pouzdro na noseni i sport

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

pouzdro

Příspěvek od spider74 » 06 lis 2009 09:57

Máš pravdu na CZub to mají v e-shopu za 441,-Kč. Tak dík ušetřil jsi mi 360,-Kč. :lol:

http://shop.czub.cz/objects/1075027707.html


NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

fobus

Příspěvek od spider74 » 06 lis 2009 20:56

Jinak už jsem v obraze jaké jsou průvlaky u jednotlivých typů a jejich specifikace.

FOBUB pouzdra

CZ 75 BH - plastové opaskové pouzdro s průvlekem 5 cm (CZ 75)

CZ 75 D BH - plastové opaskové pouzdro s průvlekem 5 cm (CZ 75 D Compact, CZ 75 SP-01)

CZ 75 BHP - plastové policejní opaskové pouzdro s průvlekem 6 cm (CZ 75)

CZ 75 D BHP - plastové policejní opaskové pouzdro s průvlekem 6 cm (CZ 75 D Compact, CZ 75 SP-01)

CZ 75 BH RT - plastové opaskové pouzdro s průvlekem 5 cm, otočné (CZ 75)

CZ 75 D BH RT - plastové opaskové pouzdro s průvlekem 5 cm, otočné (CZ 75 D Compact, CZ 75 SP-01)

CZ 75 BHP RT - plastové policejní opaskové pouzdro s průvelekem 6 cm, otočné (CZ 75)

CZ 75 D BHP RT - plastové policejní opaskové pouzdro s průvlekem 6 cm, otočné (CZ 75 D Compact, CZ 75 SP-01)
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

pouzdro

Příspěvek od spider74 » 11 lis 2009 00:25

Tak pouzdro už je doma , ale je to trochu nezvyk při vytahování - samosvorné pouzdro jsem ještě neměl. Zajímal by mě správný postup. Tedy samozřejmě u samosvorného pouzdra Fobus.
.......Vytahovat trhem ??? Nebo se musí nějak tlakem naklonit do strany aby se trochu roztáhlo a pak táhnout ???? Taky by mě zajímalo jestli tím že je samosvorné a tahá se to ven přes určitý odpor jestli se ten materiál za nějakou dobu neobrousí natolik, že ta pistol už nebude tak dobře zajištěná ?
.........děkuji předem za jakékoliv postřehy dlouholetých majitelů nějakého pouzdra Fobus - hlavně co se týče jakým způsobem tasí.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 11 lis 2009 06:35

Osobně z fobusu mírně trhám, nevím jak tenhle, ale můj má regulační šroubek s podložkou a její tloušťkou jsem si sílu sevření pouzdra vyladil tak jak mi to vyhovuje.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

pouzdro

Příspěvek od spider74 » 11 lis 2009 09:26

Aha dík......taky jsem si potom říkal, že trhání bude asi ten správný způsob. Ten materiál zůstává pořád stejný ?? Neobrušuje se tím vytrháváním a nevzniká tam potom větší vůle a tudíž viklání zbraně ??
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 11 lis 2009 09:32

Určitě se pouzdro časem ošoupe a přítlak se bude muset zregulovat. Za jak dlouho tedy netuším. Používám jej příležitostně cca skoro rok a změnu přítlaku nepozoruju. Při každodenním nošení to bude znát samozřejmě dříve. Tohle je ale otázky spíše na uživatele, který jej používá každý den.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

fobus

Příspěvek od spider74 » 11 lis 2009 10:04

Takový hrubý způsob vytahování zbraně mohli vymyslet opravdu jenom Izraelci. :roll:
Já tam bohužel žádný seřiditelný šroubek nemám pouze nýty natvrdo :cry:
Takže pokud neškubnu správně tak si akorát vytáhnu gatě po prsa a tudíž jsem mrtvej......... :roll:
http://shop.czub.cz/objects/1075027707.html
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 11 lis 2009 11:29

Tenhle fobus jsem mel na HK (HK-1) s padlem a fungoval naprosto bez problemu 8)
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

pouzdro

Příspěvek od spider74 » 11 lis 2009 11:47

Jo sedí mi dobře, akorát jak povídám nikdy jsem samosvorné pouzdro neměl a tak mě trochu zmátlo jeho první vytažení které mi jaksi nešlo až jsem tak nějak došel k závěru že jediný možný způsob je trhnout s ním. Asi to chce cvik.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 11 lis 2009 11:54

Ono na tom HK mozna drzi trochu jinak, protoze USP ma rozsireny lucik, za ktery to pouzdro drzi - nevim jak je to u ostatnich pistoli
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

pouzdra

Příspěvek od spider74 » 11 lis 2009 12:03

No CZ 75 D compact ho má právě taky mírně rozšířený a tvarově podobný jako HK. Je fakt, že bude asi lepší vzít kvér zajít do obchodu a konkrétní pouzdro vyzkoušet. Slyšel jsem že i stejný typ se kus od kusu malilinkato liší a je dobré to slícovat s konkrétní zbraní. Já tu možnost bohužel nemám většina obchodů je v Praze a kvůli tomu nebudu jezdit přes celou republiku. Musel jsem to risknout dobírkou.

Obrázek
Obrázek
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 11 lis 2009 12:54

Spider
bud se Ti to ochodí časem, nebo tomu pomůžeš zevnitř šmirglem, v místě kde to zamyká do lučíku
(dokud Ti ještě na lučíku zbývá barva)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 11 lis 2009 17:04

Zatial som nezaznamenal zmenu sily samosvornosti (mám a používam ho 2-3 roky, neviem presne) len som si všimol že je od vnútra na boku odreté a nedokážem pochopiť že od čoho. Mám G19 a tam nie je na čom by sa odrelo a púzdro čistím (občas je dobré utrieť prípadný bordel v púzdre aby nebrúsil púzdro ani zbraň).
Zbraň vytrhávam z púzdra, ale tá samosvornosť je tak-akurát (nie je problém vytiahnuť zbraň aj s ľavou rukou).

Ty si si kúpil púzdro s prevlekom a to sa može správať trocha inak :!:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Xjam

Příspěvek od Xjam » 11 lis 2009 19:44

Mám stejné pouzdro (fobus s pádlem) i zbraň (CZ75D P-01) a také jsem byl trochu rozladěn z toho, jak těžko jde z pouzdra ven. Jak jsem se dočetl, že se dělají i fobusy s regulačním šroubkem, tak jsem se pustil do úpravy. Nýtek u lučíku opatrně odbrousit a nahradit šroubkem s matičkou. Sílu sevření reguluješ podložkou, kterou vložíš mezi jednotlivé poloviny pouzdra.. Chce to chvilku laborace a zásobu různě silných podložek. Ale jde tam vrazit cokoli, i samodomo vyrobenou z čehokoli tvrdšího (plastová víčka a pod). Ještě jsem nalepil kousek pěnové destičky (ze staré karimatky) do vybrání, kde je u služebního pouzdra uchycený pojistný pásek. Je to v místech, kde u pistole (zasunuté do pouzdra) kouká, z pravé strany, rozborný čep. Vymezí to krásně vůli mezi pistolí a pouzdrem a krochna přestala v pouzdře klapat (při chúzi a pod.), což majitelé fobusů určitě dobře znáte :D Takže tak.. :wink:
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

fobus

Příspěvek od spider74 » 11 lis 2009 21:32

Už jsem po dvou dnech získal ten správný grif a tasím bez problémů..... :lol:
Té malinké vůle jsem si všimnul hned na začátku a vymezil jsem to nalepením dvou vrstev černé elektr.pásky zepředu na lučík. Sedí jak ulité. Já moc v tomto případě na krásu nebo odření nehledím je to služební zbraň a na prvním místě je u mně funkčnost a rychlost vytažení a eliminace vůle. V těžším vybavení s vestou mám stehenní pouzdro a Fobus mi když chodím v civilu začíná víc a víc vyhovovat. Doufám, že vydrží. Jak jsem se tak díval tak u nás na baráku jsem mezi kolegy asi první průkopník, nějak tady ty samosvorné pouzdra nefrčí, všichni mají pro civil služební klasiku od Dasty. .....ale mlsně to obhlíželi :lol: :lol: :lol:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Odpovědět