Myslivec vystrelil divce oko pote, co u nej s partou kradla

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tomik
Příspěvky: 19
Registrován: 16 srp 2009 14:17
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Tomik » 11 lis 2009 17:49

Lidi jdou krást aby, měli peníze na diskotéku. To je možné jenom proto, že zloděj se v našem právním systému nemá prakticky čeho bát. Pokud je mladší 15ti let, nebo ukradne věc do 5ti tisíc, tak je úplně v pohodě. A před naštvaným okradeným jej chrání zákon a policie.
Takže když budu snaživě pracovat a vydělám si, kdosi mne okrade a já mu rozbiju ústa, lump a darebák jsem já - zasloužím trest a budu zloději platit bolestné a ušlý zisk. Jeho v lepším případě povolají na Městský úřad, kde projednají krádež jako přestupek.
Tento způsob práva zdá se mi poněkud nešťastným.


„Násilní zločinci jsou pouze malá skupina – a dokud budou bezúhonní lidé mít přístup ke zbraním, tak také malou skupinou zůstanou.“
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 11 lis 2009 18:14

epetr2008: Však ano: Pomáhat(své kapse) a chránit(svoje zájmy) je už jiná kapitola a jejich neschopnost se asi cení zlatem při přijímacím pohovoru, tomu myslivci se nedivím, jen by mi asi ani osobně nepřišlo košer střílet někomu do zad(dozadu auta), už mi to prostě přijde jako pomsta, raději bych se na to vyprdl úplně. Pokud mu už několikrát vykradli kšeft tak se mu nedivím že mu ruply nervy a rozhodně bych ho za to tak striktně nepenalizoval, když někdo krade, musí vědět že ho něco může také postihnout když jsou švestci daleko.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 lis 2009 18:40

2 Xerxes Artifex
Jojo. Myslím že se shodnem. Udělal chybu a to je bez debat. Ale udělal jí při obraně svého majetku když byl vykrádán. Důvod proč tu chybu udělal ale jsou ti zloději. Podmínka by mu ,,slušela". Snad to tak dopadne.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

e

Příspěvek od Apevia » 11 lis 2009 20:08

Ne, já bych tomu myslivci neudělal nic... Měl na to právo, bránil svůj majetek, kdyby ujeli tak benga nic neudělaj a auto (dle SPZ) může být klidně kradené a když ne, tak jim to ve finále stejně nikdo nijak nedokáže a to co ukradli si nechaj... Jedinou chybu udělal-netrefil se přesně :twisted:
Každej máme trochu jinej názor, ale shodneme se na špatným systému :(
Cogito ergo armatus sum.
Tomik
Příspěvky: 19
Registrován: 16 srp 2009 14:17
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Tomik » 11 lis 2009 20:48

Upřímně se přiznám, že je mi líto mladé holky, která dostala zásah brokovnicí do obličeje a přišla o oko. Ale stejně je mi líto třeba kluka, který jede na motorce 200 a zabije se. Nebo někoho, kdo leze po vagonech a připálí ho 3kV z troleje. Je neštěstí že to tak dopadlo, ale bylo to z jejich hlouposti, přece nezavřou správce komunikace nebo energetika Českých drah. Když se děvče přidá k partě zlodějů, tak prostě riskuje a za následky nese plnou zodpovědnost jen ona sama.
Já na druhou stranu doufám, že bych ustál ten bezmocný vztek a na ty lidi v autě nestřílel, ale to člověk dopředu nikdy neví. Pro člověka který střílel mám pochopení, i když bych rozhodně nechtěl být na jeho místě.
„Násilní zločinci jsou pouze malá skupina – a dokud budou bezúhonní lidé mít přístup ke zbraním, tak také malou skupinou zůstanou.“
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 11 lis 2009 21:16

Budeme li respektovat právo vlastnit a hájit vlastněné, což by v ,,demokracii´´ mělo být jedno z nejhájenějších práv, bude fakt že tento člověk suploval policii přijet kladně, to že to neudělal zcela správně, je dáno tím že on je občan, nikoli policista.
V daném problému se ovšem ze zlodějů dělají chudáci a z obrany majetku dvojnásobný pokus o vraždu!!! To už jsme jako občané zcela retardovaní, že si necháme vnutit vinu obránce???
Ano následky si zloději ponesou životem, ale kde se mluví o trestu za to že kradly??? Proč zloději soudce nenechá useknout ruku, ale chlapa hájícího vlastní majetek média pokydají hnojem???
Za sebe řeknu jediné, kradeš=zdechni!!!
Už jsem to říkal v jiné diskuzi, uloupená částka je na druhém místě, jde o to že někdo loupí!!!
Pro někoho je milion kapesné pro jiného stokoruna jmění a kdo bere cizí má dostat trest!!!
Skleněné oko pro slečnu je důsledek jejího asociálního jednání, je na tom ještě dobře v Texasu by to neodplácla a obránce by šerif dal za vzor celému městu!!!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ede

Příspěvek od Apevia » 11 lis 2009 21:46

Pod Tebe, milý Ede, se rád podepíši!
Kradeš-zdechni!
Pro někoho milion kapesné, pro jiného stovka jmění...
Nezáleží na tom, kolik ukradl, ale že kradl!
Jo jo, tohle jsou "moudrosti"....

