CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Art » 01 pro 2009 12:15

dík za rady


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Alfonss » 01 pro 2009 12:28

PB píše:kazdy to drzi trochu jinak, vsichni nemusi mit stejny uchop. je treba vyzkouset tzn. strilet a strilet
Základy jsou stejný, z toho je potřeba vycházet. Až se člověk naučí střílet, pak může vymýšlet modifikace. Faktem je, že když začátečník vymýšlí "svoje" způsoby držení, pořádně se střílet nenaučí....
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Art » 01 pro 2009 12:39

tak jak teda ? :lol:
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od dykmore » 01 pro 2009 14:17

Odstrilej si nejdriv par set/tisic ran,najdi si zbran,ktera ti sedne (75/1911/G atd.),nauc se s ni bezpecne a jiste manipulovat,dostan ji bez experimentu "do ruky",a pak piluj uchop. Jestli jsi teprv nedavno delal zp,tak to je podobne,jako by ses ptal,jak mas co nejlip drzet volant,kdyz jeste neumis spolehlive zatacet. Nejak s nim proste zatim budes opatrne tocit a po par tisic km budes sam od sebe vedet trochu vic.. Samozrejme,ze na rally pak nekdy budes potrebovat skoleni :D
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od PB » 01 pro 2009 15:33

ja kdyz zacinal tak jsem netrefil ani stodolu a o spravnem uchopu nevedel vubec nic, proste jsem to chytil a po par tisicich naboju si to sedne a zjistis ze trefujes a mas jistotu v drzeni zbrane, ja povazuju za nejdulezitejsi pro strelbu zacatecnika naucit se spravne spoustet, protoze to na strelnici vidim celkem casto: prijedou borci v infinity, kravatky, sacko, drahy kvery..... pak si daj terc na 10m a je to jak zrni slepicim, neco do terce neco mimo, jak to zrovna moc strhnul. nejdrive je potreba se naucit mirenku, bez toho nema cenu delat nejakou akcni strelbu, pokud neumis zaklady- trefit se z klidu, tezko neco trefis v pohybu v casovem presu. pekne v klidu si vsecko vybalit, dat si 5 naboju do zasobniku a POMALU,plynule mackat spoust aby te rana prekvapila, mi se lip strili s natazenyma (propnutyma) rukama, proste mit zbran co nejdal a zpevnit zapesti. pak uz nezbyva nic jineho nez nakoupit hromadu naboju a bouchat o 106
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Art » 01 pro 2009 15:48

dykmore píše:Odstrilej si nejdriv par set/tisic ran,najdi si zbran,ktera ti sedne (75/1911/G atd.),nauc se s ni bezpecne a jiste manipulovat,dostan ji bez experimentu "do ruky",a pak piluj uchop. Jestli jsi teprv nedavno delal zp,tak to je podobne,jako by ses ptal,jak mas co nejlip drzet volant,kdyz jeste neumis spolehlive zatacet. Nejak s nim proste zatim budes opatrne tocit a po par tisic km budes sam od sebe vedet trochu vic.. Samozrejme,ze na rally pak nekdy budes potrebovat skoleni :D
tak to nesouhlasím i v autoškole mi bylo řečeno jak mám držet volant
Uživatelský avatar
PetrosK
Příspěvky: 94
Registrován: 23 zář 2009 15:07
Bydliště: Šumpersko

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od PetrosK » 01 pro 2009 17:39

Promiňte mi za OT, ale chtěl bych se zeptat na jednu věc. Všude se srovnávají tyto 2 zbraně ale srovnání Shadow a SP 01, jsem nenašel. Jsou ty zbraně fakt tak rozdílné nebo je rozdíl jen v mířidlech? Na vzhled mi přijdou stejné. Díky za odpověď.
CZ75 SP-01 9x19
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Alfonss » 01 pro 2009 18:28

Je trošku rozdíl v rámu (o fous jinej úchop), ale je to vcelku zanedbatelný
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Alfonss » 01 pro 2009 18:34

PB píše:ja kdyz zacinal tak jsem netrefil ani stodolu a o spravnem uchopu nevedel vubec nic, proste jsem to chytil a po par tisicich naboju si to sedne a zjistis ze trefujes a mas jistotu v drzeni zbrane, ja povazuju za nejdulezitejsi pro strelbu zacatecnika naucit se spravne spoustet, protoze to na strelnici vidim celkem casto: prijedou borci v infinity, kravatky, sacko, drahy kvery..... pak si daj terc na 10m a je to jak zrni slepicim, neco do terce neco mimo, jak to zrovna moc strhnul. nejdrive je potreba se naucit mirenku, bez toho nema cenu delat nejakou akcni strelbu, pokud neumis zaklady- trefit se z klidu, tezko neco trefis v pohybu v casovem presu. pekne v klidu si vsecko vybalit, dat si 5 naboju do zasobniku a POMALU,plynule mackat spoust aby te rana prekvapila, mi se lip strili s natazenyma (propnutyma) rukama, proste mit zbran co nejdal a zpevnit zapesti. pak uz nezbyva nic jineho nez nakoupit hromadu naboju a bouchat o 106
Nesouhlasím.

Tobě to možná po pár tisících sedlo a trefuješ, faktem je že když začátečník bude správně držet zbraň, ušetří těch pár tisíc nábojů a bude střílet stejně jako ty po pár desítkách.

Co se týče spouštění, souhlasím.

ALE co se týče doporučení mířenky pro začátek.... Já jsem jako mířenkář začínal a můžu říct, že mi to hodně dalo. ALE znám spoustu opravdu vynikajicích střelců IPSC, kteří mířenku nikdy nestříleli. Tudíž to taky enní pravidlo, že mířenka je základ.

AD propnutý ruce....to už nedoporučuju vůbec. Za prvé se tak při rychlé střelbě hůř ovládá zbraň (pomalejší přenosy, pomalejší splity) a hlavně Ti zpětný ráz krásně jebe do ramen, loktů a zápěstí, takže bacha aby ses za pár let dokázal najíst lžící....
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od PB » 01 pro 2009 19:32

jsme sice trochu OT ale s tema propnutyma rukama jsem myslel neco jako tohle je to videt treba od cca 0:30 - 1:00 kluci asi vi co delaj, 9X19 zas neni takovy kanon ze bych mel byt mrzak. jde mi o to, ze kdyz mam zbran bliz tak se dost rozsiruje mezera na obou stranach musky v hledi a nestrilim pak dobre.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Alfonss » 01 pro 2009 19:39

Promiň, ale to video o ničem nevypovídá a o střelecké dovednosti už vůbec ne, stejně tak Ti můžu ukázat spoustu videí, kde opravdoví TOP střelci střílí s rukama výrazně pokrčenýma. Trefit poppera na 7 metrů jde i s jednou rukou zastrčenou v kalhotách za současného dlachnění ptáka.
Buď si jistej, že i devítka Ti dokáže spolehlivě rozjebat klouby.

Ale dělej jak myslíš....
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od PB » 01 pro 2009 19:45

jaj, nikde netvrdim ze na tom videu je ukazka vysoke techniky strelby jen tam je videt o cem sem psal vys to je vse.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Zajic » 01 pro 2009 19:48

PB: Tak vecina miridel je udelana tak, abys mohl strilet=mirit jednou rukou, coz vecinou kdyz strilis jednou rukou, tak ji mas skoro natazenou a daleko od tela.

Ja osobne teda strilim s lehce pokrcenyma rukama a lopatky ci ramena, se snazim mit normalne, bez hrbeni dopredu. To jse mi zda ten uchop a postoj celkem marny, i na tom videu. Protoze jsou celi v tom postoji stuhli a myslim ze je to dost neprirozeny postoj :roll: Nehlede ze to nekdo obslehne a pak bude strilet treba veci razi a uz by ty problemy mohly casem nastat!
Ale pokut ti vyhovuje tak proc ne :wink:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Alfonss » 01 pro 2009 19:58

PB píše:jaj, nikde netvrdim ze na tom videu je ukazka vysoke techniky strelby jen tam je videt o cem sem psal vys to je vse.
Já Ti jen vysvětluju že je to blbost :)
Safik
Příspěvky: 122
Registrován: 10 čer 2007 20:14
Bydliště: České Budějovice

Re: CZ SPO1 SHADOW vs. CZ 75 TACTICAL SPORTS

Příspěvek od Safik » 01 pro 2009 20:08

Art: co se týče držení pistole důležité jsou následující věci.
1. co možná nejhlubší úchop (ne to držet za zásobník dole)
2. prsty, prostředníček až malíček musí mít větší stisk než ukazováček na spoušti a během celého spouštění se tento poměr sil nesmí změnit (strhávání)
3. při střelbě obouruč silná ruka (v které držíš zbraň) mírně tlačí vpřed proti slabé ruce která tlačí vzad (proti)
4. při obouručním držení zbraně pozor na složení palců v žádném případě nekřížit, ale složit nad sebe (silná ruka palec nahoře, slabá ruka palec dole)
5. paže, mírně pokrčené v loktech (lepší zvládnutí zpětného rázu, zbraň se dobře vrací do záměrného bodu)
a pak ještě mnoho a mnoho věcí o kterých byly napsány knihy.
Odpovědět