obrana perkusnou puskou

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 24 úno 2006 12:56

pani namorne trombony ale meli hlavne z mosadzi a hrubka stien bola len do 1cm.Takze ak pouzive cierny prach a brokovu strelu malo by to vydrzat bez problemou,no ak ma v tej mosadzi bublinky,tak s panom bohom.


Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Mosadz???

Příspěvek od Igrlik » 24 úno 2006 13:41

skemro píše:pani namorne trombony ale meli hlavne z mosadzi a hrubka stien bola len do 1cm.Takze ak pouzive cierny prach a brokovu strelu malo by to vydrzat bez problemou,no ak ma v tej mosadzi bublinky,tak s panom bohom.
Určite nie z mosadze - takéto hlavne sa robili z bronzu (deloviny) a tá mala podstatne odlišné vlastnosti... Okrem toho trombón mal hlaveň, ktorá sa smerom k ústiu rozširovala a jeho relatívna dĺžka bola oveľa menšia ako sa dá predpokladať u brokovnice...
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Mosadzná broková hlaveň

Příspěvek od Igrlik » 24 úno 2006 13:55

Odhliadnúc vôbec od toho, že taká hlaveň ráže 12 s hrúbkou steny 2cm by pri dĺžke nejakého trištvrte metra vážila takých okolo 15kg!!!
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 úno 2006 14:04

JJ, trombóny byly podle mě z puškové oceli. Jediný rozdíl oproti jiným tehdejším palným zbraním byl v tom, že měly rozšířené ústí hlavně. A nebylo to kvůli většímu rozptylu, ale kvůli snadnějšímu nabíjení na houpající se lodi nebo při jízdě na koni.

Jinak ten příspěvek od Miro84 je úplná blbost. Si představte trubku ráže 12 se stěnami tlustými 2cm. :wink:
Celkový průměr té "hlavně" by byl skoro 6cm a při délce 60cm by to vážilo asi 15kg.
Kdyby něco takového vůbec měl v ruce, tak by se neptal na takové kraviny.

PS. Igrlik: Kruci než to stačím odeslat, napíšeš tu to samé co já! :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Příspěvek od Igrlik » 24 úno 2006 14:09

Kubajzz píše:...
PS. Igrlik: Kruci než to stačím odeslat, napíšeš tu to samé co já! :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Fanda

Příspěvek od Fanda » 24 úno 2006 14:14

Ta mosaz by byla slabá, bronz ...možná, snad.
Jen tak pro zajímavost se mrněte na tohle:

http://www.musketeer.ch/blackpowder/handgonne.html
Návštěvník

Pro Miro84

Příspěvek od Návštěvník » 24 úno 2006 17:08

Zajdi za puškařem, ten ti dá na zbraň novou hlaveň.
Nelegální to není.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 24 úno 2006 17:11

omluvam sa a budem nusiet ist na 1 hrad aby opravili vysacku na trombone.Pretoze pisaly mosadz aj ked som sa sam tomu divil.Bronzove dela som videl,takze mate pravdu.
abcd

Příspěvek od abcd » 24 úno 2006 17:22

ma vobec zmysel opravovat 40 ročnu brokovnicu?
Návštěvník

To je věc majitele

Příspěvek od Návštěvník » 24 úno 2006 17:57

Může k ní mít vztah - mohl s ní něco střelit apod.
Nebo k ní nemusí mít vztah žádný a pak by ji nemělo smysl opravovat, protože u puškaře to bude dost drahé.
Peter BA

perkus na obranu

Příspěvek od Peter BA » 26 úno 2006 11:46

tomuto tematu sa v minulosti venovali casopisy strelecka revue a strelecky magazin, este ked boli perkus revolvery navolno, skusal som nosenie pol roka v podpaznom puzdre a vsetky komory valca mi v pohode vystrelili, nic nezlyhalo ani zapalka, ako na to ? Prach ucpavka strela nadoraz vsetky strely v komore treba zamaznut vazelinou, na zapalky treba nasadit silikonove buzirky tak aby tesnili a drzali zaroven, skusal som to viac krat a po pol roku v pohode vystrelil. Vela stastia.
MartinNR
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2006 14:53
Bydliště: Nitra

Strela perkusna puska 45

Příspěvek od MartinNR » 17 dub 2006 15:26

Ahojte,
vydim, ze tu je dost ludi, ktori by mi vedeli poradit.
Mam perkusnu pusku 45 prach Pyrodex RS strelu mi doporucili Minie. Mam klieste na odlievanie podarilo sa mi zohnat aj olovo 99,97%. Ako a na com kalibrovat a mazat strelu, pripadne ci vyskusat iny typ strely? Ake je nutne prislusenstvo pri predovkach { chcem vediet ci mam vsetko }.

Dakujem,
Martin
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 17 dub 2006 22:48

Minie obyčejně dobře trefuje když hlaveň má mělké drážky například 0,127mm až 0,15mm a když má rychlejší stoupání drážek, aspoň 1 : 48" nebo rychlejší.

Máte prakticky čisté olovo, to je ideální pro perkusní zbraně.

Kalibrovat Minii asi nemusíte protože po odlití bývají o dost menší než by bylo potřeba a správným kalibrem by volně propadla.

Mazání , takové klasické je např. 50% včelího vosku + 50% hovězího loje.

Pyrodex - v našich zemích je málo zkušeností s touto náhradou černého prachu. Doufám,že máte návod k použití! A tak bych jen upozornil, že se pyrodex neváží, ale odměřuje se zásadně objemovou měrkou na černý prach !!

Pro tavení olova budete potřebovat malou naběračku, plynový vařič a také by se hodil dobrý teploměr. Teplota by se měla pohybovat od 345°C (minimum) až do 450°C (maximum).
achab
Příspěvky: 236
Registrován: 24 pro 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od achab » 04 úno 2008 21:34

ja zatim co mam perkusni pusku vystrilel jsem pres 300 ran a bez jedineho selhani.jen pro poradek mam Inline Tracker 50.jsem sni velice spokojen. co je pravda o tom ze zapalka opaluje optiku pri vystrelu?
Naposledy upravil(a) achab dne 23 črc 2010 22:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 05 úno 2008 14:45

... podla Tvojich prispevkov cca 200 je videt, ze si majstrer sveta a nikto tu na Teba nema, dokonca ani v tom, ze si to stihol za necely 1,5mes.
Nehovoriac o tom, ze pokazde zakladas novu temu s nulovou informacnou hodnotou.
Odpovědět