CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od kayakero » 06 led 2010 13:19

Kdybych si najal řemeslníka z povolání, předpokládám, že dnes i v chudých a zaostalých Čechách vytáhne profi-třídu nářadí od Maffel či Makita. Kdyby měl udržovaný před-revoluční modrý NAREX (v perfektním stavu, s repasovanou rukojetí, novými uhlíky a novou neoprenovou šňůrou do zdi) - a říkal mi něco o vlastenectví a otravoval s detaily že u kterých řezaných materiálů rychlost řezu (při použití stejných pilových kotoučů) není přímo diskvalifikující, řekl bych, že si neváží svého času a zdraví. Nebo hůř - že je zaostalý a iracionálně/debilně se bude asi chovat i jinde - a že bych ho tedy měl vyměnit než něco vyvede. Zvlášť když nové nářadí stojí max. podobné peníze, kolik mne on stojí za měsíc, tj.: návratnost vyšší efektivitou do roka až dvou, nad tak suprovou návratností finančák zajásá. Tedy: u jednotek, které útočné pušky vážně používají, nemám nic proti dozbrojování jednotek profi-třídou: klidně Steyer-Aug, HK či i lepší, custom tuněné.


Pokládám za samozřejmé, že aby se voják vůbec (a včas) trefil, potřebuje min.: kompaktní střílítko do bojů natěsno v interiérech (<50metrů, cca. 500Joule) , lehčí karabinu do městské zástavby a do joungle (<400metrů, cca. 1200Joule - aby prostřelila i kmen palmy), silnější těžší pušku do otevřených krajin typu pouště, velehory či Polabí ( i nad 900 metrů, cca. 3000Joule). Řemeslník si s sebou dnes taky tahá několik mašinek - a jen packal či zoufalec se pokouší řešit jedinou uni-řetězovkou jak pokácení 100-letého dubu, tak vyřezávat překližku - jelikož tím posere obojí.


kozejk
Příspěvky: 22
Registrován: 03 bře 2006 12:33

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od kozejk » 06 led 2010 18:48

dobře sladěná zbraň v rukou profesionála je vždy smrtící a je jedno jestli to je 7.62 nebo 5.56.Bohužel 7.62 má výhodu v tom že díky větší stabilitě prolítně větším bordelem(zdivo,plechy,kosti,maso,) A to si dobře uvědomují i americké jednotky které na to ted přicházejí v afganistánu.Ono totiž zavedení 5.56 nebylo jen z důvodu modernizace,ale jak už je v americe normální,velkou úlohu hrály finance.Nová munice,nové zbraně,nové kontrakty a zbrajařské firmy mají opravdu úzký kontakty se senátory a politiky a co víc podpoří upadající ekonomiku než války a investice do zbrojení.

Jinak co se týká názorů na 7.62 a SA-58 pro mě obě vynikající věci, ikdyž SA-58 je neergonimickej křumpl,s mířidlama na howno a velkým zdvihem hlavně.A co se týká přesnosti jak zbraně nebo náboje,na 500 metrů z 20ti ran 12 zásahů na v před běžící figuru není problém,to si myslím je pro průměrnýho střelce naprosto dostačující přesnost. Co se týká váhy a počtu nesené munice,to je stejná zhovadilost jako stéblo trávy.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od predator » 08 led 2010 11:39

Ten náboj 6,8 mm sám o sobě žádnej zázrak nebude, pouze kompromis. Bez nějaký revoluční bouchačky to bude stejně kopat a zvedat se jak 7,62 x 39, to je prostě fyzika. No tak je prostě výkonnější než .223 , ale to nic neřeší.

Já si třeba myslím, že naše slavná armáda vůbec přezbrojovat nepotřebuje, páč drtivá většina z ní stejně sedí někde v kanclu a střílí tak leda na střelnici, a na to bych jim koupil vzduchovky.

Nevidím důvod, proč já bych měl sponzorovat pár nadšenců co si někde v iráku hrajou na válku, což pro mě žádnej přínos nemá.

Současná podoba AČR mi vůbec nedává žádnej pocit bezpečí jako že by nás někdo chránil, naopak, tahle malá soukromá armádička podle mě by byla schopna chránit leda elitu proti nasranejm vlastním občanům, to jo.


Armáda a její zakázky jsou jen způsob, jak si řada vysoce situovanejch činitelů pořádně namaže kapsu. Uvedu jeden příklad z mnoha: před pár lety se zmodernizovalo tankové vojsko, pár miliard to stálo, a teď zas chtěj tanky zrušit, páč je nepotřebujem, a jenom hnijou v kasárnách. Takže teď přezbrojej pěchotu, a za pár let se zas přijde na to, že ji nepotřebujem, páč jenom hnije v kasárnách?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od Asot » 08 led 2010 11:51

predator píše: Současná podoba AČR mi vůbec nedává žádnej pocit bezpečí jako že by nás někdo chránil, naopak, tahle malá soukromá armádička podle mě by byla schopna chránit leda elitu proti nasranejm vlastním občanům, to jo.

Armáda a její zakázky jsou jen způsob, jak si řada vysoce situovanejch činitelů pořádně namaže kapsu. Uvedu jeden příklad z mnoha: před pár lety se zmodernizovalo tankové vojsko, pár miliard to stálo, a teď zas chtěj tanky zrušit, páč je nepotřebujem, a jenom hnijou v kasárnách. Takže teď přezbrojej pěchotu, a za pár let se zas přijde na to, že ji nepotřebujem, páč jenom hnije v kasárnách?
Ano :)

Jinak nechápu, o čem tohle vlákno vlastně je.
kozejk
Příspěvky: 22
Registrován: 03 bře 2006 12:33

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od kozejk » 08 led 2010 14:48

no pro ty kteří nevidí do financí armady řeknu jen jedno,raději nasypat 40 miliard armádě než sociálně nepřízpusobivým občanům.A pak nemáte ani tušení kolik stovek milionů se z armádního rozpočtu vrací zpátky do státní kasy. Každý ekonom vám řekne že v době krize je potřeba točit peníze v rámci zakázek pro stát a je jedno jestli to je infrastruktůra silnic,plynovodů nebo modernizace hasičů,policajtů nebo vojáků. Základ totiž je aby tyhle zakázky plnily domací firmy.
Přesně tohle dělá amerika,at je krize jakákoliv jejich zbrojařské podniky jedou na plný koule.

Co se týká tanků,ty by na trhu byly úspěšné,přece jenom jsou odborníky hodnocené jako nejlepší modernizace,ale to by na naši republiku nesměli být vyvýjený tlaky,proti prodeji voj. meteriálu,at už jsou to tanky,lokátory Věra.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od Harquebusier » 09 led 2010 10:47

Tak to vypadá, že se rozhodne mezi FN SCAR a CZ 805. :shock:

Viz zde: http://www.euro.cz/detail.jsp?id=20700
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od Harquebusier » 09 led 2010 10:56

Jo, to hlasování je tady: http://www.2vysadkovarota.cz/forum/view ... &start=210
ale je jen čtenářský, vojáci by asi hlasovali jinak, jak je zmíněno v tom článku.
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od Asot » 09 led 2010 12:39

Tak, to je jasně HK 416 a 417
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od Harquebusier » 10 led 2010 14:48

Snad nebudu moc OT, ale jedna věc mi u té nabídky zbraní FN, (ale i Glocků atd.) vadí...
Proč musí být dodávány prostřednictvím nějaké české obskurní firmy (stačí se podívat na webovou prezentaci MPI Group)?
Jasně, chápu, že jde o "výhradní" zastoupení pro český trh, ale velká státní zakázka je něco jiného než dovoz zbraní jednotlivě pro maloobchod, tak by snad neměl být problémem přímý obchodní vztah mezi armádou (ministerstvem) a výrobcem. Na co další prostředník? CZUB dává nabídku také přímo.

Jinak ta SCAR je super gun, o tom žádná:
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od Kubin. » 10 led 2010 16:08

To je přeci jednoduché, jde o státní zakázku a každý si rád něco uloupne. Prostě není snaha to změnit. Sám to vidím na firmě ve které pracuju. Je to mezinárodní opravdu velká firma a když vidím kolik dalších malých firem z nás zbytečně tahá prachy tak je mi zle a taky prostě není snaha ani v časech krize něco měnit. Hold kde se točí hodně peněz a zvlášť státních je i spousta firem co se rádi přiživí. Sorry za OT.
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od kayakero » 11 led 2010 13:14

-> Harquebusier, Kubin.:
to se tu už řešilo,
http://forum.gunshop.cz/armada-nakoupil ... t8539.html
podivoval jsem se přesně nad tímtéž. Takhle rozmnožovat nehodnototvorné články řetězce je i proti nějaké ISO, krom živení zbytečných parazitů hrozí výrobci, že mu odeberou jeden z certifikátů. Což, pravda, v naší zaostalé zemi nic neznamená; v zemi výrobce to něco znamenat může - třeba ohrožení šancí při ucházení se o státní zakázky v civilizovaných zemích, kde se snaží možnosti korupce minimalizovat.


IMHO stejné hnilé stojaté choroboplodné vody, jako když AČR nakoupila LandRovery z auto-servisu bývalé gumy, která s těmi armádními auto-nákupčími dokonce nějakou dobu sloužila. Nebyli ani zastoupením firmy Rover, jen jim dělali servis. Po získání zakázky nakoupili po Evropě + repasovali ojeté civilní farmářské modely + předělané sanitky a nacákali je na khaki, jelikož výrobce Rover modely určené přímo pro armády (s lafetami pro kulomet a pod.) nikdy neprodává civilním firmám - je pro něho důležitý kontakt přímo s armádami.

Gzblití: za takovou nehoráznost měly být všechny účastné gumy v míru: na pár let převeleny na funkci Styčného důstojníka do Valdic, za války: postaveny ke zdi; nepostřehl jsem ale, že by byl někdo byť jen vyšetřován či obžalován.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od josse » 11 led 2010 16:14

Tak se to hlo nevim jak moc se tomu da věřit ale... a jak jsem proklamoval žadne zazračne počty to nejsou 8000 pušek 400! granatometu ... takže ne pro každeho a do skladu vubec nic ...
http://domaci.ihned.cz/c1-39752720-jde- ... -samopalem
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od Kubajzz » 11 led 2010 16:33

Jsem se doslech o údajné otřesné spolehlivosti zkoušených CZ805. Víte o tom někdo něco víc?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od Harquebusier » 11 led 2010 16:44

Tady jsem našel docela obsáhlou recenzi na FN SCAR. Že by z ní byl autor nadšenej, se říct nedá. Sice jí vyloženě nestrhal, ale výhrady má. A to i v porovnání s M4 (na kterou byl ovšem do tý doby zvyklej...). http://www.ar15.com/forums/topic.html?b ... 622&page=1
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: CZ 805 a 5.56 NATO vs 7.62 NATO

Příspěvek od Biggles » 12 led 2010 08:42

No mám pocit, že AČR nemůže nakupovat přímo od zahraničního výrobce. A MPI Group? Jeden z obchodníků, každej chce vydělat.........vy snad tady všichni chodíte do práce pro radost a zadarmo?
Odpovědět