Prevoz vetrovky pres hranice

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Převoz větrovky přes hranice

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 08:37

Ahoj,
plánuji po novém roce konečně po dlouhém vybírání příslušenství zakoupit větrovku CZ 200 S.
Zajímalo by mě za jakých podmínek se dá zbraň vyvést zcela legálně, aby nemusela být pod sedadlem.
Nevím, jak se na ni budou tvářit celníci a policie.
Ono to jako vzduchovka ani moc nevypadá, aby mě nepovažovali za teroristu....
Musel bych vyběhat ještě nějaké potvrzení Policie?
Jezdím pravidelně několkrát do roka pracovně do Itálie.
ZP případně mám, ale jen národní..

Děkuji za info
Martin Mor. Kras


Návštěvník

re:Převoz větrovky přes hranice

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 10:23

Zalezi na tom jak je na tom legislativa v zemi kam zbran prevazis. Pokud by onech 16J (12fp) ktere maximalne vetrovka CZ 200S ma (resp. uprava pro CR, GB apod.) bylo nad hranici maximalniho povoleneho vykonu pro vzduchove zbrane v dane zemi... pak by si ji zrejme jen tak jednoduse prevest nemohl.
Návštěvník

re:Převoz větrovky přes hranice

Příspěvek od Návštěvník » 10 pro 2004 18:34

Anonymous píše: Ahoj,
plánuji po novém roce konečně po dlouhém vybírání příslušenství zakoupit větrovku CZ 200 S.
Zajímalo by mě za jakých podmínek se dá zbraň vyvést zcela legálně, aby nemusela být pod sedadlem.
Nevím, jak se na ni budou tvářit celníci a policie.
Ono to jako vzduchovka ani moc nevypadá, aby mě nepovažovali za teroristu....
Musel bych vyběhat ještě nějaké potvrzení Policie?
Jezdím pravidelně několkrát do roka pracovně do Itálie.
ZP případně mám, ale jen národní..

Děkuji za info
Martin Mor. Kras
No, neviem odkial chces tu vetrovku nosit cez hranice, ale ako pozeram si cech a vetrovka CZ200s je predsa cesky vyrobok. Ako ti uz niekto odpovedal, nieje v tom ziadny problem, ak splna nase legislativne normy (resp. normy krajiny do ktorej si ju donesies). Ale ajtak to daj radsej pod sedadlo, bude to istejsie a kludne si dones aj daco silnejsie, ved u nas si ajtak kazdy robi co chce a zakon je na co? Aby mohli drbat nas, obycajnych ludi. Ja som zo Slovenska, chcel som Vetrovku kupit u vas v Prahe a donies si ju. Informoval som sa u prislusnych organov, nenarazil som na ziadny problem - ibaze u nas to vyjde pre nasinca lacnejsie, ak si priratam naklady za cestu.

S pozdravom
Odpovědět