dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 22 bře 2006 16:33

těch 6000 je ale dyš si to vezeš v kufru. Dyš to de poštou tak platí těch 2000-3000


Olaf

Příspěvek od Olaf » 22 bře 2006 17:10

Dobře, nebuduli uvažovat s okrádáním státu, stejně jsem přesvědčen, že pokud si ten dalekohled koupím v USA, nebo mě ho tam koupí známý a dovezu ho osobně ,zaplatím tedy dle zákonů vše potřebné, pořád to vyjde levněji. Všechny potřebné zákony mám k dispozici, takže až bude chvilka, vše dohledám. Uváděl jsem příklad toho ATN puškohledu, který vyjde v USA na 479$ a u nás se prodává za finální cenu 18000,-Kč. Předpokládám, že nějaké DPH pokud nakupuji v maloobchodě v té ceně již je, tak bych měl doplatit jen rozdíl. Nepředpokládám tedy,že DPH s clem dělá u tohoto zboží cca.6500,-Kč.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 22 bře 2006 17:22

s clem a DPH mi to vychází na cca 14000 + poštovný.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 22 bře 2006 17:25

samozřejmě ale můžeš překecat shop aby ti to poslali nepojištěný a bez faktury s označením "gift" na průvodce jak už tu bylo řečeno. Pak nezaplatíš nic, ale to je na tvý svjedomý :lol: Já ti to jakošto nezákonou činost samozřejmě jako neradim :wink:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 bře 2006 17:37

I tak to budu dělat takhle dál,tím okrádáním myslím daně jak k tomu přídu že z výplaty dám státu 7000,- na cigány :evil: .Nedavno jsem marodil a za 14 dní mně celkem obyčejné prášky přišly na 1500,- tak k čemu si do háje platím zdravotní pojištění když na všechno jsem 80 % doplácel :evil: to jen tak z cesty a pro vysvětlení toho okrádání .
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 bře 2006 17:40

Chorche píše:samozřejmě ale můžeš překecat shop aby ti to poslali nepojištěný a bez faktury s označením "gift" na průvodce jak už tu bylo řečeno. Pak nezaplatíš nic, ale to je na tvý svjedomý :lol: Já ti to jakošto nezákonou činost samozřejmě jako neradim :wink:
Tak to bych se divil. Už jen proto, že kdyby jim na to přišlo IRS tak to je na hodně velký průšvih. Takže to si nelaznou. Pokud to bude někdo kupovat za hotové, nezapomeňte uvažovat, že zaplatí sales tax (tak 7,5-8,5%), kterou při prodeji přes internet platit nebudete. Tady zas ale budete platit packing aa postage (asi $60 plusmínus).

Já osobně bych do něčeho takového, jako kupovat puškohled v USA nešel. Co budete dělat, když se s tím něco stane? Budete to sám posílat do států po někom, aby Vám to tam zreklamoval? To je šílenství.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 22 bře 2006 17:49

jaksem řek, objednávam průměrně 1x měsíčně něco ze států. Poštovný na puškohled bych odhadoval na 25 dolarů. Běžně mi to chodí jako "gift", nigdo s tim problémy nemá a DPH platim podle deklarovanýho pojistnýho. Uvedu příklad za všechny - spojka do 4runneru tady v Toyotě 12000 Kč, ve státech 65 dolarů +50 poštovný. Protože sem se vešel do bezcelního limitu, žádný clo ani DPH :wink: A to se vyplatíííí :idea: :D
Takže vždycky si člověk musí spočítat, jestli se mu to vyplatí. Žádnou věc sem zatim nemusel reklamovat, narozdíl od místních věcí zatim všechno funguje. Nicméně, kdybych reklamovat musel a byla to věc u který se to vyplatí, tak to de poslat naspátek poštou. Budete se možná divit, ale klasická pošta ze států funguje daleko líp než kurýrní služby. Je to rychlejší a podstatně levnější (příklad : 4 tlumiče do 4runneru poštovný 70 dolarů). Vše chodí max. do 10 dnů.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 bře 2006 18:06

Chorche: Já mám u některejch firem problém napsat vůbec svoji adresu, protože v nabídce třeba vůbec nemají naši republiku. Mám strach, že to pošlou jinam :D
perdix

Příspěvek od perdix » 22 bře 2006 18:07

Vyplatí se přivézt věci, které tady nejsou dostupné, případně dovozce značky není ochoten pro vás ten jeden kousek sehnat - tak jsem to udělal i já, když chtěl kamarád jeden specifický puškohled. Nejdřív jsem se teda ujistil, že v případě problému může uplatnit záruku i v servisu pro evropu - bylo to bez problémů. Ovšem záleží na značce.

A jinak otázka ceny u obchodníků je problematická i v tom, že já koupím tu samou věc, když je dolar za 24, ale on nakoupil za víc, takže se dá ušetřit a někdy i výrazně.

