BENCHREST

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

Příspěvek od smiegl » 26 črc 2009 22:25

SHIVA
ještě jsem se chtěl zeptat pravotočivou drážko mám, lítalo to jak si říkal vítr z leva pravo dolů . vítr z prava vlevo nahoru

malinko jsem si udělal guláš v hlavě , dost záleží taky jestli vítr z 7 a 5 nebo z 11 a 1 máš nějakou zkušenost odkloní se diabolka při větru z 7 a 5 víc než 11 a 1. DNESKA SE VÍTR ODPOLEDNE DOST MOTAL STŘÍLÍM V ZÁVĚTŘÍ , STROMY, FOLIOVNÍK ,

URČITĚ PROTIVÍTR A PO VĚTRU HRAJE VELKOU ROLI ALE NEZJISTIL JSEM TO


smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

puška STEYR LG110 FT a nástřely

Příspěvek od smiegl » 29 črc 2009 02:06

nástřely na 21,7 víc místa nebylo

http://www.mojefotky.cz/fotoalba/?page= ... _id=388411
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 črc 2009 09:50

Zkus online soutěž.
Ta benchrestová desítka je moc velká a 20m je moc blízko.
Benchrestové terče na 20m jsou pro holky. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 29 črc 2009 10:43

Kubajzz
Musím trochu popravit :wink: . Mam doma ještě starý sidewinderovi terče a BR desítka je menší než na online soutěžních, pokud se u nových měnila nebo mi to blbě vytiskla tiskárna tak potom máš pravdu. Já to střílím na nějakých 25-26m. Zatím jsem neměl čas to proměřit pásmem jen laser. dálkoměrem.
Jinak gratuluju krásný terč
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 črc 2009 10:43

air rifle BR terc ma desitku 2mm, dosazeni 10 bodu je potreba tecna, pro ziskani 'X' je potreba 2mm krouzek vystrelem 'vymazat' ze neni videt.

Strili se na 25m a pouziva se kalibr .22 (tim se zajisti rovnost mezi ruznymi prumery pouziteho streliva).

Vitr z uhlu

Tohle je potreba opravdu otestovat sam. U velke flinty je vseobecne brano ze pri strelbe v proti ci po vetru neni potreba korekci resit. No ja si tak jisty nejsem. mozna na 100m to plati, ale pri vetsich vzdalenostech je to vec terenu kde strilim.
U malorazky jsem po pravde neprisel na to kam delat nebo jestli vubec delat korekci pri primem proti ci po vetru.
Nekdo rika ze kdyz strilis po vetru tak ze ti to strelu srazi nekdo tvrdi opak, ze to strelu poponasi, totez se rika o proti vetru. jeden tvrdi ze ti to strelu prizvedava nekdo ze ji brzdi.
Pravda je, ze si nepamatuji, ze by vitr stabilne foukal bud tak nebo onak, a tak jsem nemel moznost tyto teorie overit.
Bezne se pouziva (vitr mezi plnym a nulovym) poucka ze 15° (pocitano od 1200) je 1/4 plneho, 30° je 1/2, 45° je 3/4, 65° je 9/10 a 90° je 1.
Rovnez je pravda, ze na strelnici kde se BR22 strili u nas (tj do 100m) vitr zridka kdy fouka (vsechny ukazatele ukazuji stejne) stejne.
Proto jak jsem uz napsal (myslim), je potreba stravit na strelnici se svymi ukazateli mnoho casu a naucite se delat korekci dle CELEHO prubehu vetru. U amiku jsem videl ze pomucky v podobe nekolika mezikruzi s oznacenymi zasahy a potrebnym prenesenim na korekci. jednotlive zasahy byly jeste barevne rozliseny.
Take je potreba si uvedomit ze nelze porovnavat vliv vetru mezi vzduchovkou, malorazkou a velkorazi. Vitr se nelze naucit na vzduchovce abych mohl strilet malorazku a rovnez se nelze naucit vitr na malorazce abych mohl strilet velkoraz.
Vitr kopiruje a je ovlivnen topografii prostoru pres ktery se strili.
Zmena vetru na 25m diky nerovnostem terenu a postavenim ruznych zabran na strelnici bude mensi nez na 50m a uplne jina na 100-300m.
Termika bude rovnez ma na delsich vzdalenostech vic prostoru k tomu aby se menila nez na 25m.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 29 črc 2009 10:44

Tak k tomu větru

Obrázek

Obrázek

Pozn.: Vertikální odchylka není v měřítku, je pro názornost kam střela uhne
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 29 črc 2009 11:21

