KOUPE (postup)

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

KOUPE (postup)

Příspěvek od Návštěvník » 12 led 2005 10:49

Zajimal by me postup pri koupe nove zbrane kategorie B
Vim,ze musim mit nejdriv povoleni a pak to jit zaregistrovat,ale koukal jsem ze na povoleni musim seriove cislo.To znamena,ze musim nejdriv do obchodu,zamluvit si tam zbran,pak jit na poldy a pak znova do obchodu?A taky by me zajimalo jak dlouho trva udeleni povoleni a jak dlouho registrace(pral bych si samozrejme hned :o) ) DEKUJI


Návštěvník

re:KOUPE (postup)

Příspěvek od Návštěvník » 12 led 2005 12:12

muzu si nechat poslat zbran z GUNSHOPU postou?Ja jen,jak pisou jak si to muzu nechat poslat postou,coz se mi nezda.
Návštěvník

re:KOUPE (postup)

Příspěvek od Návštěvník » 12 led 2005 12:43

Domnivam se, na do nakupniho povoleni zadne vyrobni cislo udavat nemusis. Az po te co si ji zakoupis se tam vyplni.
Návštěvník

re:KOUPE (postup)

Příspěvek od Návštěvník » 12 led 2005 15:50

no ja ze na formulari je kolonka na seriovy cislo a na jedny strelnici mi rikali,ze to zalezi na tom jak se policajti vyspi,ze jim nekdy staci dat vedet co to bude za razi,nekdy ze chtej i model,ale prej maj pravo i na seriovy cislo. :(
Návštěvník

re:KOUPE (postup)

Příspěvek od Návštěvník » 12 led 2005 17:54

v prosinci jsem si zadal o nakup. povol. a chteli vyplnit vse, krome toho vyrobniho cisla. To pry pozaduji v pripade koupe konkretni zbrane od soukrome osoby...
Návštěvník

re:KOUPE (postup)

Příspěvek od Návštěvník » 12 led 2005 22:36

coz jim muze bejt sumak vod koho si to des koupit... po me to nikdy nikdo nechtel. Jen model a tak ... seriovy az po koupi.
Návštěvník

re:KOUPE (postup)

Příspěvek od Návštěvník » 13 led 2005 11:36

No supr a jak jim to dlouho trva?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:KOUPE (postup)

Příspěvek od Andy » 13 led 2005 16:07

Jak kde... ale tak do 14dnu.
Návštěvník

re:KOUPE (postup)

Příspěvek od Návštěvník » 13 led 2005 16:19

Já jsem kupoval loni v červenci, šel jsem v pondělí k polišům, že chci nákupní povolení, hned mi ho dali, v úterý jsem zaběhl do obchodu, tam mi snad dali nějaký jiný papír, nakoupil jsem a ve středu jsem mašíroval opět k polišům, kde mi prohlídli zbraň ( byla komisní)a hned mi vystavili průkaz zbraně. Žádnej problém, žádná zdržovačka - příjemně překvapen. Litoměřice
Návštěvník

re:KOUPE (postup)

Příspěvek od Návštěvník » 13 led 2005 18:33

Dovolím si upřesnit:
zákon praví, že jediné co je povinné při žádosti o zbraň kategorie B je typ (pistole, revolver...) a ráže. Ostatní se uvádí "je-li známo". Doporučuju to ale neuvádět, protože při nákupu můžete zjistit, že někdo opsal blbě číslo, nebo model a jste ... tam, kam se dává klistýr.
Policie je povinna podle zákona o jednacím řádu vystavit dokument "povolení k nákupu, držení a nošení zbraně kategorie B" nejpozději do 30 dnů od podání žádosti, pokud zpracování žádosti vyžaduje složité administrativní úkony, nebo je jinak odůvodnitelné (například nedostatkem kapacit z důvodu dovolených). Jinak by měli vydat dokument co nejdříve, nejlépe okamžitě (jak se nezřídka děje). Stejná lhůta platí i o registraci zbraně (a tedy o průkazu zbraně). Jedinou věc, která je povinná (zas ale pro nás lidi) je 10denní lhůta k přihlášení zbraně u Policie.
Povolení lze v případě, že se nákup neuskuteční vrátit. Některá OŘ dávají na povolení dobu platnosti (což nemá oporu v zákonu, a je to nesmysl), jiná ne. Proti neudělení povolení se lze odvolat (ale ze zákona neexistuje zákonný důvod jej neudělit), ale proti jeho udělení ne (ze zákona - jednacího řádu).
Z druhé strany, při prodeji není prodejce povinnen se přesvědčit, že prodává držiteli ZP (ale pokud tak učiní - prodá, je to přestupek proti zákonu a dá se to kvalifikovat jako trestný čin) a ani k tomu není zmocněn (a technicky nemá podmínky zkoumat pravost). Nicméně, pro odreistraci potřebuje nacionále kupujícího (tedy jméno, příjmení, datum a místo narození, adresu trvalého bydliště, rodné číslo a číslo ZP), dále číslo nákupního povolení. Při odhlášení se zbraň již s sebou na Policii nebere, protože odhlášení se provádí po prodeji.
Návštěvník

re:KOUPE (postup)

Příspěvek od Návštěvník » 17 led 2005 17:40

No a ode dneska prej maji pravo vybirat stovku za podani o poveleni k nabyti zbrane kategorie B,ze ja tam nebyl pred tajdnem
Návštěvník

re:KOUPE (postup)

Příspěvek od Návštěvník » 17 led 2005 19:03

No co? Jsou špatně placení, ne...???
Onehdá jsem se bavil s jedním příslušníkem a on prezentoval svůj názor, že nosit zbraň je výsada a ne právo.
Tak jsem mu vysvětlil jak se mýlí (z hlediska zákona). Obávám se, že nebyl sto pochopit mou argumentaci. I když byla velmi prostá.
ACH JO!
kalda
Administrator
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2005 02:49
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: re:KOUPE (postup)

Příspěvek od kalda » 23 kvě 2005 20:51

Anonymous píše:muzu si nechat poslat zbran z GUNSHOPU postou?Ja jen,jak pisou jak si to muzu nechat poslat postou,coz se mi nezda.
Nevím, odkud čerpáte, ale zbraně kategorie B je možné zakoupit pouze osobně, viz. obchodní podmínky: http://www.gunshop.cz/eshop/business_terms.php
Odpovědět