Ochrana majetku strelnou zbrani

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Olaf

Příspěvek od Olaf » 02 bře 2006 18:15

Fantam napsal:
Délka trestu je taky omezená - už po 3 letech člověk ztrácí sociální návyky pro život na svobodě=umí žít jen v kriminále. Přečti si, jak Havel napsal (a to měl jen 40 měsíců fešáckého krimu), že když ho pustili, neuměl přejít silnici! Ergo - dlouhý trest=recidiva.
Právě problém, kde vzít práci pro potrestané (to jsou ti v krimu, víš) je stěžejní otázkou.
Fantam díky za poučení. Díky Tobě teď alespoň vím, kdo je to potrestaný. Jinak z toho Tvého smířlivého příspěvku jsem nabyl přesvědčení, že dnes je opravdu lepší být realista / snad to znáš /, než optimista. Právě díky tomuto poraženeckému postoji většiny veřejnosti začínám věřit, že u nás není a nebude řešitelné téměř nic. Policajti jsou po listopadu tak vystrašení, že se bojí kdejakého gaunera jen dotknout aby je vzápětí neroznesli advokáti a" objektivní" novináři na kopytech, učitelé se bojí na děti, když páchají vylomeniny hrubého zrna i špatně podívat atd.... Opravdu nezbývá tedy nic jiného, než abychom se o svou bezpečnost postarali sami. :lol: :lol:
Jinak velice se mi líbí ta rovnice /dlouhý trest=recidiva /. Jenomže já právě o té recidivě mluvil. Víš ono je to asi tak. Až tomu panu obhájci, který u soudu tak vehementně brání resocializaci recidivistů, některý z nich po předčasném propuštění rozpáře někoho z rodiny, v tu chvíli bude tento zuřivý obhájce lidských práv na druhé straně barikády. Do této doby jim pořád půjde jen o peníze a ty lidská práva jsou pouze prostředkem jejich obživy a ani nemusí ladit s jejich vnitřním přesvědčením. A Ti co jsou v krimu, snad jsou tam za trest a nikoliv za odměnu. Tudíž by měli počítat s tím, že jim za trest bude odepřena část základních lidských práv platných pro slušné lidi.
Abych předešel dalšímu výkladu o současném stavu naší společnosti / který dobře znám / upozorňuji dopředu, že toto je pouze má vize. A pokud není nic řešitelné, platí bod 1. :mrgreen:


Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 02 bře 2006 19:58

Olaf: asi před 10 lety jsem byl taky obdobný optimista a snažil jsem se protlačit intenzifikaci výkonu trestu třeba už tím, že by spolu seděli zvlášť myši a a zvlášť páni - těch konkrétních návrhů jsem se pokusil uplatnit dost. Ale zjistil jsem, že o toto není zájem. :x
Vezmi si třeba jen takovou drobnost: kromě tr. činnosti, spáchané v afektu, je hlavní motiv majetkový. Policie se ale nijak zvlášť nesnaží odcizené hodnoty vypátrat, zajistit a tím zisk z tr. činnosti odčerpat. Pak je to samozřejmě velice výnosné živobytí. Jestli někdo udělá "šňůru" bytů se škodou 4 M, prokáže se mu 10% a ani z toho se nic nezajistí, pak se nediv, že se nikdo z těchto "profesionálů" nepůjde pracovat - proč taky? :D
Jo a k té smířlivosti - ono není nic černobílé, vždycky jde o nějakou škálu šedi. Počet rozeznávaných odstínů roste s věkem. :idea:
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Olaf

Příspěvek od Olaf » 02 bře 2006 20:20

Chtěl jsem jen říci, že v životě člověka je snad nejhorší beznadějný stav, tedy smířit se s realitou všedního dne,společnosti atd. Přesto jsem optimista a doufám, že u nás je ještě většina lidí slušných. A proto bych to nevzdával a dopředu vše neviděl jako boj s větrnými mlýny.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 03 bře 2006 14:53

