Flobertka nebo plynovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

atc

Flobertka nebo plynovka

Příspěvek od atc » 27 úno 2006 10:42

Ahoj, nemam ZP, zatim o nem pouze uvazuji, ale pro zacatek bych si chtel poridit neco na sebeobranu - jezdim casto na ryby, chatu mam celkem na samote. Toto me vedlo k tomu abych premyslel o nejake zbrani - uz je mi jasne ze to bude bud plynovka nebo flobertka. Rad bych slysel vas nazor, co by bylo pro me ucely vhodnejsi.
Uz predem vas prosim - nemam ZP a zatim ho ani nechci.


atc

jeste dodatek

Příspěvek od atc » 27 úno 2006 10:44

v pripade plynovky je lepsi revolver nebo pistole?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 úno 2006 10:48

Když už to musí být tak plynovku.
Flobertka je něco jako vzduchovka - není to určeno pro sebeobranu, ani se to na to nehodí, je to ještě slabší než vzduchovka.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: jeste dodatek

Příspěvek od Slim Jim » 27 úno 2006 12:27

atc píše:v pripade plynovky je lepsi revolver nebo pistole?
V zásadě revolver- plynovky někdy mívají problémy se spolehlivostí samonabíjecí funkce... Ale je to individuální.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 27 úno 2006 16:11

Flobertka není na sebeobranu jak tu tu už napsali tak když už tu plynovku, ale to taky není nejlepší řešení, ale o tom se tu ostatně dočteš hodně když budeš hledat i o revolveru či pistoli...

Revolver je spolehlivější, ale zas fouká ten plyn i bokem, pistole můžou být také spolehlivé a nemusejí to asi jak která a jak kvalitní...tady bych to spíše viděl na tom co se vám líbí....
atc

Příspěvek od atc » 27 úno 2006 18:39

No jo, ale nebyla by flobertka ucinejsi? preci jen z toho neco vyleti a rekl bych ze i dost zaboli.
zdeněk kov

Příspěvek od zdeněk kov » 27 úno 2006 22:59

Ani jedna varianta podle mého není dobrá a flobertka je vyloženě špatná. Doporučuji "pepřák-tekutou střelu" a teleskop.obušek. A vyloženě se mi vždy hodilo těch pár let strávených na Tatami. A přečtěte si Zákon o zbraních a střelivu, aby vám bylo alespoň trochu jasné co pro vás obnáší použití zbraně. To aby ste potom nebyl tak moc překvapený. Nějaké myšlenky jsem k podobnému tématu už psal. /téma příspěvku: Ochrana majetku a jakou zbraň ... / :roll:
petrs

Příspěvek od petrs » 28 úno 2006 10:06

Také si myslím, že flobertka nikoho nezastaví v dnešní poněkud otrlé době. Snad možná pes by se mohl zaleknout, ale nesměl by být cvičený a nebo zkažený. Sám jsem používal startovičky na odrazení vlčáka, který se toulal po lese, kde jsem často chodil se střední kníračkou. Zvuk ho sice odradil, ale jako zálohu jsem měl i pořádný klacek (skrytě, jinak bych ho mohl vyprovokovat). Tobě jde o útok ze strany lidí a hádám, že plynovka, by Ti pomohla více - určitě tu někde najdeš, jaký má "dosah". Ale to hlavní tu už zaznělo mockrát: raději na nikoho nic nevytahuj, i kdyby jsi měl Magnum, nevíš kdo stojí proti Tobě a co dovede.
atc

Příspěvek od atc » 28 úno 2006 13:45

Ja ty chci i na odrazeni zvirat, uz kolikrat se mi stalo ze jsem mel nemile setkani s nervoznim psem u vody, takze i pro tyto pripady. Je mi jasne, ze zbran vyndat az kdyz neni jine vychodisko - jeste mam vzdy sebou peprak, ale se zbrani bych byl asi klidnejsi i kdyz jak rikas - nikdy nevis kdo proti tobe stoji.
atc

Příspěvek od atc » 01 bře 2006 10:05

zeptam se jednoduse: Je lepsi plynovka nebo radeji nemit vubec nic?
Uživatelský avatar
joska
Příspěvky: 24
Registrován: 01 bře 2006 09:32
Bydliště: brno

Příspěvek od joska » 01 bře 2006 10:15

Jestli se rozhodneš pro plynovku, tak spíš revolver. Taky mám zkušenost, že pistole není ůplně na 100 procent spolehlivá, ale to asi záleží na typu.
atc

Příspěvek od atc » 01 bře 2006 10:22

joska: no ja mam vybranou pistoli - nejak se mi libi vic - mel bych zajem o Walter P22. Revolvery se mi nejak moc nelibi, ale nadruhou stranu je urcite predem nezavrhuju.
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 01 bře 2006 11:35

atc píše:Revolvery se mi nejak moc nelibi, ale nadruhou stranu je urcite predem nezavrhuju.
Zas po strelbe z revolvera na "nevhodnych miestach" nemusis pracne zbierat nabojnice po zemi ... A priznavat kazdu NO (podla nasho zakona ) policajtom asi nebudes ... (myslim tym aj varovne vystrely atd...)
atc

Příspěvek od atc » 01 bře 2006 11:42

Peter Brezo: konecne jeden rozumny argument co se tyce pistole ci revolveru. diky, nad tim budu uvazovat a dam si + k revolverum
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 bře 2006 11:55

Tak ten + si zase smaž. Pokud budeš zbraň používat tak jak máš tj. na střelnici nebo při oprávněné sebeobraně, tak tě vyhozené nábojnice nemusí vůbec zajímat. A to mám revolvery rád.

Jak psal Slim Jim - revolver u plynovky je lepší, protože u těch plynovkových nábojů může být u pistole problém s opakováním výstřelů - nemusí to samo přebít. A navíc při případném selhači nemáš u revolveru žádný problém, jenom znovu stiskneš spoušť.
Odpovědět