Nedávno jsem měl na mailu video od známeho, jak řeší někde v arábii krádež... Ukradl auto, tak mu uřízli jednu ruku a jednu nohu... Ano, proč ne...
Cogito ergo armatus sum.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 11 lis 2009 22:17

Za starých dobrých časů platilo : koťata se topila, špacci stříleli, zlodějům se ruce sekali a vrazi se věšeli.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 11 lis 2009 22:31

Zase bych ale trval na vsuvce – při činu, nebo – prokazatelně, nechtěl bych aby sa to zase zneužívalo k nepravostem :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 lis 2009 23:04

Ale no tak lidi 8)

Jako kluk jsem si pořídil kamaráda debila. Teď sedí na radnici no :roll:
Šli jsme do sámošky a koupili si sušenky. Já je hned sežral a že mám chuť na další. Fajn, šli jsem tam ještě jednou. JENŽE ten vůl uprostřed sámošky vytáhnul balíčky co si koupil předtím a koukal se jestli jsou úplně stejné a pak si je zase rval pod bundu. :roll:

Ano bylo z toho šílený haló :roll: bránit se nijak nešlo. Prodavačka měla mezi tím 30 zákazníků a dva smrady si nepamatovala. :roll: To bych měl bejt teď bez ruky?

A zcela nedávno se mi stala podobná příhoda. Manželka mi nabalila žrádlo do baťohu. Dva jogurty a kus masa. Náhodou jsem sebou vezl 10 let starou knížku. O žrádle jsem fakt nevěděl a šel jsem si do Hypernovy koupit něco na víkend :lol: no při placení se kontrolní stojan rozsvítil jako vánoční stromeček. Odváděl mě ten jejich ,,šerif". Zjistili jsme, že pípala ta prastará knížka. Ale ty jogurty a kus masa....to bych nedokázal že jsem to nešlohnul. Pustili mě, ale podle toho jak to říkáte, bych přišel i o druhou pazouru :roll: :roll:

A řekněte mi, jak bych měl živit svojí rodinu bez pazour?
Těžko bych taky mohl platit daně.
Důchod bych nedostal, protože by jste vy tři řekli ,,že si za to můžu sám tak důchod hovno".

Řešení by bylo jednoduchý, v té největší špičce skočit pod metro aby bylo co nejvíc nasranejch lidí :roll: :roll: to Vám teda děkuju :roll: :roll:
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 12 lis 2009 00:12

Neber to tak vážně, nevím o tom, že by se ve středověku za klukovinu - cukroví - dětěm sekali ruky, asi nařezat aby si to pamatovali a to platilo ještě nedávno (jestli se dá říct 20 let nedávno) a neříkej, že jsi měl v tom obchodě úplně totožné zboží jako oni, ostatně měl by jsi mít šanci dokázat, že jsi nevinný a způsobů je několik.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 12 lis 2009 08:39

2 PatrikV no...globalizace, jistá část sortimentu je úplně totožná dokonce i v rámci obchodů v různých státech.
Nebo se znelíbíš nějakému magorovi(jako že jich po světě běhá)z ostrahy a přijdeš o ruku, jen protože na tebe něco narafičí.
Nene, žádné amputace. :shock: :shock:

Když už tak nucené práce :twisted: :twisted:
Už jen protože ,,uklouznout" může úplně každý.

Takové řešení, kdy zloděj dostane 100 hodin veřejně prospěšnejch prací, by bylo pro společnost lepší než jim upajcnout ruku a rozšiřovat počet žebráků v ulicích. A když si to neodpracuje, tak nucené práce v okovech :twisted: :twisted:

A té partě zlodějů z článku by 5 let nucených prací také slušelo :twisted: :twisted: klidně v rytmu disco :twisted: Pěkně třídit odpad na skládce.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 12 lis 2009 08:47

epetr: ja vyrustal na vesnici a tam kdybysme tohle udelali, tak nejdriv dostanem facku od prodavacky, pak od nahodneho kolemjdouciho a doma bysme dostali narezano, protoze s nama prodavacka mela praci :lol: Ja kdyz o tom premejslim, tak jsem byl vlastne tyrane dite, protoze kdyz jsme neco provedli, tak jsme se pak bali domu :D
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 12 lis 2009 16:34

Ta poznámka nebyla přáním, že by se to mělo všechno vrátit. Teda né všechno.
Tomik
Příspěvky: 19
Registrován: 16 srp 2009 14:17
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Tomik » 12 lis 2009 17:09

Nedávno jsem se dočetl, že useknutí ruky zloději je v právním systému jednoho nejmenovaného náboženství vnímáno (asi všemi kromě zloděje) jako akt milosrdenství. Zloděj nemá ruku - nemůže krást - nehřeší - a tedy bude spasena jeho duše. Stále více se mi zdá, že na tom něco je.
Přecejen poněkud méně drakonické tresty, které by však lumpa propříště odradily od hříchu krádeže by myslím jeho duši jenom prospěly. Veřejně prospěšné práce za menší delikty, to je podle mého správná cesta.
„Násilní zločinci jsou pouze malá skupina – a dokud budou bezúhonní lidé mít přístup ke zbraním, tak také malou skupinou zůstanou.“
Odpovědět