FX Typhoon Synthetic

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 13 srp 2009 21:30

Děkuji všem za odpovědi :)

Kubajzz: aha, tak vidíš, zapomenu uvést "bezproblémový" zásobník :) , samozřejmě si pamatuju na peripetie se zásobníkem u Hatsana (jak sem blbě radil estli to není optikou - že prej to šlo do všech směrů).
vendous, Radawar: závodní sou jednoranky, ale jak říkáte, nám (tedy aspoň mě) rozhodně ne nejlepšímu střelci to asi může bejt fuk [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Bandit.gif[/img]
K tomu větru - to je bestie no :-(
Střelbu vstoje bez opory mám rád (podle toho vybírám větrovku i optiku), ovšem soustředím se teď spíš na střelbu vleže, přeci jen 5kg už je na mě dost a chodit s flintou do parku si jen tak na stojáka zastřílet je kulantně řečeno trochu nepohodlné a to nejsem žádnej třasořitka [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/icon_neutral[1].gif[/img]


AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 14 srp 2009 16:12

Eště tedy doplnění k předchozímu dotazu :D
Kubajzz píše:Pokud je zásobník dobře udělaný (vycentrované díry a dobře doléhá k hlavni), tak je rozdíl těžko měřitelný.
Radawar píše:Pokud flintu dostane do ruky profík, zásobník bych vynechal. I když se nejedná o střelivo z měkkého čistého olova, vždy je tam manipulace navíc a nebezpečí ozobání.
Tohle mě jako odpověď stačí :wink: Tak nějak to asi bude.

Radawar: byl za tu dobu co máte doma Typhoon a T12 nějakej technickej problém :?:
(Třeba i povolenej šroubek jako u Daystate Merlyn, kterej měl bejt zakápnutej lepidlem)
Zatím sem tu o žádném problému nečetl... vím že máte servis za rohem, což je výhoda jako Brno :D a větrovky sou to konstrukce asi nejjednodušší, což beru jako výhodu :wink:
A eště něco k té plastové pažbě.
Opravdu trváš na tom že ti padne do ruky lépe jak Tvoje Ingeborg :?:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 14 srp 2009 18:16

...zase sem dal místo upravit / citovat [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/333391.gif[/img]
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 19 srp 2009 01:45

Ahoj Kesi. Omlouvam se za pozdni reakci, ale nahledl jsem sem vicemene nahodou az ted (z MDA v posteli). Nestiham.

Takze:

Problem jsme zatim nemeli a o zadnem jsem u FX ani neslysel. Proste strilime v mrazu, desti, ci horku... Zatim maximalne dosly diabolky, ci vzduch. Jiste k tomu prispiva naprosto jednoducha konstrukce. Ovsem - stat se muze cokoli a pak je tu dovozce, coz neni zadny soupac krabic, ale vyrobce zbrani se zazemim, takze dokaze vyresit naprosto cokoli. Snad to nebudu dlouho potrebovat. Chodim tam jen nakupovat (nyni hlavne diabolky, protoze vsechno ostatni, co se dalo koupit, jsem uz koupil) a kdyz to dobre dopadne, tak tam budu i tankovat vzduch.

No a k tomu uchopu... Typhon je vyrazne subtilnejsi a lepe padne do dlane. Nejen me. Ale to neznamen, ze bych menil!!!
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 19 srp 2009 08:58

Mockrát děkuji za odpověď :roll: , začínám mít ohledně značky jasno 8)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Příspěvek od bhurt » 11 zář 2009 13:13

Kubajzz píše:To je QB78... :lol:

PS. Teď mám doma Cutlasse, dojmy zatím rozporuplné.
Když tady čtu tu úžasnou chválu na zbraně FX, až na pár vyjímek lidí, kteří něco o zbraních ví, zůstává mi rozum stát. Nedávno se mi dostala jedna FX (typ nevím) na opravu a když jsem viděl vnitřek tak prohlašuji, že takovou prasárnu neudělají ani číňani nebo machometáni. Konktrétně se jedná o konec hlavně (nábojovou komoru) která je vyrobená z mosazi, na hlaveň nasunutá s vůlí jak hrom a zalepená a to ještě kdovímjakým lepidlem. Že to povolilo a zbraň nefungovala je jen logický důsledek. Smutné je, že toto není pouze něco nedodělaného, ale konstrukční chyba hned od počátku. Rovněž nesražené hrany, ty jsem ochoten tolerovat číňanům u flinty za 2000 nebo turkům, ale dát přes 20000 za takový paskvil to rozhodně ne. Myslím, že každý, kdo FX chválí, ji nikdy neviděl zevnitř.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 11 zář 2009 14:10