Andy píše:
cmk píše:Muzeme se na to koukat jak chceme, muzeme si 100* rikat, ze kdyz nekdo ukradne byt i jen rohlik, je to hajzl... Zakon hovori o nutne obrane jasne... Nutna sebeobrana nesmi byt v jednoznacne jasnem nepomeru se zpusobem utoku. Pokud tedy nekdo zdrha i s autem za 200.000, porad je jeho zivot v nepomeru s touto financni hodnotou, takze strilet po nem proste nelze - na jednu stranu bohuzel (nema krast), na druhou je to tak asi spravne... Preci jen - auto a zivot jsou si hodne vzdaleny (kazdopadne pres hubu by ten zlodej urcite zaslouzil).
Pokud se uz bavime nad ramec zakona... a tom jak by to melo byt. Tak dle meho je zcizeni cehokoliv natolik zavazne, ze by si zastrelit zaslouzil. Ja take nic nikde a nikomu nekradu. Tak proc by nekdo mel? A kdyz tedy krade, mel by pocitat s tim, ze mu to nekdo "osladi".

Skoda, ze to tak nejde.
Ale jo, useknuti ruky za kradez v nekterych Arabskych zemich nese svoje ovoce...
Ale predstavte si u nas, jak 15ti lety kluk z hecu ukradne kryt na mobilni telefon v cene 100 Kc a nahodny ozbrojeny kolemjdouci ho smahne, protoze myslel, ze ukradl celyho mobila... Proto hold je zakon jaky je... Ze je to ve vetsine pripadu na skodu je hold dan za to, ze nekdo naopak nezneuzije zakon naopak ;-(
Ondra

Příspěvek od Ondra » 03 bře 2006 15:52

Neverim v zadne urcovani nutne obrany podle hodnoty majetku na 300K a takove hovadiny!!!To je nesmysl...To by se ani nevyplatilo si ZP sk E delat protoze jsme vsichni stejne chudi... :lol:

Vzal cerstve 18 lety parchant mobil za 5000???Pak uz se jedna o trestny cin a pokud mam ZP na "Ochrana zivota,zdravi a MAJETKU"Tak jednam!
Ale taky neverim ze by se soudci libila ustrelena hlava za telefon co stal 5K... 8) Takze si myslim ze prostrelena ruka by byla adekvatni...
A pokud mi nekdo krade i blbou Felcku za 70K a zrovna jsem u toho tak jedna rana do vzduchu a druha do palice!
Zivot ZADNEHO zlocince pro me nema vetsi cenu prave nez je 5K.A at krade blbej telefon nebo kufr s diamantama tak MUSI pocitat s tim ze se tohle muze stat!
Olaf

Příspěvek od Olaf » 03 bře 2006 16:01

cmk napsal:
Ale jo, useknuti ruky za kradez v nekterych Arabskych zemich nese svoje ovoce...
To jsme přesně mi. Vidíme u jiných právě jen ty výhody, co se nám zrovna hodí do kšeftu. Tudíž srovnáváme nesrovnatelné. Pokud se tedy zrovna v této otázce hodí porovnání s některými Arabskými zeměmi / jinak dvě nesrovnatelné kultury /musíme dávat rovnítko i na vše ostatní. A nevím, kolik lidí by pak ještě měnilo.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 bře 2006 16:33

JJ, přesně!
Lidem by se líbilo mít zákony na zbraně jako v USA, sekání ruky za krádež jako v Iránu, karneval jako v Riu, nízké daně jako v Singapuru, kouření trávy jako v Holandsku, sociální systém jako ve Švédsku, cenu benzínu jak v Bahrajnu a počasí jako na Havaji.

Já myslím, že náš systém je dobrý, nevšiml jsem si, že by u nás byl v poslední době někdo nevinně odsouzen za nepřiměřenou obranu.
Naopak, soudci to soudí docela rozumně, viz. ten případ s nástražným systémem v důchodcově chatce, včera to občanské judo aj.
A to je dobře.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 04 bře 2006 13:20

Ondra píše:Neverim v zadne urcovani nutne obrany podle hodnoty majetku na 300K a takove hovadiny!!!To je nesmysl...To by se ani nevyplatilo si ZP sk E delat protoze jsme vsichni stejne chudi... :lol:

Vzal cerstve 18 lety parchant mobil za 5000???Pak uz se jedna o trestny cin a pokud mam ZP na "Ochrana zivota,zdravi a MAJETKU"Tak jednam!
Ale taky neverim ze by se soudci libila ustrelena hlava za telefon co stal 5K... 8) Takze si myslim ze prostrelena ruka by byla adekvatni...
A pokud mi nekdo krade i blbou Felcku za 70K a zrovna jsem u toho tak jedna rana do vzduchu a druha do palice!
Zivot ZADNEHO zlocince pro me nema vetsi cenu prave nez je 5K.A at krade blbej telefon nebo kufr s diamantama tak MUSI pocitat s tim ze se tohle muze stat!
A kvuli takovym jako ty je zakon takovy, jaky je...
Proste pokud bude nekdo utikat s mobilem za 5kKc, zaslouzi pres hubu, zaslouzi ten mobil strcit do krku a ponorit na par minut do vody.. Ale nezaslouzi proste byt zastrelen. Beres na sebe roli prokuratora, obhajce, soudce a popravci cety.
Kazdej kdo neco ukradne je zmetek a mel by byt potrestan... Nikoli na miste odstrelen. A pokud majitele zbrani koukaji, kde by koho smahli kvuli 5 tisicum, nedivim se, ze neznala vetsina ma strach.
Opakuji - zakon jasne mluvi o pomeru mezi obranou a zpusobem utoku. Jasne, ze kradez je utok na zajem chraneny zakonem, ale mnohem nizsi zajem, nez je zivot !!! Tzn. je tam jednoznacnej nepomer.

PS: mimochodem - nosim na 1. rane nesmrtici naboj, kterej kdyz pouziju i jen proti zlodeji, mam vic nez velkou sanci, ze se to neotoci proti me :-)
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 04 bře 2006 13:26

Kubajzz píše:JJ, přesně!
Lidem by se líbilo mít zákony na zbraně jako v USA, sekání ruky za krádež jako v Iránu, karneval jako v Riu, nízké daně jako v Singapuru, kouření trávy jako v Holandsku, sociální systém jako ve Švédsku, cenu benzínu jak v Bahrajnu a počasí jako na Havaji.

Já myslím, že náš systém je dobrý, nevšiml jsem si, že by u nás byl v poslední době někdo nevinně odsouzen za nepřiměřenou obranu.
Naopak, soudci to soudí docela rozumně, viz. ten případ s nástražným systémem v důchodcově chatce, včera to občanské judo aj.
A to je dobře.
No
a) nikdo netvrdi, ze by se tu meli sekat ruce, jen pisu, ze tam to sve ovoce nese (tecka).
b) no nevim no - co tak ctu ruzny fora apod. vsude se objevuji nove a nove pripady, kdy ma clovek, ktery se brani, hodne velky problem...
vojtas.m
Příspěvky: 43
Registrován: 22 úno 2009 23:18

Příspěvek od vojtas.m » 09 čer 2009 23:16

No a co kdyz zlodeje nakropim airsoftkou ne paintballkou a necomu udelam? Nebo kdyz ho paralizuju a on bude mit kardio stimulator a bude death?
Slim

Příspěvek od Slim » 10 čer 2009 18:56

Trestní zákon a jeho ustanovení se neaplikují pouze na použití zbraní kategorie B (i když v tomhle tématu se řešilo právě to). Takže bude-li tomu skutková podstata odpovídat, bude se nutná obrana v konkrétním případě posuzovat ať někoho střelíš airsoftkou do zadku nebo devítkou do hlavy. V otázce kardiostimulátoru bych to viděl na ochranu dobré víry a toho, že o tom člověk nemohl vědět, nicméně je to na posouzení soudce a velmi to závisí na konkrétním případu a na okolnostech.
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 11 čer 2009 10:46

cmk píše: PS: mimochodem - nosim na 1. rane nesmrtici naboj, kterej kdyz pouziju i jen proti zlodeji, mam vic nez velkou sanci, ze se to neotoci proti me :-)
Co je to za náboj? V čem ho nosíš? Přebije spolehlivě?
...a sakra, to byl ale starej příspěvek :)
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 07 črc 2009 09:53

censored - byly to plky
Naposledy upravil(a) kayakero dne 06 led 2010 13:49, celkem upraveno 1 x.
winerob
Příspěvky: 3
Registrován: 27 zář 2008 07:37
Bydliště: Teplice

Re: Ochrana majetku střelnou zbraní

Příspěvek od winerob » 10 pro 2009 18:35

Co je to za nesmrtící náboje?
CZ 75 B STAINLESS
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Ochrana majetku střelnou zbraní

Příspěvek od Art » 06 led 2010 11:36

sousedům vlezu do domu zloděj když spali . Kde máte zbraň ? Soused jí měl v trezoru a než tam oběhl zloděj byl pryč .
Odpovědět