Senat odmitl snizeni trestni odpovednosti na 14-let.

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Jenže vězení taky není řešení

Příspěvek od Andy » 09 úno 2006 16:43

Anonymous píše:Akorát platíš grázlův pobyt tam, za podmínek lepších, než by měl venku.
Dát soudům všech instancí rok na projednání případu, pak 6 týdnů na odvolání a pak rovnou poprava.
Za úmyslné usmrcení poprava, za škodu vyšší než 100 milionů poprava a vypadalo by to tady úplně jinak.
:twisted: hmm ... sado maso... nebyl bys uz popravenej?


Olaf

Odpovědnost nezletilých

Příspěvek od Olaf » 09 úno 2006 16:48

Anonymní = taky je to názor. Jen si myslím, že bychom se vraceli někam do pravěku. Těch zvýšených nákladů s pojených s hýčkáním lumpů se s největší pravděpodobností nezbavíme. Ale intenzivně bych se zabýval např. otázkou ,jak by tento lump měl vrátit společnosti vynaložené výdaje spojené s jeho izolací. Nebudeš dělat=třeba nebudeš denně žrát. To je přece platná rovnice, která žene většinu slušných lidí denně do předu, tak nevím proč nemůže platit pro lumpy společnosti škodlivé.
Bob

Příspěvek od Bob » 10 úno 2006 08:19

Souhlasím s Olafem.Všude je tendence snižovat náklady.Známý je bachařem a říkal že mi garantuje,že takový rozpočet na hlavu jakou mají lumpi já pro svou rodinu určitě nemám.Udělal bych to jednoduše.Vyhodíš z okna ešus,prosím,další jídlo si můžeš odnést třeba v kapse.Spálíš matraci?Žádný problém,do konce trestu budeš spát jen na šprušlích anebo na zemi.Tak mě napadá,je spousta opuštěných statků,které naší "podnikatelé" zavážejí bordelem z německa.Co tak nějaký oplotit ostnatým drátem a do rohů postavit kulometné věže.Ať pěstujou obilí,chovají prasata a živí se sami.Přebytky by se prodaly a zaplatily se škody které způsobili trestnou činností.A když nebudete makat,tak hodl chcípnete hlady.Těch pár lidí co by na ně dohlíželo a případně pár patron při pokusu o útěk by vyšlo určitě levněji než je tomu dnes.Je to jen vize a bohužel asi i zůstane,stejně jako snížení věkové hranice trestní zodpovědnosti.
Pokud jde o senát a posraneckou sněmovnu,myslím že pomalu nazrává čas zopakovat defenestraci.Předtím bych ale do Vltavy nasázel piraně! Pro jistotu ! Bob.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 14 bře 2006 11:09

Víš, problém je v tom, že my Češi nejsme Kubánci nebo Bolivijci a neumíme udělat pořádnou revoluci. Nikdy jsme to neuměli (tedy, kdysi ano, přesněji řečeno naposled v roce 1420 :cry: ). Taková klasická revoluce vypadá tak, že se vyrabuje pár vojenských muničáků, pak se ty kulomety vezmou a jde se pomocí nich srovnat se zemí Národní shromáždění nebo jiné sídlo vlády či zákonodárného sboru (je-li vůbec jaký). Ta listopadová pitomost, kterou jsme světu předvedli my, a kterou mimochodem svého času celý svět obdivoval pro její nenásilnost, která se ale nakonec ukázala být její největší slabinou, ta spočívala v podstatě v tom, že jsme komanče donutili přejít do ODS, kde sice mohli škodit dál, ale mnohem víc. To nemělo s revolucí společného naprosto nic. A cokoli, co bychom předvedli podruhé, by nebylo o nic lepší. Takže buďme rádi, že žádné nepokoje nejsou, stejně by to mohlo dopadnout zas jen hůř a hůř...
Pokud jde o ty kriminálníky- samoživitele, tam nelze nž souhlasit. Zaplatil bych jim jen elektřinu, naftu do traktorů, prostě věci, u nichž je jasné, že je sami vyrobit nedovedou, i kdyby stokrát chtěli (protože žádat po nich, aby si napřed vybudovali elektrárnu, potom vrty a nakonec ještě soukromou ropnou rafinerii, to už by bylo skutečně dost přehnané). Pokud je mi známo, v USA to tak funguje nebo přinejmenším fungovalo (možná jen v některých státech???). Naprosto nejsem amerikanofil, ale americké "veřejně prospěšné nucené práce" považuju za trochu násilný, ale v zásadě docela dobrý model. V parlamentu bohužel nesedím :cry: (ale to je jedno, protože kdybych tam seděl, tak budu stejně jediný, kdo se v téhle problematice vůbec je schopen zorientovat do té míry, aby z něj vypadnul nějaký smysluplný názor).
Pokud jde o snížení hranice trestní odpovědnosti, tak v tomto směru myslím není co řešit. Plus mínus jeden rok není tak dramatický rozdíl, aby to maldiství delikventi vůbec zaregistrovali, a soudům by to snad dokonce i pomohlo. Takže v zásadě na ně mám taky trošku vztek...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 bře 2006 09:30

