Sharps Mod. 1859-1863

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Sharps

Příspěvek od Bonanza » 02 úno 2009 15:29

Clanci: přijeď 7.03. v sobotu na střelnici Halda-Vinařice, kde získáš možná přehled. Ostatní do PM.


Clanci

Příspěvek od Clanci » 03 úno 2009 23:19

Sedmý březen to jistí,díky:)
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od tomasek » 31 pro 2009 13:19

Ahoj,
uvažuji o koupi Sharpsky, aby to byla zbraň kategorie D, a dala se nabíjet přes mosaznou nábojnici.
Nejspíš od firmy IAB, kvůli pořizovací ceně.
Chci se zeptat, jaký je rozdíl v ráži .45 a .54, co se týká nákladů na jeden výstřel, teda pokud je sharpska 1863 v ráži .45 zbraň kategorie D.

Co jsem se díval , tak kleště na lití se daj sehnat kolem 1000 Kč a mosazné nábojnice kolem 100 Kč.
Kolik stojí střelný prach a na kolik nábojů vystačí jedno balení?

Jaké modely od IAB , co se do ČR dováží jsou kategorie D a dají se nabíjet mosaznou nábojnicí?
Díky
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od mikiki » 01 led 2010 13:53

Ahoj,
mám od I.A.B. karabinu Sharps 1863 cal. 54.
Už jsem se rozhodoval, byla mi doporučena právě výše zmiňovaná ráže (přečti si info na střelectví).
Jinak každou, opravdu každou Sharpsku musíš upravit, když chceš střílet kovovkama.
Mně ji upravoval kamarád na Slovensku (fakt machr).
Mám i od něj vytvořenou originál kokilu přímo pro moji Sharspku (náběh do hlavně ...).
Nevím jak teď, ale před 2 lety nešla kokila vůbec zde v ČR koupit (myslím kokila na Sharps od I.A.B.).
Na Pedersoli jde kokila koupit, ale samozřejmě nejde do nábojnic I.A.B.
I nábojnice I.A.B.a Pedersoli jsou rozdílné.
Moje investice byly následující:
Sharps (firma Kerberos) = 18000,-Kč
Úprava Sharps (nábojové komory, spuště, mechaniky závěru atd.) + orig. kokila = 7000,-Kč
45 nábojnic I.A:B. (nekoupíš ani v DAVE, kde Sharpsky prodávají) =4320,-Kč (á 96,-Kč)
Váha jedné střely je cca 33 gramů (kg olova - cca od 30-50kč)
Navážka do nábojnice cca 4 gramy.
Píši radši v gramech než grainech pro ilustraci.
Váhy, LIS, prachovač od LEE - 3000,-Kč
Mazadlo na střely parafín/hovězí lůj.
Suma sumárum Tě to vyjde v počátečních nákladech kolem 30000 až 34000,-Kč, když půjdeš do I:A:B. - když půjdeš do Pedersoli, tak i trošku více.
Proč I.A.B. nebo pedersoli je na delší povídání - opravdu více na střelectví.
Přílohy
kokila_střely_VM.jpg
jiml
Příspěvky: 76
Registrován: 08 črc 2007 14:37
Bydliště: PRAHA

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od jiml » 01 led 2010 20:03

tomasek:
Tak samozřejmě, pokud se jedná o perkusní model, jedná se vždy o kategorii D, většina těchto zbraní umožňuje střelbu kovovými nábojnicemi. Rozdíl mezi cal.45 a cal.54, inu zcela logicky, menší průměr, menší spotřeba olova, menší spotřeba prachu, samozřejmě v tomto případě ve prospěch cal. 45.

Kleště na lití za 1000kč, no to jsi se díval špatně, za litr je nekoupíš a vlastně pro zbraň od I.A.B., je nekoupíš vůbec. I.A.B. má v nabídce firma Dave, tak se podívej na jejich stránky, ceny jsou velice příznivé, až neuvěřitelně! Nábojnice koupíš tamtéž a prach, zápalky také. Prach stojí necelé čtyři stovky a nábojnice vyjde na cca.70 kč.

Já osobně nemůžu souhlasit s názorem, že úplně každou Sharpsku je potřeba dodělat, ale je to samozřejmě o ceně zbraně, představa, že si koupíš za 15 kolíků pušku ve stejné kvalitě, za kterou jiní vysolí i více jak dvojnásobek, je mírně řečeno naivní! Jednoduše, puška Sharps je (alespoň pro mě) takový vrchol v černoprachu a rozhodně se nejedná o zbraň levnou. Také jsem o I.A.B. uvažoval, ta cena je opravdu „kchůl“, jenže po dvou letech sbírání informací, jsem dospěl k závěru, že nejsem tak bohatý abych si mohl dovolit vyhazovat peníze za „shity“. Udělej si výlet na nějaké US fórum, které se problematikou pušek Sharps zabývá, možná budeš dosti překvapen.

Ten kdo chce kvalitu, má v dnešní době vlastně jen dvě možnosti. Buď špičku = Siloh, nebo to nejlepší co lze koupit z produkce Pedersoli, pro obojí ale budeš muset do zahraničí, Pedersoli se sice v česku obchoduje, ale díky našemu trhu jen to, co už jinde ve světě obchodníci z důvodu špatné kvality nepřebrali.