Bhurt : to byl muj Cutlas :). Ted ho ma Zuzka od Vend ze tretinu porizovaci ceny. Kdyz jsem poprve rozebral Cutlase, tak jsem byl vydeseny. Treba ten spoustak je usmevny dilo :)
Ale pro zacatecnika za 8.000, - je to Luxus
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Příspěvek od bhurt » 11 zář 2009 17:08

2sportovec
ano, já to vím, jen jsem nechtěl jmenovat. Samozřejmě za 8000Kč to jde prominout a je to luxus jak píšeš. Ovšem za více než 20000 za nový je to minimálně nerozum :lol: :lol:
PS. Už se nedivím, že jsi s ním praštil
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendous » 11 zář 2009 19:06

No problém byl vyřešen a flinta zase dělá to co má (střílí), takže spokojenost.
A Zuzka, ta se do tý flinty zamilovala hned jak jí viděla u Kubajze. Jen jí vyndal tak se rozplývala, takže tý to nikdo nevymluví. Pro ní je to ta nej i kdyby střílela za roh. :lol:
A jelikož Zuzka střílí nejraději do sklopek, plechovek, (Alexovi cukříky :wink: ) a různého harampádí tak je to pro ní flinta jako dělaná.
Až čas ukáže
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 11 zář 2009 20:01

bhurt:
lukasz9 píše:...názorom Lloyda z BARu na vzduchovky FX:
FX airguns are better quality than Air Arms , but more expensive and maybe not as good value for the money. The S410 is a popular and good gun , although not made as well as the fx or
Hw100
:shock:
Pýtal som sa na jeho názor na vetrovky Fx a AA. Odpoveď ma trochu zaskočila. :roll:
To co jsi napsal Ty mě docela zarazilo. :?
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Příspěvek od bhurt » 11 zář 2009 21:12

2kesi
řeknu to asi takto: nepreferuji žádnou větrovku a skutečnou přesnost dokáže objektivně posoudit pouze velmi, opravdu velmi málo střelců. Mnozí zde prezentují výkony, se kterými by byli schopni vyhrát olympiádu. Já jsem úplně ten poslední, který by si troufnul posuzovat přesnost zbraně. Neposuzuji třeba vůbec AA, protože jsem ji nikdy rozebranou neviděl, mohu posuzovat pouze to, co jsem viděl. A FX bohužel zatím to nejhorší. To i ten Hatsan AT44, kterého jsem chtěl první den rozšlapat má pouze nedotažený zásobník, více o tom napíšu ve správném vláknu. A je za třetinovou cenu.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendous » 11 zář 2009 21:31

Hele bhurte nech už to FXo, je pravda že ta hlaveň není zrovna nej (je to jediný co jsi vyděl) ale jinak bych to zrovna z HATSANEM asi nesrovnával. Protože dle mého je jinak zpracování v pohodě a ta puška funguje. Zatím co bych vytknul je jen zásobník, při přebíjení ho musíš jistit prstem jinak vyskočí. Až Zuzka vystřílí aspoň 1000diabol tak můžem podat další info co a jak.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 11 zář 2009 21:48

O jedne veci nepochybuju. Videl jsem Zuzku strilet a musim rict, ze je to strelec s notnou davkou talentu je to proste v ni. Pozna se to v podstate hned. Drzeni, zaklek, mireni atd. Tim vsim chci rict, ze casem si urcite zaslouzi podstatne lepsi flintu a zejmena puskohled.
Takze Vendo, zacinej setrit. Takove Evo od JSB bude tak akorat :)
Samson
Příspěvky: 190
Registrován: 04 kvě 2008 13:19

Příspěvek od Samson » 13 zář 2009 10:47

Odbornici a co takle hodit fotky tech odflaknutych vnitrnosti? Napriklad Alexxxus R-10 pekne ofotil a hned bylo videt na cem clovek je, ale takhle to vypada, ze vam to FX proste lezi v zaludku a nemuzete se s tim vyporadat.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendous » 13 zář 2009 10:56

Bohužel mě fotodokumentace napadla až po složení pušky, doufám že jí už rozdělávat nebudu muset ale kdyby přece tak to vybljesknu.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Odpovědět