a vypili zbytek rumu. Nejvíc mě nas*alo, že u toho rozbili okno, což byla asi největší škoda.
Ještě mi ukradli starý mosazný teleskopický monokulár (starožitnost), ale jak lezli přes plot, tak jim vypadl z kapsy, tak jsem ho zase zvedl ze země a mám ho dodnes.

Musím to zaklepat ťuk ťuk, ale tam se moc nekrade.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 30 bře 2006 11:30

Kubajzz píše:...Nejvíc mě nas*alo, že u toho rozbili okno, což byla asi největší škoda...
Jo, to mi taky leze na nervy téměř nejvíc- že nadělají spostu zbytečné škody, ketrá neprospěje dokonce ani jim. Jako třeba když bratranci onehdy jakýsi debil rozbil okýnko u auta (škoda přes 5 000 Kč) a uvnitř potom sebral golu od Vietnamců (asi tak 150 Kč?) a pracovní rukavice (za odvoz)- obě pravé...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 02 říj 2008 14:42

sice 2 roky zpětně, ale reakce:

vykrádání chat: úplně bezzubý dnes už nejsi.
Dá se instalovat elektronický alarmik který (krom celkem samo o sobě jakového kdákání sirény a osvětlení přístupových ploch) tě může prozvonit na mobil, případně si nechá zavolat a funguje jako odposlech. Taky může přístupovou cestu snímat kamerou; luxusní systémy umí i poslat MMS s fotkou.

Jako bonus můžeš svou SMS spínat 230Volt přístroje: i za pár tisíc má 3 nezávislé kanály.


Takže pro bojovné trestající: dalo by se odposlechem + infem o stavu čidel zjistit, zda to nejsou požárníci či děti ze sousedství a samostřílné zařízení zapnout dálkově až poté. A hned s tím by sis mohl zajet na chatu vyzvednout mrtvolu.
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 02 říj 2008 14:55

Nákladné. Podle současné judikatury by mělo stačit (nebo u soudu alespoň významně pomoci) viditelně označit chráněný objekt varováním, např. Chráněno samostřílným bezpečnostním zařízením. Životu nebezpečno vstupovat.
Každá osoba vstupující do objektu by byla předem varována, o zákeřnosti zařízení se pak již nedá mluvit.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 02 říj 2008 16:29

A co děti, negramoti nebo cizinci co "neumět cééésky" ? Na tu ceduli si můžeš napsat co chceš, ale zodpovědnosti tě to nezbaví. Dle zákona 119/2002 §2 a)6. jsou střelná nástrahová zařízení zbraně kategorie A - pouze na výjimku PČR - a tu nedostaneš. Takže smolík ...
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 02 říj 2008 18:46

Homer262: O žádnou zákeřnost v zákoně nejde. Tento zákon explicitně určuje " Střelná nástrahová zařízení " jako zakázaná. Takže je úplně jedno, jestli tam nějaká cedule bude nebo ne. Mě se to taky nelíbí. Já bych považoval za správné, aby takové zařízení bylo aktivováno po překonání několika / dvou / překážek.
Omluva JirkoviS, přišel jsem s tím až po něm.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 říj 2008 19:15

Nic podobného nejde k vůli hasičům a záchranářům.
Vy by jste chtěli zabít člověka, kterej vám jde hasit chalupu, doma má dvě děcka a třetí na cestě???

.....kur......
Odpovědět