Hlavne Lothar Walther

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 30 srp 2007 10:52

Podivej se primo na stranky LW a najdi si tam odkaz na dealery a tam je i ceska republika. myslim ze jsou tam uvedneni nejmene 2.


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 04 zář 2007 20:34

jj už jsem se informoval u Martínka :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 zář 2007 20:38

Tak přeju hodně štěstí
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 04 zář 2007 21:20

Ja taky .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 04 zář 2007 21:36

golfkiller píše:jj už jsem se informoval u Martínka :wink:
je tam uvedeny i A. Grznar, Ceska Lipa.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
dan112
Příspěvky: 14
Registrován: 17 zář 2008 19:45
Bydliště: Zilina

Re: Hlavně Lothar Walther

Příspěvek od dan112 » 30 lis 2009 08:08

Ahoj Shiva, chcem vymenit hlaven na 550 Varmint, pisal som do LW ohladom komory ci su schopni urobit mi komoru na mieru ale dostal som akurat tak : ,,Dakujeme za email, vsetko info je na webe,,.Tam maju akurat v ponuke toleranciu headspace a kontury hlavne. Nezname su mi 2 veci, aky dlhy ma byt prechodovy kuzel a priemer neck. Strielam SB a Lapua a tam je priemer nabiteho naboja .337 a Lapua skoro .338. Aky by potom mal byt neck diameter, musi tam byt nejaka aspon minimalna vola alebo bude neck presne .338 ?
Co sa tyka prechodoveho kuzela, ak chcem strielat vzdy aby bola strela v drazkach aky dlhy
ma byt prechodovy kuzel?
Je mi jasne ze aj pri factory chamber je mozne opriet do draziek ale nechcem mat taky dlhy naboj.Berger 175 drzi len 3.5mm v nabojnici a to sa samozrejme bude predlzovat s poctom vystrelenych nabojov.
Popr by som to riesil vymenou aj od ineho vyrobcu ak to nepojde od LW
Haness
Příspěvky: 44
Registrován: 26 kvě 2008 16:28
Bydliště: Brno

Re: Hlavně Lothar Walther

Příspěvek od Haness » 19 bře 2011 14:35

Zdravím,

jsou lepší hlavně od LW, nebo od Lilji??

Konkrétně mám na mysli hlaveň pro .22LR. Co jsem četl co tu píšete tak je tu značná polemika ohledně LW, a hlavně LIlja vypadají celkem dobře, respektive výsledky zbraní s těmito hlavněmi na různých soutěžích mluví dobře.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavně Lothar Walther

Příspěvek od Shiva » 19 bře 2011 16:47

K vyrobe Lilja hlavni je puzita uplne jina technologie nez u Lothar-Walther hlavni, proto tyto vyrobky dost dobre nelze porovnavat. Otazka je jak moc jsi schopen rozdil poznat.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Hlavně Lothar Walther

Příspěvek od JuroNR » 11 dub 2011 09:58

Ja som ešte nepočul jednu jedinu chvalu na hlavne LW. Tí čo podlahli velkej reklame že LW su najlepšie hlavne tak bud boli velmi sklamany alebo dosahuju len priemerne vysledky. na 22lr by som určite kupil lilju. Inač presna hlaveň sa dlho vybera a ozaj dobra je jedna z...x. Taky čo strielaju zavodne a na vrcholovej urovni by určite vedeli rozpravať o tom ako dlho vyberali tu dobru hlaveň.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Hlavně Lothar Walther

Příspěvek od navip » 11 dub 2011 15:58

Příliš zevšeobecňuješ,zapoměl jsi dodat že mluvíš pouze o hlavních na .22 LR,já mám hlaveň v ráži .308 od L/W a jsem velmi spokojen.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Hlavně Lothar Walther

Příspěvek od qwer » 11 dub 2011 17:10

To JuroNR: Co Tě vede k jednoznačnému závěru, že jedině Lilja je ta správná volba? Snad né reklama? :) Také je zajímavé jak si představuješ výběr té jediné Top hlavně. Myslíš, že si vlezeš k puškaři do dílny a necháš si systém osazovat jedním laufem za druhým a hodnotit který byl ten nejlepší? To by jsi asi ztěží zaplatil. Pro 22LR: v ČR vím pouze o několika málo lidech kteří mají teoretickou možnost jít touto cestou (a není to jen o penězích). Nová hlaveň pokud není lapovaná je syrová a těžko se "na první pohled" pozná jaká bude po tom nějakém tisíci ran. Snadnější způsob hledání nejmenšího soustřelu je hledat vhodné série nábojů od kvalitních značek, laborovat s intervaly čištění, mít dobře usazený systém v lůžku pažby a v neposlední řadě také precizně seřízený chod spouště. O přesnosti velkorážových zbraní je hodně informací v sekcích o přebíjení atd.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Hlavně Lothar Walther

