V.Zraz vzduchovkarov SLOVENSKO

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cagiva
Příspěvky: 107
Registrován: 30 bře 2008 18:38

Příspěvek od cagiva » 07 zář 2009 10:48

Ake su konkretne pravidla toho FT a HFT ?? Z akych poloh sa bude strielat? Neukamenujte ma :)


Všetkým prajem pekný deň
IZ-22 uprava, Haenel 49a, Slavia 630, Lov 21, Zoraki HP-01 Ultra, Umarex 850 + Nikko Mountmaster 4-12x50AO
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 07 zář 2009 11:52

zatial strielame podla pravidiel prebratych od HU ale dufam ze prejdeme na oficialne pravidla podla UK (priznam sa ze neviem v com presne sa lisia, neporovnaval som to nejako podrobne)

HFT: zvecsenie max 10x, s dalekohladom po zacati sutaze nesmies akokolvek manipulovat
okrem polohy kedy sedis na zadku su povolene vsetky ostatne , mozes aj lezat....
po prvom pozreti do optiky mas minutu na vystrel, toto sme ale naposledy neaplikovali
na kazdy stage by mali byt 2 terce (naposledy boli 3-4), terce maju rozne velku kill zonu, podla toho v akej su vzdialenosti... Pista to tu v niektorom prispevku vyssie uz spominal
zasah do kill zony 3b, zasah ale terc nepadne 1b, netrafis 0b
celkovo mozes plny pocet ziskat ak dobre vidim z listiny na predoslej stranke za 25 cielov 75b

po odstrielani HFT sa striela FT
pravidla su podobne, az na to ze pocas sutaze mozes s optikou manipulovat, ci je obmedzenie na zvecsenie neviem
povolena je uz aj sedacia poloha
bodovanie a terce tie iste ako na HFT

tolko v skratke

Pista myslim moje nepresnosti ujasni a doplni chybajuce info
cagiva
Příspěvky: 107
Registrován: 30 bře 2008 18:38

Příspěvek od cagiva » 07 zář 2009 12:50

tie polohy mimo tej sediacej - su nejak specifikovane, alebo je jedno jak sa poskladam? :) ....a ako je to s oporou? smie sa pouzivat? V akom rozmedzi maju terce killzonu a taktiez rozpatie vzdialenosti tercov?
Všetkým prajem pekný deň
IZ-22 uprava, Haenel 49a, Slavia 630, Lov 21, Zoraki HP-01 Ultra, Umarex 850 + Nikko Mountmaster 4-12x50AO
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 07 zář 2009 13:54

Vo Field target súťaži sa boduje tak, že zásah do kill zóny (spadne sklopka) 1 bod, za zásah figuríny 0 bodov, mimo 0 bodov.
Kill zóny sú rozložené nasledovne: od 8 do 15 m = 15 mm; od15 do 30m = 25 mm; od 30 do 50 m = 40 mm.
Pri HFT súťaži je možnosť oprieť si zbraň o premet, kolík alebo iný terénny predmet ako strom, staré pneu a podobné, čo viac, súťažiaci je povinný sa dotýkať telom, alebo zbraňou predmetu, značiaci strelecký stag, stav, alebo parkúr, ten predmet musí byť označený číslom. Pri FT si strelec zvolí polohu, zakázané je len poloha v sede a v polohe v pokľaku si nesmie sadnúť na päty.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
cagiva
Příspěvky: 107
Registrován: 30 bře 2008 18:38

Příspěvek od cagiva » 07 zář 2009 21:11

Chcelo by to tie pravidla zosumarizovat a niekde vyvesit aspon sem na forum. Vobec to nepoznam, mozno nebudem sam.....ale ak hej, tak sa neobtazujte :D
Všetkým prajem pekný deň
IZ-22 uprava, Haenel 49a, Slavia 630, Lov 21, Zoraki HP-01 Ultra, Umarex 850 + Nikko Mountmaster 4-12x50AO
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 07 zář 2009 23:38

na tom sa uz davno pracuje, ale Pista je tiez len clovek co cez den maka, takze oddych na moj prikaz ma povinny :D
vydrzte, vsetko bude
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 07 zář 2009 23:54

