Vysokotlaky kompresor

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
petrex
Příspěvky: 222
Registrován: 01 čer 2009 17:29
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrex » 22 zář 2009 13:33

nechapem co je na tom zaujmave???kazdy predsa vie ze profi kompresor sa da kupit ale ta cena...:-((( preto je toto home made riesenie velmi zaujmave a super!!!


TO:Altaros

Gratulujem a nech ti kompresor dlho vydrzí


nafukovacka
Příspěvky: 51
Registrován: 13 črc 2009 14:49

...

Příspěvek od nafukovacka » 22 zář 2009 14:05

no ja som videl uz aj za 23 tisic...


lepsie by bolo asi kupit pumpu za 2500kc ...zobrat stary motor z pracky ... niaku prevodovku ... a velke koleso :D :D a mate kopresor do 3500kc :D ..teda ak to mate kde pospajat :D...


nooo ale tento zazrak co si skonstruoval ti moze kazdy znas len slepo zavidiet :) .. dobra praca
HF900 + kolimator 2x42
QB78 + Walther 6x42
Uživatelský avatar
Radyx
Příspěvky: 140
Registrován: 14 dub 2008 21:18

Příspěvek od Radyx » 22 zář 2009 14:16

O kompresoru jsem přemýšlel (asi jako každý větrovkář) ale cena vs. režije spojená s tím někam zajet a naplnit je jasná. Tak že každý nápad jako to dělat levněji je super a moc se mi libí tak že velká pochvala Altarosovi, pěkná práce.
Snad vidím jenom jednu chybu, že kdybych přišel domů s tím že nutně potřebujeme do bytu kompresor tak mě žena vyhodí i s kompresorem :lol:.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 zář 2009 15:05

Já mám ty domácí udělátka rád.
Něco takového jednoduchého kdysi dělalo FX.
Obrázek

Problém tam je vždycky s chlazením, protože stlačováním vzduchu se uvolňuje velké množství tepla. A dále s kondenzací vody ze vzdušné vlhkosti, protože v litru vzduchu je nějaké malé množství vody a když to stlačím, tak jí tam mám 200x tolik, protože je (skoro) nestlačitelná.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Příspěvek od skorec » 22 zář 2009 15:11

Ja si myslim ze za 200 euro take bude komercne k dostaniu do 2 rokov.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 22 zář 2009 23:35

Děkuji za pochvalu.
Komerčně jsem o tom nepřemýšlel, potřeboval jsem dostatek tlak. vzduchu. Pokud člověk hodně střílí a má řekněme 6l 300 bar, tak mu stačí návštěva 1x měsíčně u potápěčů, pokud střílí méně tak i jednou za 3 měsíce. Já, když dělám na regulátorech a jiných věcech, tak tam musím být 1x týdně a přesto nemám dost vzduchu. Proto jsem věnoval čas na tuto stavbu. Cenově mě to vyšlo na 200Kč za čerpadýlko na vodu, které my leží ve skříni, jelikož jsem zprovoznil starší z vodního chlazení na PC a 200 Kč za manžety. Jinak tam samozřejmě jsou položky jako je motor a převodovka. Další věci jsem si dělal( písty, válce, vodní vložky, ventily ).
Trvalo mi to 4 týdny s tím, že jsem se od původního návrhu odchýlil přidáním 3 válce. Čekal jsem, že se někdo ozve na popis, 2 stupňový 4 válcový, přitom na videu jsou pouze 3 válce, ale vertikální válec je dvou činný, proto jsem do popisu volil 4 válcový.
Původně jsem předpokládal, že bych ho chladil vzduchem, ale dřív ( 5-6 let z5) jsem si dělal vodní chlazení na PC sestavu, tak jsem použil stejné komponenty. Akvarijní čerpadlo a topení ze škodovky. Výsledkem je, že na vysokotlakém pístu můžu držet ruku a nespálím se. Bez chlazení teplota dosahovala po delší době vysokých hodnot.
Neříkám, že by se nedal vyrobit další, ale momentálně to není priorita. Mám ještě dost restů, kterým se teď hodlám věnovat.
skeptik
Příspěvky: 61
Registrován: 09 čer 2009 22:31
Bydliště: všude dobře

