Kvalita ruskeho streliva Wolf

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
remoš

Kvalita ruského střeliva Wolf

Příspěvek od remoš » 28 úno 2006 18:13

Zajímají mě Vaše zkušenosti s kulovým celoplášťovým střelivem Wolf a jeho vhodnosti k terčové střelbě. Vzhledem k ceně se mi výkon nezdá.


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 28 úno 2006 18:41

Výkon, tedy kinetická energie, je asi dobrý (asi lepší než u SB). Zápalka je citlivá zhruba stejně, jenom se (pokud vím) jedná o náboje s nábojnicí s nepřebitelnou zápalkou typu Berdan.

No a přesnost je asi na úrovni běžné Ruské munice. Na závody to není, ale pro výcvik to je velmi vyhovující.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 28 úno 2006 18:54

HanuIv píše:Výkon, tedy kinetická energie, je asi dobrý (asi lepší než u SB). Zápalka je citlivá zhruba stejně, jenom se (pokud vím) jedná o náboje s nábojnicí s nepřebitelnou zápalkou typu Berdan.

No a přesnost je asi na úrovni běžné Ruské munice. Na závody to není, ale pro výcvik to je velmi vyhovující.
Ještě jeden názor
Já střílím 45 ACP a zdá se dost "špinavé" střelivo. S přesností nemám problémy Rusové nedávno investovali do lepšího strojního vybavení a střelci tvrdí, že se kvalita zlepšila, ale je tu ještě jedna věc, kovové nábojnice tedy železné a dost lidí se bojí o komoru, další problém je , že se u 45tek projevovalo to, že odcházel vytahovač, zvláště pokud byl vyroben MIM kou. Ale i ty lepší z nástrojové oceli odcházeli zobáčky. Přeci jen železo je tvrdší než jiné materiály. Já jsem vyprášil asi 4 nebo 5 balení a závada žádná. Ale na serverech hlavně zahraničních najdeš k tomuto střelivu hodně názorů. Já se mu radši vyhýbám postavil jsem si Kimbra a nerad bych tu investici zničil. Možná, že můj názor je odlišný od jiného, ale já radši SB nebo Fiocci.
Mněj se
Jarda
remoš

Kvalita ruského střeliva Wolf

Příspěvek od remoš » 28 úno 2006 19:28

Děkuji za názory já ale neupřesnil že mám na mysli patrony do kulovnic ne pistolí tam myslím opotřebení komory nehrozí vzhledem k tomu že si přebíjím v klidu sám a ani těch ran tolik a tak rychle jak pistoláři nestřílím. Zkoušel jsem i americký Federály a tam to bylo za hodně peněz málo muziky střelivo SB je spolehlivé ale cena je trošku vyšší na můj vkus. A abych trénoval jednou municí a na závody znovu nastřeloval to se mi nechce.
Smazaný uživatel 111

Re: Kvalita ruského střeliva Wolf

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 28 úno 2006 19:52

Testoval sem Wolfy v 308 win. .....munice na nic - velké rozdíly v rychlostech 815 až 837m/s ,žádný soutřel,střela je udelána dost lajdácky co kus to originál! Sou dobré max na zahřátí laufu před samotným tréninkem.
Jediné trochu kvalitní Wolfy budou ty se 168gr. střelou HPBT ale prý se k nám nevozí.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Kvalita ruského střeliva Wolf

Příspěvek od Andy » 28 úno 2006 21:38

Balda píše:Testoval sem Wolfy v 308 win. .....munice na nic - velké rozdíly v rychlostech 815 až 837m/s ,žádný soutřel,střela je udelána dost lajdácky co kus to originál!
Zkusil jsem par krabicek (byly zadarmo). Uz nikdy. Na 100m 8cm zadnej problem :-)

Navic zelezna nabojnice neni pro zbran zadna "labus".
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 02 bře 2006 10:57

Já jsem zkoušel Wolfy 7,62x39 v CZH 2003S a CZ 858 Tactical V. Faktem je, že se polehlivostí nebyl nejmenší problém, ale taky se mi zdálo, že dost špiní. Celkově nebyl zásadní problém, ale přestal jsem je používat, protože jsem objevil obchod, kde se dají koupit MFS za stejnou cenu, za jakou jsem kupoval Wolfy, a MFS se mi zdají lepší. Rozptyly jsou srovnatelné, ale Wolfy mi lítaly docela výrazně vlevo- bylo by nutné změnit nastřelení, zatímco MFS mi chodí v pohodě na střed, aniž bych musel něčím hýbat. Teď se chystám testovat Barnauly, které mě zaujaly velmi pěkně lakovanou nábojnicí a nízkou cenou.
Pokud jde o opotřebení komory, tak ani CZH, ani 858 Tactical nejsou zbraně, které by byly cenově tak vysoko, aby se mělo cenu zabývat tím, jestli jim nevyjebu komoru železnou patronou (protože když budu kupovat Federaly nebo i S&B, tak rozdíl Barnaul/Federal za rok hodí víc, než je pořizovací cena zbraně. Takže by se teoreticky vyplatilo střílet to nejlevnější, co vůbec je, a kupovat si ob rok novou pušku (a za dva roky snad Tactical železnými nábojnicemi neoddělám). Nehledě na to, že obě tyhle zbraně jsou jakožto transformace Sa. 58 stavěné na provoz JEDINĚ se železnými nábojnicemi, navíc dost nevalné kvality, takže by jim teoreticky mely větší problémy dělat nábojnice mosazné...
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 02 bře 2006 12:59

A taky maji zelezne jadro, zda se mi, ze je vubec nejaky problem sehnat v teto razi olovenou strelu. Meli jsem Wolfy, Koopy i SB a tu u nas v Corradu nas s tim nepustili vystrelit :). A pritom ty SB mely mosaznou nabojnici a oznaceni CIP. :wink:
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 02 bře 2006 18:04

Slim Jim píše:Nehledě na to, že obě tyhle zbraně jsou jakožto transformace Sa. 58 stavěné na provoz JEDINĚ se železnými nábojnicemi, navíc dost nevalné kvality, takže by jim teoreticky mely větší problémy dělat nábojnice mosazné...
To mužu jen potvrdit jediné náboje které se mně kdy zesekly v CZH byly
civilní mosazné od Sell-Bell za 11kč/kus a to dokonce dvakrát za sebou :(
A to sem z CZH vystřílel pár tisíc naboju ruzných výrobcú bez jakékoliv závady.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 02 bře 2006 18:21

xlibor píše:A taky maji zelezne jadro, zda se mi, ze je vubec nejaky problem sehnat v teto razi olovenou strelu. Meli jsem Wolfy, Koopy i SB a tu u nas v Corradu nas s tim nepustili vystrelit :). A pritom ty SB mely mosaznou nabojnici a oznaceni CIP. :wink:
Mysliš v Ostravě ? To je spravné . Dnes jsem tam byl a diky takovym co tam střileleli kulovnicema a 58 , jetam vše zničeno a prostřilené . :twisted:
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 02 bře 2006 19:06

MARKONY píše:Mysliš v Ostravě ? To je spravné . Dnes jsem tam byl a diky takovym co tam střileleli kulovnicema a 58 , jetam vše zničeno a prostřilené . :twisted:
jj....neboj, byli jsme tam sami, tak jsme se taky prosli po dopadovce a tak jsem jim to nemel vubec za zle
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 03 bře 2006 14:48

xlibor píše:1) A taky maji zelezne jadro, zda se mi, ze je vubec nejaky problem sehnat v teto razi olovenou strelu. Meli jsem Wolfy, Koopy i SB a tu u nas v Corradu nas s tim nepustili vystrelit :). A pritom ty SB mely mosaznou nabojnici a oznaceni CIP. :wink:
MARKONY píše: 2) ...Dnes jsem tam byl a diky takovym co tam střileleli kulovnicema a 58 , jetam vše zničeno a prostřilené.

Ad 1) Nemůžu se vyjádřit k Wolfům, ty jsem rozebírat nezkoušel, ale MFSky mají na tuty jádra civilní, tedy olověná. Tím jsem si jist, protože jsem jednu delaboroval (no, "delaboroval" není ten nejpřesnější výraz- lepší by bylo "vyrval jsem z ní kuli sykovkama" :oops: ), právě proto, že mě zajímalo, co je tam za jádro. Nejsem si jist, co si o těch MFSkách myslet, protože mají C.I.P., ale podle dnových razidel soudě vznikly jednoznačně tak, že se vojenské patrony (nejspíš z maďarských NZ) osadily civilními střelami (ale přinejmenším ty střely civilní skutečně jsou). To by celkem nevadilo, až na to, že mají (možná) korozivní zápalky. Zatím mi to nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil, tak radši čistím důsledně a okamžitě, neboť sichr je sichr, jak věděl již Ferdinand von Mannlicher.
Ad 2) Mluvíš mi z duše, trochu podobně, ale hůř, to vypadá na naší střelnici. Všechno rozbombardované od lidí, co nám tam blbli s rážemi, na které ta střelnice není a nikdy nebyla stavěná a navíc to vesměs neuměli. Docela blbý. Sice jsme to zastavili, takže to ničení už nepokračujue, ale co už je zničené, to hned tak neopravíme :cry: :evil: :twisted: .
Takže já taky celkem nemám nikomu za zlé, kdž mě někam s něčím nepustí, pokud to rozumně zdůvodní (ovšem konstatování "nemáme tuto ráži v provozním řádu" mi naprosto stačí- co bych taky mohl chtít víc?).
Bohuliby
Příspěvky: 68
Registrován: 08 led 2012 23:04

Re: Kvalita ruského střeliva Wolf

Příspěvek od Bohuliby » 19 dub 2012 14:45

Střílel jste někdo 9 mm Makarov, cena v Praze 4,50 Kč.
Pitbullx
Příspěvky: 16
Registrován: 08 dub 2008 19:10
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita ruského střeliva Wolf

Příspěvek od Pitbullx » 19 dub 2012 21:00

Já je střílel (200ks) z PM, rána mi přišla ostřejší než SB, takže zbraň subjektivně víc kopala a z těch 200kousků mi 3 odpálily až napodruhé.... SB mi makaroun odpaluje spolehlivě všechny (cca 1200ks).... Takže nic hroznýho, ale SB je SB..
Odpovědět