Zbran vs. Exekutor

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 18 čer 2009 08:09

admix píše:Jenze exekutor k tobe bez policie nevleze, protoze musi odvrtat zamek.
Není to pravda. Exekutor si asistenci PČR může vyžádat, ale není to pravidlo a PČR to navíc nedělá ráda. Odvrtání - rozlomení zámku může exekutor provádět sám - bez PČR


Smetys
Příspěvky: 20
Registrován: 21 bře 2009 08:08
Bydliště: Středočeský kraj blízko Boule

Řešení hádanky

Příspěvek od Smetys » 22 čer 2009 18:19

Takže jsem kontaktoval několik exekutorů z okolí a všichni se shodli v tom, že exekutor nemůže zabavit střelnou zbraň..

Jednak na to nemá oprávnění a jednak by odebírání proti vůli majitele by mohla být fatální hloupost.

Existuje ovšem možnost, že majitel půjde dobrovolně a společně s vykonavatelem k obchodníkovi se zbraněmi a uskuteční prodej. V té chvíli může vykonavatel zabavit finanční hotovost ještě před předáním povinnému. Toť asi jediná možnost na které se shodli 2 ze 3.

Pokud někdo máte doma kat. "A", tak na tu se nemůže ani podívat :)
Smith & Wesson M&P 9mm
Hatsan 125, Norconia 4x32, Ultrafire WF-501b;
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 11 srp 2009 16:54

JirkaV: nejdříve jsi mluvil o pušce na zdi, později ale o pumpě vedle tašky plné nábojů - puška na zdi snad být může, ale pokud vedle ní necháš náboje, tak to je něco jiného. V téhle souvislosti by mě zajímala jedna věc - snad to není moc OT: často jsem četl názory na výhody nabitého revolveru v tom, že narozdíl od pistole se v něm nevymačkávají pružiny atd., a dost lidí zmiňovalo, že má takový kolt třeba v v nočním stolku neustále připravený. To mi jako zabezpečená zbraň moc nepřijde.

Ale k otázce - nejsem právník. Ale podle selského rozumu bych řekl, že exekutor nemá právo sáhnout na mou zbraň, ani ji nějak oblepit, nebo s ní jinak manipulovat, i kdyby měl deset licencí. Ale toto právo může obejít přes policii, která mi přece kdykoli po exekuci může nakázat odevzdat zbraně do úschovy PČR, a s ní už si to pak nějak vyřeší - samozřejmě s mým "dobrovolným" souhlasem.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Zbraň vs. Exekutor

Příspěvek od kayakero » 08 pro 2009 13:53

No, spíš bych to viděl, že se soudním rozhodnutím na exekuci majetku poputuje jedna kopie i na PČR-zbraně a střelivo, kde si ji založí za účelem (budoucího) prokázání nespolehlivosti občana - tedy min. neprodloužení ZP, případně až jeho odebrání. Následovat bude nedobrovolný prodej jeho zbraní - tedy mat druhým tahem, výtěžek čehož lze taky exekučne zhabat. Celkem i po zásluze - tedy: krom nehorázně drzých zneužití soudu k exekuci majetku nevinných, většina exekuovaných pitomců co nezvládají splácet či řešit dluhy, ti nespolehliví jsou.

Zvláště pokud někdo vyhlásí osobní bankrot a podobný útěk z dluhů - těm nepatří do ruky ani debetní platební karta, natož palná zbraň.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: Zbraň vs. Exekutor

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 13 pro 2009 23:41

"Zvláště pokud někdo vyhlásí osobní bankrot a podobný útěk z dluhů - těm nepatří do ruky ani debetní platební karta, natož palná zbraň."

A co teprve státy, které ani nedokáží platit úroky z úroků a mají k dispozici armády.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Odpovědět