Nevím jestli to tak není jenom v některých US státech, ale za každý den co ve vězení odpracuje se mu trest o jeden den krátí. Dostane za loupež třeba 20 let, polovinu odpracuje, něco mu odpustí za dobré chování, a po 6 letech je doma na podmínku.
Tím pádem je vězeň k práci dokonce i motivován. :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 bře 2006 09:51

K tomu snížení věku trestní odpovědnosti a jak je ta dnešní mládež špatná, mi to nedá a musím přihodit pár citátů. :lol:

— Náš svět je v kritickém stavu. Děti neposlouchají rodiče, neučí se, nemají snahu po vzdělání. Konec světa není příliš daleko.
(Výrok egyptského kněze, 2000 př. Kr.)

— Ztratil jsem všechny naděje, pokud jde o budoucnost naší země až dnešní mládež převezme do svých rukou otěže řízení. Je to mládež neukázněná, drzá a nesnesitelná.
(Řecký básník Hesidos, 720 př. Kr.)

— Naše mládež miluje přepych, je špatně vychovaná, vysmívá se představeným a vůbec si neváží starých lidí.Dnešní děti jsou hotoví tyrani. Nepovstanou, když do místnosti vejde starý člověk. Odmlouvají rodičům. Řečeno jednoduše: Jsou velmi špatní …
(Filosof Seneca, 50 po Kr.)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 bře 2006 09:59

Patri to spis do udalosti, ale jelikoz se to netyka delitku se strelnou zbrani, dam to jen sem. Tyka se to mladistvych.

http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... _krimi_cen
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 17 bře 2006 12:33

No jo, dneska jsem četl v novinách, jak tento vrah tvrdí, že "měl nějaký zkrat". Teda, já měl ve sporech se svými příbuznými už tolik zkratů, že se to bojím počítat, a naživu jsou přitom všichni s výjimkou dědy, který se ale upil k smrti úplně sám. A to jsem přitom podle některých lidí ozbrojený maniak, jemuž je nutné sebrat nejlépe i škrabku na brambory, aby neohrožoval své okolí v okruhu 1 500 metrů. Tak teď vážně nevím, kdo tu jsou "ti normální".
P.S. Mimochodem, všimli jste si, že média prakticky nedovedou vypustit do éteru slovo "vražda" v jiném spojení než "brutální vražda"? Ona je ta vražda holt efektnější, když se ověsí nějakými dobře padnoucími přívlastky... Ale to není nic nového- moc takového správně voleného přídavného jména, či ještě lépe správně volené kombinace přídavných jmen znal už A. Hitler (a Hitlerovi dokonce ani Židi neupírají, že byl brilantní řečník, ostatně jeho proslovy byly samy sobě nejĺepší reklamou, neboť na lidi zabíraly tak, že ho během dvou let vynesly ze zaplivané mnichovské pivnice až do Reichstagu. Takže to nejspíš bude mít něco do sebe.).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět