CZ 236, renovace a upravy

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bolek.74
Příspěvky: 70
Registrován: 27 srp 2009 16:58

Příspěvek od bolek.74 » 09 říj 2009 20:39

No, asi ani nemyslel, že by to nešlo.
Mě osobně by to teda taky nenapadlo - rejpat zrovna do týhle vzduchovky. Dělej ale jak myslíš, možná se za pár let budeš tlouct do hlavy... :?


Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budhist » 10 říj 2009 19:30

tak, dneska sem přebrousil a načernil tělo a přebrousil a přelakoval pažbu, v pondělí to vezu puškaři na tu rybinu, předběžně jsem mu řikal i o tom péru ale sám povídal že to asi bude problém...jinak když čtu vaše komentáře, evidentně vám neni jasný proč to dělám...dělám to proto, že s tou vzduchovkou jsem po těch základních úpravách který byly popsaný na začátku střílel na 14 metrů přesně, neměla prakticky žádnej rozptyl, řikal jsem si že by to šlo třeba i na 20m, na to ale bohužel pevná mířidla nestačila ( není to ani stranově stavitelný) a tak sem se rozhodl že tam dám 4x28 dioptr... nic víc a nic míň, nečekám zázraky ale sem optimistickej :) doufám že mě kvůli tomu nezavrhnete :P zejtra sem dám fotky smontované vzduchovku po povrchové renovaci, v průběhu týdne přidám i s puškohledem :) třeba vás to příjemně překvapí ;) :) dík za názory ať jsou jakýkoli
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 10 říj 2009 19:53

ziaden rozptyl? chces povedat ze to lieta jednou dierou?
Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budhist » 10 říj 2009 21:54

cituj přesně, prakticky žádnej rozptyl...byly tam odchytlky ale jen malý, až budu zastřelovat, pošlu fotky ;)
Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budhist » 10 říj 2009 21:55

i když takhle, pro mě to mohly bejt malý odchylky a pro vás velký, to je relativní, nevim co pro vás znamená "přesná vzduchovka"
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Materiál

Příspěvek od Apevia » 10 říj 2009 22:15

Materiál je až to poslední co bych u těhle srařenek řešil... Dělat něco takovýdleho na takovouto vzduchovku je blbost. Sorry, ale to na takovoudlo vzduchovku nepatří... Viděl jsem jednu Vz47 s šínou... Tomu volovi co to dělal bych nejradši jednu mázl....
Cogito ergo armatus sum.
bolek.74
Příspěvky: 70
Registrován: 27 srp 2009 16:58

Příspěvek od bolek.74 » 10 říj 2009 23:27

2 Apevia souhlas. Něco podobnýho se mi u vz. 47 taky povedlo kdesi na netu spatřit a musím pouze konstatovat, že to byl vůl jak anděl.
No, asi jako tenhle: http://www.aukro.cz/item767201721_stara ... ledem.html

2 Budhist ještě to radši přehodnoť, pak nebude návratu...
Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budhist » 10 říj 2009 23:43

pak nebude návratu...jak to myslíš? jako že bude vzduchovka ze zběratelského hlediska znehodnocená? že ztratí hodnotu? nejsem zběratel, prodávat jí nehodlám a nevidim důvod proč bych někdy měl...dále otázka vzhledu...zdá se ti že je to tak drastický zásah? řikáte že to na ní nepatří, sorry ale pořád nemám žádnej argument kterej by mě donutil přehodnotit názor... a když sem viděl tu stellu...ten člověk byl prase spíš kvůli tomu v jakym je ta vzduchovka stavu, né kvůli tomu puškohledu nebo co to tam narafičil... možná nechápete proč to dělám, já ale zase nechápu co je na tom tak špatnýho, neberte to nijak zle, budu rád když mě to osvětlíte :P
bolek.74
Příspěvky: 70
Registrován: 27 srp 2009 16:58

Příspěvek od bolek.74 » 11 říj 2009 09:42

Ona to přece není ani tak otázka toho, jestli jsi anebo nejsi sběratel... Čili vysvětlovat Ti svůj postoj k věci pokládám touhle chvílí za úplně zbytečný, protože máme na věc názor zcela odlišnej a bylo by asi dost těžký to víc a podrobnějc vysvětlovat, promiň, ale je to marný :wink: .
Mimito, jak už tady kdosi řekl, vůbec si s tím nijak nepomůžeš. Ale pro mě za mě, dělej si s ní co chceš :D .
Tak hodně zdaru.
Budhist
Příspěvky: 31
Registrován: 29 zář 2009 21:28
Kontaktovat uživatele:

Jako nová

Příspěvek od Budhist » 18 říj 2009 20:58

Tak, konečně sem se dočkal, mám jí doma :) udělal jsem fotky(bohužel z mobilu, foťák je v opravě) a sem z ní úpřímně řečeno nadšenej, střílel jsem jenom na 10m ve sklepě ale výsledky mě mile překvapily :) puškař nechal pružinu být, řekl že je ok. Předělal ale celý píst protože když jí brácha onehdy renovoval, udělal to trochu jinak než to mělo být. Na fotkách je samotná vzduchovka a test průraznosti na víčku od flašky do které původně vzduchovka jen prohýbala( pro informaci, klasická víčka např od jogurtů ve skle to proráželo, tohle bylo jediné které odolalo :P


http://img40.imageshack.us/slideshow/we ... az065s.jpg

doufám že se vám to bude aspoň trochu líbit :) a ještě jednou, omluvte kvalitu fotek
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: ČZ 236, renovace a úpravy

Příspěvek od DrobasMirek » 29 bře 2010 12:21

Dneska mi přišla jedna poštou - v naprosto otřesným stavu. Nevim jestli s ní pujde vůbec něco udělat. Ta optika tam nevypadá zle, ale dávat jí tam určitě nebudu. Nevim proč, asi nějaká "úcta" k tak starý babičce. Jsou jiný vzduchovky, na který se hodí líp, ale to je věc názoru a jinak jsi jí dal dohromady pěkně, gratulka 8)
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: ČZ 236, renovace a úpravy

Příspěvek od DrobasMirek » 01 dub 2010 10:07

Ještě k tomu stavu mojí 236-1 - po rozmontování střev jsem byl potěšen, vše v pořádku, namazáno. Takže až na korozi a nějaký bordel v hlavni to vypadá v pohodě. Pažba je prožraná červotočem a na jedný straně ulomená bočnice takže konečná, i po seříznutí je značně prožraná. Jelikož jsem před časem koupil pažbu neznámého původu, ale cca stejných rozměrů, lehce jsem jí upravil a železo v ní sedí jak zadek na míse, až přijde bruska tak to ještě dochytám. Velké překvapení při střelbě - VELMI PŘESNÁ (to pro mě znamená, že na 10m do víčka od piva prakticky pokaždé) a VELMI TICHÁ. Oproti Slavii 631 je to jak myší pšouk. Za ty prachy luxus

Jeden poznatek - nedokázal jsem sehnat to malý kulatý těsnění mezi hlavní a vývodem z pouzdra. Jako náhrada posloužil přesně střižený pogumovaný kablík (dvoulinka navýšku) od starých sluchátek a světe div se - 200 výstřelů a paráda. Po pár střelách se přizpůsobí, trochu roztáhne a skvěle zapadne
phantomls
Příspěvky: 124
Registrován: 18 bře 2010 17:02
Bydliště: Olomouc

Re: ČZ 236, renovace a úpravy

Příspěvek od phantomls » 01 dub 2010 14:41

Mohl by mi prosím někdo říct, př. foto, jak vypadá přední šroub na pažbu co je u kloubu hlavně?? Mě tam nějak chybí a díra je skrz. Dík
Gamo Hunter 440 .177,
Slavia 631 de Luxe,
Slavia 630,
ČZ 236,
LOV 21,
DU -10 Condor
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: ČZ 236, renovace a úpravy

Příspěvek od DrobasMirek » 01 dub 2010 17:17

phantomls píše:Mohl by mi prosím někdo říct, př. foto, jak vypadá přední šroub na pažbu co je u kloubu hlavně?? Mě tam nějak chybí a díra je skrz. Dík
rád bych ti píchnul, ale asi tam nemám ten původní - má půlkulatou hlavu a závit tak 0,5 cm
phantomls
Příspěvky: 124
Registrován: 18 bře 2010 17:02
Bydliště: Olomouc

Re: ČZ 236, renovace a úpravy

Příspěvek od phantomls » 02 dub 2010 18:18

Ten šroup vede skrz a na druhé straně je matka ???
Gamo Hunter 440 .177,
Slavia 631 de Luxe,
Slavia 630,
ČZ 236,
LOV 21,
DU -10 Condor
Odpovědět