(Ne)vracene zbrane - poradte SPECHA!

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 25 zář 2009 09:11

Policistka nepůsobila příliš jistě, říkal jsem jí to samé. Ale tvrdila, že dostali pokyn: "Všechny", od Komárka.


Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 25 zář 2009 09:40

Rozkaz znel jasne ... dve davky :lol:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 zář 2009 09:44

Nevím jestli to ty značky vážně tak znehodnotí. :roll:
Naopak bych to viděl tak, že si takovou hlaveň může pořídit prakticky každý sběratel.

Zjisti kolik co stojí, aby jsi za handrkování se zkušebnou nedal víc než jakou má cenu ta vložená hlaveň.
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 25 zář 2009 09:54

Vložná hlaveň se prodává od 500 do 1100 euro. Do jaké míry česká zkušební značka sníží její hodnotu nevím.
Na každý pád mi na zkušebně řekli, že si tam musím donést i pušku
Mauser K98, tak to dost nevím kdo mi jí asi půjčí.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 zář 2009 10:03

No, tu hlaveň tam můžeš mít nějakou dobu uloženou ne?
Tak bych si dal inzerát že to prodáš, že to je buď na vyjímku a nebo se to musí odnést na zkušebnu spolu s Mauser K98 a pak to asi bude zařazeno do kat.B/C.

Co?
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 25 zář 2009 10:15

Díky, asi je to jediná schůdná cesta. Raději jsem si ji však chtěl neoraženou nechat jako sběratelskou a časem bych se rozhodl. Tak třeba si ještě nakonec koupím origo Mauser K98.
Ještě jsem se na ředitelství PČR ptal, jak je to s udělováním vyjímek, na foru se dost traduje, že je dostanou všichni. Potvrdili mi, že snaha je, ale aby si někdo myslel, že začne v době amnestie sběratelství samopalem vz. 58 apod., tak to asi néé. Dlouhodobější sběratelé by neměli mít prý problém.
Naposledy upravil(a) Lubo dne 25 zář 2009 10:29, celkem upraveno 1 x.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 25 zář 2009 10:23

Pokud je mi známo, tak ve zkušebně se dá za příplatek domluvit umístění značky na nějakém nenápadném místě právě kvůli sběratelským zbraním

Nicméně taky nevím jak by mohla značka zkušebny vážně poškodit sběratelskou hodnotu zbraně. Je to stále ta původní zbraň, všechny původní značky na ní jsou. Přibude jen značka o tom, že je střelbyschopná
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 25 zář 2009 10:51

admix píše: A co kdyz odevzdas historickou zbran, ktera jim na zkusebne s velkou pravdepodobnosti bouchne do ksichtu?
Ty máš představu, že ty zbraně někdo zkouší jen tak z ruky?

Jinak jsem se ptal na to co se považuje za vojenské - vše co nemá civilní značku zkušebny ale pouze vojenské přejímací znaky, tzn. cokoliv co leželo od války za komínem. Pak je možnost se domluvit s puškařem který za Vás vyřídí zkušebnu, protože Vám ji bez vyjímky do ruk nedají a následně zařazení do odpovídající kategorie.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 25 zář 2009 12:28

1. Výjimku musíš dostat. Bez toho by ta amnestie měla jen smysl jen částečně.
2. O znehodnocení neuvažuj. I oražená se dá prodat, ale nech si ji orazit skrytě. Teď je z nějakého důvodu v módě orážet ÚSTÍ hlavně.
3. Víc by ses mohl dozvědět od někoho s licencí.
4. Být někde vedený jako poctivý "předpůlrokempachatel" mi přijde jako hovadina. Nevím proč bych se měl velkému bratrovi podepisovat do seznamu podezřelých.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 25 zář 2009 13:59

PatrikV píše:
admix píše: A co kdyz odevzdas historickou zbran, ktera jim na zkusebne s velkou pravdepodobnosti bouchne do ksichtu?
Ty máš představu, že ty zbraně někdo zkouší jen tak z ruky?
Samozrejme ze nemam, to bylo jen takove zveliceni mezi reci ;)
omega 13
Příspěvky: 43
Registrován: 30 lis 2006 20:41
Bydliště: Morava