Momentálně, je možno zakoupit Sharpsku v cal. 45 i ve Franconii za cca. 1200 EUR, což je výborná cena, není to sice Siloh, ale kvalita je za ty peníze vynikající, ostatní komponenty již běžně zakoupíš v česku. Já jsem touto cestou šel a nemůžu říci, že bych té investice litoval, nakonec chci říci, že na tu konečnou částku, kterou zde uvádí -mikiki- , jsem se ani nedostal, pravda, pár „fičurinek“ mě ještě chybí, ale co by člověk pro Sharpsku neudělal že?
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od mikiki » 01 led 2010 20:37

Před cca 1 měsícem jsem byl v DAVE:
- nábojnice pro I.A.B. nemají a mít nebudou, dle prodavačky :(cena u Řeháků byla 96,-Kč - levněji fakt neseženeš)
- kokila (I.A.B.), o té si nech zdát, buď nějak přizpůsobíš kokilu od Pedersoli ... (lepší je nechat vyrobit novou).
Jak jsem psal, mám trošku "jinak" upravený závěr pro kovovky, některé Pedersolky trošku pálí prsty - ale nikdo Ti to radši moc neřekne.
Vzhledem k historii se většinou používají papíráky.
Byl jsem na setkání v Lišově a bylo tam cca 12 Sharpsek a jen 2 byly na kovovky - proč to byly I.A.B. ????
Viz foto.
Protože jdou jednodušeji upravit.
Pedersolka má třeba plovoucí náb. komoru - trošku to někomu dělá problémy atd.
Já jsem s I.A.B. max spokojenej.
Malé počty:
Pedersolka Tě vyjde na cca 24000,- Kč
+ patrony (30-40ks), kokila, lis, prachovač, váhy, olovo, prach, mazání + úprava = odhaduji kolem 10000,-Kč
Přílohy
pušky_Lišov.jpg
jiml
Příspěvky: 76
Registrován: 08 črc 2007 14:37
Bydliště: PRAHA

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od jiml » 01 led 2010 21:14

Hele Zbyňku nezlob se, ale ty tvoje počty nejsou OK.
Lis, váhy na prach atd. nemůžeš počítat do ceny zbraně, já vím, je to potřeba, ale co když to člověk už dávno má, protože třeba přebíjí? To bys mohl klidně třeba započítat i pícku na lití olova, také se hodí, no to se pak opravdu nedopočítáme..... :(

Já nechci rozpoutat žádný "flame", doufám, že mě rozumíš, ono s tou plovoucí nábojovou komorou se to má tak, že se jedná o konstrukční řešení pro střelbu kovovkama, jakmile použiješ papíráky, tak se ta komora zapeče, pokud se nesejdou tolerance (to se vozí do East bloku), tak se zapeče stejně :shock:

U pedersoli není ale narozdíl od I.A.B. potíž s kokilou ani s nábojnicema. No a když máš kliku, tak na flintě opravdu nic upravovat nemusíš. Pravda, ta moje ale ani za těch 24, jak píšeš nebyla. :x
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od mikiki » 02 led 2010 11:28

2Jiml:
jasně, jsou to náklady, které se nemusí v celkové ceně promítnout
(vidíš, na pícku jsem zapomněl :D ).
Je taky pravda že Black Powder kupoval svoji Sharpsku I.A.B. někde venku a má jiný povrch, možná i kvalitu než ta moje, koupená zde od firmy Kerberos.
Sorry, u Brymové teď mají Pedersolku už za 21.700,-Kč :shock:
Ale moje počáteční náklady byly fakt vysoké, protože jsem začínal od píky - což jsem předpokládal že bude Tomášek taky
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od mikiki » 02 led 2010 11:44

jo, taky jsem už koketoval s tím, že Sharpsku prodám (jsem spíš na větrovky a vzduchovky), ale když jsem si právě spočítal náklady, tak je to neprodejné - jedině s velkou ztrátou. :(
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Jim » 02 led 2010 14:23

Jo, takovej je život kamaráde, ale než aby ti stála v koutě, tak raději prodat se ztrátou.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od mikiki » 02 led 2010 14:33

já vím :( ale Sharpska i výroba kovovek má něco do sebe - obr.
A to, že bych musel jít o cca 10 až 12 tis. dolu oproti nákupu je mi jasné.
Zatím jen výtěrákem vyháním pavouky z laufu :D
Přílohy
krabička_náboje_1.jpg
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od edelweiss » 02 led 2010 14:35

Tak dojeďte na závody :mrgreen: a můžete větrat kovy :mrgreen: Co chcvilu sa někde něco pořáda :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Jim » 02 led 2010 16:53

Teda, ta krabička na náboje je excelentní, taky se na něco takovýho chystám, jenže na to zatím nebyl čas. Tak pěknou bych ale nesvedl.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od mikiki » 02 led 2010 18:02

Jen vnitřek je vyrobený z překližky a nějakého kování, pak namořen.
Vnější obal byl zakoupen v Globusu a byl jen vyztužen (zase překližkou) aby tomu neupadlo dno :D
Ono je to pak docela těžký, jen olovo váží skoro 1,5 kg (33 kulí=1kg)
Přílohy
krabička_náboje_2.jpg
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Jim » 02 led 2010 21:56

Jo, tak na týto fotce je to vidět jasně, vnitřek je vyjímatelnej, opravdu moc chytrý a pěkně udělaný.
Ta mosaz je taky pěkně těžká, takže to musí něco vydržet.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Odpovědět