Brokovnice- pumpa za prijatelnou cenu ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
de los tres

Příspěvek od de los tres » 16 bře 2006 12:24

jestli tam maj skeet tak se pokus ale 51 cm cylindr je asi škoda náboju a kup si dvojky broky


Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 16 bře 2006 12:31

Koupil sem Trap 28 super - 2,4mm broky a samozřejmě budu skoušet jenom prvního holuba (respektive doufam že se dá házet jen jeden).
perdix

Příspěvek od perdix » 16 bře 2006 12:45

Na skeet a lovecké kolo je 51 cm a cylindr ideální.
Na baterii a trapu se ale chytat nebudeš...
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 16 bře 2006 13:01

Já to skusim spíš ze srandy, závodní ambice určitě nemam. Stejně tak IPSC, určitě to skusim, ale beru to jako si jít zastřílet a ne vítězit....
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 20 bře 2006 10:19

Tak mám první zkušenosti z holubový střelnice v Třebotově. Když sem vytáh flintu z futrálu, tak sem zbudil mezi místníma ostrostřelcema poněkud pozdvižení.... (nutno říc, že sem jí vytách se sklopenou sklopkou.... :lol: ). Prej co s tim jako chci dělat... Tak sem řek že střílet holuby. Přistupovali k tomu poměrně skepticky, ale prej ať to teda skusim. No tak sem naládoval 2,4mm broky a skusil nejdřív místo hned vedle vrhače holubů (říkali tomu sedmička). Trefil sem bez problémů, postupně sem vyskoušel ze sedmičky jak ode mně, tak z druhý strany(z druhýho vrhače - lítali ke mně), tak z prostředního stanoviště (lítaly ze stran) a z 50 holubů sem nedal 6. Takže místní pak uznale kejvaly hlavama a řekli ať přijdu zas :D Nutno říct, že sem měl výhodu v tom, že sem si nechal holuby posílat po jednom, abych nemusel za letu pumpovat. Ale zase to bylo poprvý v životě co sem na ně střílel.
Flinta je teda i s 51 hlavní dostatečně přesná i na cca 25-30 metrů bez nutnosti používat choky. Pistolová rukojeť se sklopkou se příjemně drží, stejně tak prodloužený podpažbí. Flinta skoro nekope (jediný co, že sem si udělal mozol na palci u kořene prstu od tý rukojeti - ale to se po pár tréninzích srovná). Při čištění sem pak ocenil tvrdochrom v hlavni, protože šel sajrajt konkorem pryč na dvě protažení hadříkem.
Takže jinejma slovama - já sem maximálně spokojenej. Příští sobotu máme takovou sranda soutěž ve Vinařicích, takže budu testovat dál a dám vědět.
perdix

Příspěvek od perdix » 20 bře 2006 10:42

To o čem píšeš je právě střeliště na lovecké kolo, případně skeet - tam se používají zbraně bez zahrdlení, takže jsi byl i se svou délkou hlavně ve výhodě, zbraň měla na tu kratší vzdálenost velké krytí.
Jen příště kup náboje na Skeet s 2 mm broky a neuletí ti ani těch 6.

Jinak pro začátek dobrej výkon - aby ti teď nezachutnala broková střelba a nekupoval jsi Berettu nebo Browning za 50kkč a 10 tis. nábojů ročně :D
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 20 bře 2006 11:03

Díky díky za pochvalu (popravdě řečeno sem sám ani nedoufal, že bych se tolikrát trefil). Náboje sem skusil i skeet 24 který byly myslim 2mm a paradoxně mi to šlo s nima hůř než s těma 2,4 28g. Ale možná to bylo spíš tim, že těma skeetama sem střílel z prostředka (holuby lítaly ze stran ) což bylo samozřejmě horší na míření.
de los tres

Příspěvek od de los tres » 20 bře 2006 11:28

tak to je dobrý výkon je vidět že s tou délkou jsem neměl pravdu :oops:
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 20 bře 2006 14:43

Hmmm dobrej výkon ja to měl poprvé na lov. kole se svoji Bajkalkou opačně 6 sem jich dal a zbytek minul :oops:
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 20 bře 2006 15:00

sakra teď to vypadá že si vymejšlim :shock: :lol: Ale ty myslifci z Třebotova to dyštak dosvěčej :lol:
de los tres

Příspěvek od de los tres » 20 bře 2006 16:35

to nikdo netvrdí ale jestli jsi měl opravdu takové výsledky tak to zkus s pořánou skeetovkou 44 z 50 je super já střílim 20 najednou a maximum jsem měl 16
Olaf

Příspěvek od Olaf » 20 bře 2006 20:03

Chorche pokud jsi měl brokovnici poprvé v ruce a odchyboval z 50 holubů pouze 6, tak se tomu začni věnovat. Střílím již řadu let ale z 50 pustit jen 6, to je super výsledek. Potom by to ale chtělo nějakou sportovní kozu.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 20 bře 2006 20:36

Tak nejak sem se rozhodoval při výběru brokovnice jestli si mam koupit
pumpu na blbnutí a nebo kozlici na holuby ..... zvolil sem kozlici!
Příště si nech to kolo pustit na plno :lol: :lol: než pumpneš tak je druhej holub za věží :D ....je to docela rychlost.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 20 bře 2006 21:11

Olaf píše:Chorche pokud jsi měl brokovnici poprvé v ruce a odchyboval z 50 holubů pouze 6, tak se tomu začni věnovat. Střílím již řadu let ale z 50 pustit jen 6, to je super výsledek. Potom by to ale chtělo nějakou sportovní kozu.
Ako pise dole Balda-ak budu lietat tak ako maju-skore bude uplne ine.Ked si ich pustim po jednom na 99,9% trafim vsetkych.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 20 bře 2006 22:31

S tím s Tebou plně souhlasím. Ale jestli střílel poprvé na holuby, stejně je to solidní. Samozřejmě se nemůže s pumpou srovnávat se sportovní kozou.
Odpovědět