Příspěvek od omega 13 » 25 zář 2009 22:54

Pro Lubo

V žádném případě bych se nenechal odbýt, vložná hlaveň na vyjímku, to je opravdu pěkná hloupost. To, že to napsal kriminalistický ústav je sice pěkné, ale pokud by mě něco takového potkalo, napadnul bych to znaleckým posudkem svého zvoleného soudního znalce z oboru zbraní a střeliva. Sice se tvrdí, že při amnestii vydávají vyjímky, ale na to bych až tak nespoléhal. Dobré by bylo mít sebou také na jednání nějakého známého puškaře, aby jim to odborně vysvětlil, když tomu oni sami
n e r o z u m í .
Zbraň prošlá amnestií na zkušebnu jít nemusí, stačí říci, že ji chcete na sběratelskou sk. A. Abyste dali zbraň na zkušebnu, k tomu vás nemohou donutit, když ji budete mít v této sk. Tormentačku si můžete pak udělat kdykoliv, až usoudíte, že byste to chtěli mít taky na občasné střílení.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 25 zář 2009 23:02

Nerozumím tomu co jim tam ten známý puškař vysvětlí, když mají jasné nařízení - cokoliv co nemá civilní zkušební značku a je vojenského původu tak spadá automaticky do A a na vyjímku s možností přeřazení do jiné kategorie za podmínek které už tady byly zmíněny.
Hungry
Příspěvky: 94
Registrován: 12 led 2009 16:07
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hungry » 26 zář 2009 11:07

No, jen jestli si PČR neplete skupiny zbraní "A" a skupiny ZP "A". Nemají až tak moc společného.

Docela mne překvapil postoj zkušebny, že by to zařadila také asi do Ačka. Proboha proč? Vložnou hlaven ted inzeruje firma v poslední čísle ZN za necelých 10000,- z polotovaru Lothar Walther...
Pouze platí, že pokud zbran není označena platnou zkušebnou, nelze z ní střílet, ale lze ji vlastnit pro sběratelské účely. Stejně tak Mauser 98 asi nebude jedinná zbran, do které to bude pasovat... Pušek jemu podobných je více, vč. loveckých variant.

Navíc si nemyslím, že bych byl povinnen předkládat vložnou hlaven s nějakou další zbraní, když ji
a) nemám
b) nepatří k žádné konkrétní zbrani, je to univerzál, použitelný v jakémkoliv ks příslušného tupu pušky...

Je to problem zkušebny...

Asi bych hledal svého soudního znalce z oboru zbraní a střeliva... Kriminalistický ústav... nejsem si jist, že oni jsou autoritou v oboru zařazování zbraní... :roll:
Zabte je všechny! Bůh si ty své pozná...
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 26 zář 2009 12:38

Myslím si, že nejblíž pravdě je PatrikV. Na zkušebně mi bylo řečeno, že vše co má vojenské značky je automaticky zbraň kategorie A. Obávám se, je-li to ofic. stanovisko Státní zkušebny, tak mi ani znalec asi moc nepomůže. Dle zákona při nejasnostech rozhoduje o zařazení ČUZZS a tečka. A i kdyby, tak je to pak asi na soud a to se fakt nevyplatí. Diskutabilní je požadavek na donešení pušky Mauser K98 na zkušebnu, tam by se to asi "uhádat" dalo.
Jinak si myslím, že konverze pasuje jen ke K98.
Dále je zajímavé, že odevzdaná pistole Walther P38 (válečná produkce) jako kat. A označena dle všeho nebyla.
Abych připomněl o čem se bavíme, připojuji pár fotek.
http://files.uloziste.com/1c6abb2f7f78ef28/ERMA.jpg
http://files.uloziste.com/1c6abb2f7f78e ... ouzdro.jpg
http://files.uloziste.com/1c6abb2f7f78ef28/P38zleva.jpg
http://files.uloziste.com/1c6abb2f7f78e ... zprava.jpg
Omlouvám se, jinak mi nějak fotky vložit nešly.
Naposledy upravil(a) Lubo dne 26 zář 2009 12:49, celkem upraveno 1 x.
Hungry
Příspěvky: 94
Registrován: 12 led 2009 16:07
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hungry » 26 zář 2009 12:49

Hm, pak by ale měla pomoci právě zkušebna, pokud by ověřila civilní značkou tuto hlaven.

§ 4
Zbraně kategorie A

Zbraněmi kategorie A jsou
a) zbraně
1. vojenské, včetně odpalovacích zařízení, s výjimkou pušek, pistolí a revolverů, ověřených pro civilní použití, pokud podléhají ověřování podle zvláštního právního předpisu,
2. samočinné,
3. vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty (zákeřné zbraně),
4. palné nevyrobené z kovů, pokud nejsou identifikovatelné jako zbraně při kontrolách osob a zavazadel pomocí detekčních a rentgenových přístrojů,
5. plynové nebo expanzní, nejde-li o dovolené výrobní provedení,
6. střelná nástrahová zařízení a
7. s pevně vestavěnými tlumiči hluku výstřelu nebo s pevně vestavěnými laserovými zaměřovači;
Zabte je všechny! Bůh si ty své pozná...
Odpovědět