Pokúsim sa Vám predstaviť u nás ešte novú súťažnú streleckú disciplínu, ktorámá dve vetvy. Najmä na hlavné odlišnosti dvoch disciplín chcem poukázať, ktorími sa líšia od seba.
Klasická Field Target pochádza z Anglicka, kde lov vzduchovkami na drobnú zver má tradíciu. Práve to inšpirovalo k vytvoreniu takého športu, čo sa dá voľne pestovať v prírode a najviac sa podobá na poľovačku. Pri Field targete si môže súťažiaci voľne zvoliť streleckú polohu, skoro všetky polohy sú povolené, okrem tých parkúrov, na ktorých je predpísaná strelecká poloha(najčastejšie to je v stoji,alebo v pokľaku)ale najviac strelcov strieľa v sede.Strelci používajú rôzne sediace polohy a rôzne sú aj podušky na sedenie, čo sa týka tvaru a výšky. Maximálna výška podušky je určená v predpisoch o technickom vybavení. Výška podušky nesmie presiahnúť 125 mm ! Predpísané polohy sú hlavne pri zhode dosiahnutých bodov, v rozstrele a je to väčšinou poloha v stoji. Hlavné pravidlo pri FT súťaži je, že strelec si nesmie zbraň oprieť o žiadny predmet a ani on sám sa nesmie opierať o predmety. Pri bodovaní sa bod priznáva len pri zasiahnutí kill-zóny a to jeden bod.
Pri HFT súťaži je technika trochu obmedzená, nesmie sa používať optika viac ako10 X približovaním. Sú zakázané aj veškeré upevňovacie pomôcky. Aj podušku môže strelec používať len pod kolená v polohe pokľaku. Strelecké polohy sú voľne zvoliteľné, okrem sediacej polohy. Pri hodnotení za zasiahnutie kill-zóny sa priznávajú tri body, ale aj za zasiahnutie kovového telesa figuríny sa prizná jeden bod. Pri HFT súťaži je dosť častá ležiaca poloha a dá sa súťažiť aj s ovorenými mieridlami, samozrejme v inej skupine.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 08 zář 2009 21:14

Chce niekto doniesť na zraz tie Prešovské diabolky Luba (okrem tých čo mi už poslali SZ) ? Zajtra idem cez Prešov tak môžem nejaké nakúpiť, snáď sa mi podarí za tú istu cenu ako minule :wink: . Takže ak máte záujem faxujte, bliakajte, majlujte. Ale len toľko aby som sa odniesol :) .
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 09 zář 2009 06:37

Aj ja chcem 10 krabíc, lebo tie čo si mi v máji doniesol, jedna v jednom "zhabali" maďari. :-))
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Kutil

Příspěvek od Kutil » 09 zář 2009 18:09

Tak je to jasné , já a moje holky jedem , syn bohužel ne , na jarmarku historických řemesel si bude shánět věci ke svému " brnění " starého Kelta , pro bitvy o náš ďolík země . Přes odpor ředitelů ( 2 lidi ) naší firmy mám v pátek volno ( kdo ví , jaké budou důsledky po návratu ... ) , takže vyrazíme v pátek něco po poledni , abychom byli v pozdním odpoledni v Sobotě ( Rimavské ) . Tím chci také říct , pokud by někdo chtěl , jsem schopen ještě do odjezdu ( v pátek ráno ) navštívit prodejnu CZ Uh.Brod a nakoupit JSBéčka ( mají tam skoro všechny ) , nebo náhradní díly do Slávií ( oproti dealerům za velmi přijatelné ceny ) .
Pokud by byl zájem , prosím SZ , jinak Stretku zdar a doufám , že mi po cestě neklekne naše opatrovaná Felina .
Zdravím Risopepiho a na dálku podporuji jeho organizátorský elán .
P.S. - podle mých osobních testů teď střílím strašně , ale budeme tam .

Zdravím všechny účastníky - Libor and family z Moravy
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 09 zář 2009 20:38

Tak Libore, vítaj na palube !
Konečne sa už stretneme aj osobne! :D
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Kutil

Příspěvek od Kutil » 09 zář 2009 21:06

Ahoooojte ,
no , už abychom byli tam , jestli mi něco moc nesedí , tak to sezení za volantem , ale já to zvládnu , mám skvělé navigátorky .... .
Uživatelský avatar
ferin
Příspěvky: 437
Registrován: 29 srp 2007 19:07
Bydliště: Dolný Kubín, SK

Příspěvek od ferin » 09 zář 2009 21:12

to Kutil: hm.... tie holky sú vzduchovky, alebo dievčence sťaby mladuchy pre tomcat-a.
Kutil

Příspěvek od Kutil » 09 zář 2009 21:19

No , tak teď nevím , jestli je tam mám vzít sebou - je to manželka a dcera ( 9 let ) ...
Uživatelský avatar
ferin
Příspěvky: 437
Registrován: 29 srp 2007 19:07
Bydliště: Dolný Kubín, SK

Příspěvek od ferin » 09 zář 2009 22:25

len ich zober, zober, pokial mas istotu, ze sa tam nebudu nudiť.
Odpovědět