Přesně tak. Jestli se nepletu tak vzd. BR se střílí na 25yard - 22,75m / 1yard - 91cm /. Taky vidím, snad ne blbě, že ten terč je velikostně na malorážku. Většinou v zimě, když moc nebo vůbec nefouká tak si občas sednu za stůl a na 23 -25m je to bez námahy 250b. na inline terč. / 30bm je už někde úplně jinde - Harris, pod pažbou ruka / Připadá mě to monotonní střílení ale chápu, že to někoho může vzrušovat. Mě na tomhle střílení nejvíc vadí to, že i když výsledek je výborný, tak z toho mám blbej pocit. Někdy bych si i zkusil vzd. BR v soutěži ale muselo by to odsejpat. Na malorážkovým BR jsem byl pět hodin, střílel pár minut v kuse a padlo 35 ran i s nástřelem :( Ale v poho, někdo je na ženský a někdo na chlapy, důležitý je být spokojenej :D
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 črc 2009 11:29

Ares
ano hezky graficky znazornene principy. Vetsinou fungujici u velkoraze do 300m kde je vitr viditelny na ukazatelich a strela ma vysokou rychlost, strelnice maji upraveny povrch.

sportovec
vetsina mezinarodnich BR soutezi se strili na metricke miry. tj. na 25m, 50m, 100-300m.
Takticke se strili kdyz je znama vzdalenost, v Evrope v metrech v USA yardech.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 29 črc 2009 11:32

Na UKBR22 píšou všude 25m/yd je pravda, že by se to mohlo ujednotit, přece jen těch 2,3m není až zas tak úplně málo.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 črc 2009 11:37

zapomen na UKBR22
byla vytvorena nova pravidla tzv. "world rule book" pro mezinarodni souteze a vsechny vzdalenosti se strili v metrech.
UKBR22 tato pravidla akceptovala a v platnost vejdou od zimni ligy 09/10 a prvni mezinaroni head to head soutez, ktera se podle nich bude strilet je ME 2010 v Plzni. Rovnez tato pravidla byla akceptovana organizatory Svetoveho poharu (drive Lapua cup)
Nove terce, nova pravidla.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 črc 2009 12:43

Tak jestli má air rifle benchrest terč desítku 2mm, tak to je jiná.
Reagoval jsem na ty fotky, tam to vypadá na desítku odhadem 6mm.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 črc 2009 12:48

Pokud si dobre pamatuji tak to byl terc BR50 coz je terc na malorazku na 50m/yd
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

Příspěvek od smiegl » 30 črc 2009 02:48

Přesně tak střílel jsem na terč BR50 A ten je na malorážku.
Líbí se mi barva, tvar i přehlednost terče když zapomenu na to že jsem je koupil když jsem neměl ani potuchu o velikostech terčů natož abych věděl co je nějaký benchrest . ano 10 je Velká 6 mm a střední tečka je milimetr, POZNÁMKY O VĚTRU TAM BYLY docela by mne zajímalo za větru 2-6 metru zavteřinu jak nastřílíte 250 na dospšlý chlapský terče se středem o třetinu menším, , devítka zůstává tuším stejně veliká.


Abych to shrnul, střílím asi měsíc a půl a jestli to někoho podráždilo že jsem si dovolil poslat terče vcelku slušně nastřílenýna na začínajícího amatéra který zde sbírá zkušenosti tak to teda sory.
Samozřejmě akceptuji Váš názor ani jeden z Vás mne neurazil a pokusil jsem se udělat malý test pro STEYR A DIABOLKY EXACT,EXPRES, MATCH A zjistit jestli diabolky mazat nebo nemazat. :D


http://www.mojefotky.cz/fotoalba/?page= ... _id=388647


Takže :roll: :cry: :cry: :cry: :cry:
STEYR LG 110 FT
smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

Příspěvek od smiegl » 30 črc 2009 03:01

http://www.mojefotky.cz/fotoalba/?page= ... _id=388647

Mne osobně nejlépe sedí při bezvětří nebo malém větru EXPRESY 4.52
spíše nemazané , mají krásné soustřely

MATCH S-100 u těch to bylo jasný že jsou max do 10 metrů a to ještě na nižší tlak

EXAKTY 4.52 které jsem dosud používal se mi zdá že jdou super ale občas jedna ulítne docela o dost od ostatních a to byl důvod proč jsem udělal tento test a bylo dnes příznivé počasí.

At si udělá každý závěr dle svého uvážení a případně sdělí nějaké svoje poznatky a zkušenosti díky.

CHtěl jsem se zeptat Jsb Heavy je nesmysl testovat? nebo bych to měl zkusit. :lol:
STEYR LG 110 FT
smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

Příspěvek od smiegl » 30 črc 2009 03:03

GRAFY OD SHIVY JSOU SUPER Diky je to info které se cení :shock:
STEYR LG 110 FT
Odpovědět