Schema sestavy

Příspěvek od skeptik » 23 zář 2009 08:56

Altarosi, prosím tě, bylo by možné sem dát obrázek se schematickým nákresem celé sestavy? Myslím, že by to lidem pomohlo nejen ujasnit si funkci zařízení a jednotlivých prvků, ale také posoudit, zda mají po ruce potřebné vybavení (a v hlavě odpovídající znalosti) k tomu, aby byli schopni stavbu úspěšně dokončit. Neúspěch se platí nejen zbytečnou prací a finační ztrátou, ale navíc zklamáním (což je obvykle horší).
Bylo by dobré, kdyby z nákresu bylo jasně patrné řazení všech prvků sestavy (jednotlivé kompresní stupně, zařazení chladičů, kondenzátoru vzdušné vlhkosti a pod.). Také by pomohl tlakový diagram mezi stupni - třeba jen poměrový.
Ty jako konstruktér víš jistě nejlíp, jaké další informace budou důležité pro tvé následovníky.
Je pravděpodobné, že ti se na tebe pak budou obracet o další rady a pomoc - nákresy dílů, dotazy kde koupit to či ono atd.
To jen abys věděl co tě čeká a že to není jen tak lidi navnadit na něco tak šikovnýho, jako je vzduch doma... :wink:

Za tvoji ochotu děkuji předem, věřím, že nejen za sebe. Sám vidíš, jakou příznivou odezvu a zájem tvoje práce vyvolala. :shock:
- Skeptik
Uživatelský avatar
regis24
Příspěvky: 710
Registrován: 19 lis 2008 17:37
Bydliště: Holetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od regis24 » 23 zář 2009 10:18

Kubajzz píše: Problém tam je vždycky s chlazením, protože stlačováním vzduchu se uvolňuje velké množství tepla. A dále s kondenzací vody ze vzdušné vlhkosti, protože v litru vzduchu je nějaké malé množství vody a když to stlačím, tak jí tam mám 200x tolik, protože je (skoro) nestlačitelná.
Myslim ze by slo pouzit saci filtrdehydrator (chladarska komponenta), ten je schopny odloucit vlhkost pomerne dobre.Ale nemam zadnou zkusenost s tim jak hodne je schopny odvlhcovat vzduch,preci jen je urceny na chladivo...Nevyhodou je urcite pomerne vysoka cena (okolo 2000,-Kc) ale ma vymenne vlozky ktery uz nejsou tak drahy.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 23 zář 2009 18:57

Potápači používajú pri plnení ešte aj prídavný (osobný) filter. Je stavaný na ten tlak, ale akú má účinnosť neviem (vraj má slúžiť len na dočistenie).
Obrázek
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Příspěvek od skorec » 25 zář 2009 10:23

crazy_horse
Příspěvky: 44
Registrován: 25 zář 2009 11:19
Bydliště: Liberec

Příspěvek od crazy_horse » 25 zář 2009 11:35

Tak nějak jsem si představoval že by ty vysoušeče mohli fungovat (přesně jsem to nevěděl)... Takže mě samozřejmě napadá české kutilské řešení jak ten vysoušeč postavit :twisted: a to trubka (dostatečné pevnosti) naplněná silikagelem a opatřená nějakými sítky na koncích, vložená jako mezikus před tlakové láhve. Silikgel se dá tušim snadno a levně sehnat jako stelivo/kočkolit pro kočky, navíc se tušim dá opětovným zahřátím v troubě zase vysušit a recyklovat. Asi by se dalo v nějakejch chemickejch tabulkách i najít kolik je schopen absorbovat vody a potom z množství silikagelu a aktuální vzdušný vlhkosti přibližně počítat jak už je ten filtr nacucanej.. :twisted: (to jenom hádám)
Jinak samozřejmě blahopřeju ke ke kompresoru! Parádní věc. Škoda jen že nejsem majitelem větrovky..
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Příspěvek od Mr.Nobody » 25 zář 2009 12:15

a nebylo by lepší ten silikagel dát už na sání kompresoru. Nemuselo by to být na tlak 200 bar a navíc by se chránil před vlhkostí i kompresor...
crazy_horse
Příspěvky: 44
Registrován: 25 zář 2009 11:19
Bydliště: Liberec

Příspěvek od crazy_horse » 25 zář 2009 12:20

to je pravda..to by šlo.. Akorát když si to tak v hlavě představuju tak mi přijde že při tom velkým tlaku se ta vlhkost jakoby líp "nacpe" do toho silikagelu, nicméně při jeho ceně není problém ho dát i před sání a vpodstatě kamkoli.. :)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 25 zář 2009 16:34

Pozri SEM na stranu 27 alebo rovno na str.:29 spodný odstavec (Kompresorové soupravy).
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re:

Příspěvek od drát » 03 led 2010 20:40

Kubajzz píše:Já mám ty domácí udělátka rád.
Něco takového jednoduchého kdysi dělalo FX.
Obrázek

Problém tam je vždycky s chlazením, protože stlačováním vzduchu se uvolňuje velké množství tepla. A dále s kondenzací vody ze vzdušné vlhkosti, protože v litru vzduchu je nějaké malé množství vody a když to stlačím, tak jí tam mám 200x tolik, protože je (skoro) nestlačitelná.
http://www.network54.com/Forum/414006/m ... pump+setup
http://s6.photobucket.com/albums/y218/B ... 091807.flv :D
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Odpovědět