Expanzni zbran z SRN

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
wiro

Expanzní zbraň z SRN

Příspěvek od wiro » 30 zář 2009 16:14

Viděl jsem nedávno expanzní zbraň předělávanou (manlicher) v SRN. Hlaveň byla vložkovaná na maličkou díru kterou neprojde žádný projektil a byla značená značkami německého zbrojního úřadu, prý jde o značky znehodnocovací. Je předělaná na 308 win. a nejde z ni v žádném případě vystřelit ostrý náboj. Je takto předělaná zbraň u nás legální a mohu si ji koupit na akceWWI?? Děkuji za odpověď


Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 01 říj 2009 00:50

Nejsem odborník, ale obávám se, že ne. Nechce se mi dohledávat zákony, ale bez papírů by jsi stejně neměl legálně koupit žádný náboj 308.win a to ani slepý, ani jiné ráže. Pokud vím, tak bez papírů se slepé dají koupit jen ty plynovkové. Nehledě na samotné zákony o našich "slepých zbraní".

Co jsem slyšel od členů KVH, tak policemani nedělají na akcích s těmito zbraněmi potíže i když by mohli. (Pokud vidí že jsou jinak střelby neschopné.) Dokonce jsem viděl na Národní uniformovaného četníka s podobně - nezákoně znehodnoceným kvérem na rameni , a procházející strážci pořádku ho neřešili. Je to ale dva roky zpět a pokud tato tolerance ještě platí, tak jen to té doby než se stane průser.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Odpovědět