Příspěvek od JuroNR » 12 dub 2011 11:22

Navip u hlavní sa neda zovšeobecňovať,každy kaliber ma svoje presne definovane rozmery,stupanie vyvrtu,dlžka hlavne, počet dražok a spustu dalšich veci. Ja som len odpovedal Hanessovi aby si vybral lilju a to konkretne v kalibri 22lr-to je vše. Ako možeš prosim ťa porovnavať 22lr s 308W. Prosim ťa aky je to ukazovatel že:som spokojny. Vieš kolko ludi je spokojnych napr. zo škodou 120? Bežne maloražky maju rozptyl na 50m okolo 3cm,tie lepšie 1,5cm a tie špičkove-suťažne prí 8mm,ktory z nich su ty spokojny?
čo sa tyka hlavní na velke kalibre tak o tom by sa dalo napisať tolko že by si si pri tom spravil aj dve vysoke,už len material na vyrobu 22lr a na 308 je uplne iny.to sa neda ani porovnať natoš zovšeobecňovať.
Gver: presne tak sa vyberaju hlavne,že pride puškar alebo niekto kto tomu rozumie a vybera si z viacerych hlavní ,a vieš ako?pouhym okom sa pozrie do hlavne a podla lomu svetla pekne vidi aka ta hlaveň je a na 99% ti vyberie tu dobru a až potom zaleži ake naboje použiješ aka je spušť a pod.
U velkych kalibrov,zaleži na každej drobnosti,ako je urobena komora,aka je tam vola-medzera,či sa strela hned zarezava do dražok ,kolko je dražok,ake su dražky,ako utesňuju strelu,ako je ukončena hlaveň,aku ma dlžku hlaveň aby nekmitala.
Samozrejme su tu na fore iny odbornici na zbraňe,ktory by mohli poradiť ake hlavne su nejlepšie,ja som len vyslovil svoj nazor na konkretnu otazku pre cal.22lr. čo si kto kupi je len a len na ňom.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Hlavně Lothar Walther

Příspěvek od josse » 12 dub 2011 14:15

JuroNR: až naraziš na někoho kdo od pohledu pozná dobrou hlaveň tak mi pošli kontakt... to bych taky rád uměl.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Hlavně Lothar Walther

Příspěvek od navip » 12 dub 2011 20:38

Juro NR - má spokojenost se jmenuje 0,24 MOA při Vo=950 m/s.Scenar 155gr.Jinak mám radost že se po 40 letech kolem střílení dovím něco nového.Pohledem do hlavně se dá posoudit jen hladká hlaveň tak že vnitřkem napneš vlákno-strunu ,posvítíš tam a podle vrženého stínu na stěny poznáš dobrou hlaveň,ale pohledem do vývrtu poznáš akorát jestli není špinavá a opravdu zkušený pozná vysloveně vadnou.Také konstantní průtlačný odpor při ručním protlačování střely hlavní dá nějakou informaci o kvalitě, ale jinak pouze testování.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Hlavně Lothar Walther

Příspěvek od JuroNR » 14 dub 2011 09:06

Je mi jasne že si s toho robite srandu,tiež som tomu nechcel veriť ale je to tak ,sam z vlastnej skusenosti som sa o tom presvedčil. Ano existuju prepadove kalibre,ktorymi zistite či je hlaveň v tolerancii,či je tesna,alebo volnejšia,ale napr.hlbku nim nezistite,ale okom aj ja amater zistim ktora dražka je hlbšia a ktora plytšia a ako zistite či je vyvrt dorezany až do konca hlavne? tym že budete strielať: drahšie naboje,alebo budete ladiť spušť? To možete skušať dalšich 40 rokov-bez uražky,a nezistite nič a budete si hlavu lamať že prečo to tak špatne striela. taketo veci zistite len a len okom pohladom do hlavne a nie či je špinava alebo čista,to možu zisťovať chlapi v hospode pri pive.
Ked pride polotovar hlavňovina 70cm dlha tak kvalitna je 60cm a tie konce sa upichnu aby zostal len akoby stred kde je najkvalitnejšia,ale to tiež nezaruči že bude hlaveň dobra,stači ako som pisal že jedna dražka je hlbšia,alebo naopak neni dorezana a už strela bude ovalna,vajcata,strati vyvaženosť a pri rychlosti 950m/s je vobec zazrak že niečo trafite. To iste plati aj na konci hlavne,pokial je vyvrt nedorezany,alebo je na konci volny tak bude hlaveň rozhadzovať,preto sa na konce hlavne robia osadenia,aby sa vyvrt chranil aby strela bola vedena a uťesňovana až do konca a na to tiež stači len baterka možno lupa a oko a možno zistite že strelu roztačaju miesto 4 len 3 dražky :lol: a samozrejme sa zistuje aj či neni hlaveň ohnuta.
paradoxne prave kalibre 7,62 a to je aj 308 boli najhoršie,krasne bolo vidieť ako sa jedna dražka stracala až uplne zmizla a boli aj take hlavne kde sa stracali všetky dražky a predstav si že všetky prešli kontrolou a až ked som sa do nich pozrel tak som zistil že su špatne,samozrejme kde boli dražky najslabšie sa čo najviac upichlo a pre istotu sa tam urobila komora,no a určite ju už niekto kupil a mysli si že aku dobru gulovnicu ma,takže aj taketo veci sa deju.
Odpovědět