Jak psal Shiva, přece jen si tím sami hodně kazíme trh a je mnohdy jednoduší řešit případné záruční problémy přes prodejce.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 22 bře 2006 18:21

Ty auta jsou úplně jasným příkladem toho, co se vyplatí a co ne. Myslím si, že většina kolegů má volný přístup na internet a jistě tím pádem surfovala již
např. na stránkách www.AutoScout24.com. Je zajímavé srovnat naše ceny např. předváděček s cenami např. v DE, nebo v celé EU. Mohu Vám říci, že jsem si koupil poslední auto u dealera u nás.Stačí když zajedu kousek za hranice a cena je nesrovnatelná. Jedná se v některých případech o úsporu až 100.000,-Kč a záruka poskytovaná výrobcem je platná. S příslušenstvím ke zbraním to bude obdobné.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 bře 2006 18:57

Olaf píše:Ty auta jsou úplně jasným příkladem toho, co se vyplatí a co ne. Myslím si, že většina kolegů má volný přístup na internet a jistě tím pádem surfovala již
např. na stránkách www.AutoScout24.com. Je zajímavé srovnat naše ceny např. předváděček s cenami např. v DE, nebo v celé EU. Mohu Vám říci, že jsem si koupil poslední auto u dealera u nás.Stačí když zajedu kousek za hranice a cena je nesrovnatelná. Jedná se v některých případech o úsporu až 100.000,-Kč a záruka poskytovaná výrobcem je platná. S příslušenstvím ke zbraním to bude obdobné.
Jistě. Záruku Vám nikdo neveme. Ale pokud něco přivezete z USA, musíte to reklamovat tam. Puškohled nejou hodinky, které mají záruku mnohdy celosvětovou. Já sám zažil reklamaci podobného zařízení a bylo to na měsíce.

Co se týče aut: ano - úspora tam je značná. Cena kontejneru je cca 15 000 kč per auto. Takže se to vyplatí. Vyplatí se Vám ale investovat svůj vlastní čas do něčeho, kde ušetříte pár tisíc korun a ztratíte hromadu nervů na vyjednávání obchodu, psaní mailů a čekání na DHL?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 bře 2006 19:18

Z reklamacema to je trochu problém ale je to zase na úkor ušetřených peněz , to už se musí rozmyslet každej jestli bude chtít ušetřit 10000,- a doufat že se s tím nic nestane a nebo si to tady koupit za ranec a mít jistotu že má 2 roky záruku a pak si chudák za dva roky když se s tím nic nestane řekne já vůl jak já mohl ušetřit :D Já volím ušteřit 10000,- a před měsícem jsem mněl taky reklamaci a to dost úspěšnou. Kupoval jsem si ze států nový značkovač na paintball od firmy Indian Creek Design, bohužel v něm byla vadná jedna součástka napsal jsem zhruba 2 maily do firmy tam jim vysvětlil co je za problém oni uznali že to je výrobní vada uznali i to že je finančně nákladné jim posílat značkovač zpět a tak mi poslaly náhradní díl expres poštou a to zcela zdarma , tímto opravdu tuto firmu chválím protožespousta jiných firem by se na to asi vykašlala :D
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 22 bře 2006 19:29

[quote="Shiva"]Potvrzeno z celnice,

limit pro soukromý dovoz bez cla je 6.000kč.


Tak že vážení cca dva roky jsem objednával součástky na zbraň, vzhledem k tomu, že se jednalo o zbraňové díly tak bez licence je to omezeno na maximálně 100 USD. Jinak za zásilku ve výši 84 USD jsem zaplatil cca 500,-Kč clo neboť jak mi na celnici vysvětlily z USA na danou komoditu je maximální limit 25 Euro. Jinak i tak se mi to vyplatilo při porovnávání cen zde. a to i s tím clem. Pokud jsem objednával nářadí přes 100 cca 156 USD tak to bylo taky kolem cca 600 Kč. Snad ještě najdu papíry. S tou dopravou to není tak hrozné, záleží od koho nakupujete. Pak se náklady na dopravu docela dost rozcházejí. Jinak něco mi šlo i přes DHL až domů. Nebo na poště. U brownellsů seženete cokoli a je záruka, že to dojde, ale zase jsou zde vyšší poplatky za balné a dopravu. Mezi mé oblíbené dodavatele patří Brownells největší a nejrozsáhlejší dodavatel součástek a příslušenství, dále pak Cylinder and Slide a Novak´s sights.
V mnohém je to výhodnější než to kupovat tada a stejně čekat než to obchodník papírově vyřídí a dostane licenci na dovoz a následně se potýká s byrokracií, která v USA je. Já to tu měl v rozmezí od týdne do 3 týdnů. Je , ale důležité co chcete něco složitějšího je asi lepší koupit tady. V oblasti zba'nových součástek jsem se přesvědčil o jednom 1) zatím mi to vychází levněji, mám to rychleji a hlavně mám co potřebuji a ne, aby mne pak obchodník přesvědčoval, že to co chcete sice nemůže dodat, ale má zase tohle a to je lepší. Prdlačku an to už nenaletím. Není nad to mít dobré kontakty u obchodních organizací. Pravidelně dostávám kompletní katalog od B kde je všechno od zbraní až po příslušenství a dokonce když jsem něco potřeboval od Ed Browna a ten do zahraničí nedodává tak se mi v Brownells omluvili a požádali o strpení a za 14 dní jsem to měl doma ještě s omluvou a poděkováním za to, že jsem u nich nakoupil. Nejsem naivní abych si myslel, že na mně nevydělali, ale aspoň to jakse patří zaobalili. A o přirážkách některých našich obchodníků je lépe nemluvit.

S pozdravem Jaroslav
Olaf

Příspěvek od Olaf » 22 bře 2006 20:06

Nezbývá než s Jaroslavem souhlasit. U nás dnes existují strašné cenové rozdíly a o debatách s obchodníky na toto téma se raději nebudu zmiňovat.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 22 bře 2006 20:07

jojo..jenom pro zasmani..
kamaradovi radil jeden profesionalni puskar ze na vetrovku cz200s je absolutne nejlepsi dat puskohled gamo 4x32 a hlavne diky tomu ze je opravdu nejlepsi a hlavne odolava velkym zpetnym razum ktere tako zbran ma......a jinde se mu zase snazil prodat variabl 3-9x40 ktery se na internetu pohybuje kolem 1300,- za 3500,-...pry megavyhodna koupe :lol: :lol: :lol:
Odpovědět