AA S400 classic

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Povolil

Příspěvek od Apevia » 23 čer 2009 18:51

Tak se vyskytl drobný "problém". Teď jsem vytáhl Tracy že půjdem ven a hle... Dívám se na spoušť a vidím, že šroubek-červík co drží pojistku je nějak moc vytočený, zkusím promáčknout a váleček málem vypadnul... No co, shodil jsem lučík a dotáhl tak uvidíme :)


Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Jetson
Příspěvky: 449
Registrován: 28 kvě 2009 17:44
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jetson » 23 čer 2009 23:06

Taky se vyskytl "drobný" problém. Nechtělo se mi čekat do zítra na kámošovo dílnu a rozhodl jsem se namontovat bipod nářadím, co mám doma. Nenapadlo mne, že vyvrtat jednu díru do dřeva bude takový porod. Musel jsem na to vzít nakonec vrtáky na železo a tam vznikl průšvih, že je mám do 10mm. Trn na bipod má 11mm. Řekl jsem si, že to alespoň bude pořádně nafest a nebudu to rozšiřovat šmrdláním, dal do otvoru trošku vteříňáku a narazil trn kladívkem. Všechno paráda a ... po asi 1 minutě cvak a dřevo prasklo na 2 místech směrem od trnu ke krajům. Na fotkách už je to vidět. :cry:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Air Arms S410 Classic Beech .177 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MilDot
Walther LG400 Blacktec .177 & Vortex Viper PST Gen II 2-10x32 FFP EBR-4
Weihrauch HW97K .177 & Leapers AccuShot 4-16X56 SF I Extended MilDot
Akcnek
Příspěvky: 95
Registrován: 05 kvě 2009 17:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Akcnek » 23 čer 2009 23:11

Aúú to je škody co s tím budeš dělat :roll:
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

A

Příspěvek od Apevia » 23 čer 2009 23:12

A kur*a... Tak to mi je líto, taková pěkná pažba :( Sakra, takové škody...
BTW: Proč Versy a né Harrisky? Ty jsou hezčí a lepší ;)
Cogito ergo armatus sum.
jerem555
Příspěvky: 351
Registrován: 05 úno 2009 19:22

Příspěvek od jerem555 » 23 čer 2009 23:14

No podľa mňa trn vybrať, prasknuté drevo žľahka zalepíť, ak máš tmel, ktorý je rovnaký ako farba dreva zatmeliť, prebrúsiť a prelakovať...

Bipod by som riešil okom na popruh umiestnený zospodu.
Inak to naštve... Mňa by ślak trafil. Ale neboj, vplyv na strelbu by to podľa fotiek nemalo mať.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 23 čer 2009 23:32

Ježíší vždyt si dostl k těm versám i tu kostku ....
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Jetson
Příspěvky: 449
Registrován: 28 kvě 2009 17:44
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jetson » 23 čer 2009 23:33

No Versa protože tady byly k mání a měl jsem vymyšlenou tu montáž aby mi zůstalo volné místo na držení.

Tomu lepení nedávám moc šancí. Je to opravdu, ale opravdu tvrdé dřevo a obávám se, že v momentě povolení svorek by se zase rozlezlo. Spíš tentokrát počkám na jistotu kámošovo dílny a zkusím nějakou "obruč" od strany ke straně.

Ano na střelbu by to nemělo mít vliv. I když na fotkách to tak nevypadá, tak jsou asi 2-3 mm mezi kartuší a bipodem. I po prasknutí to drží jak nějaká víra a ani se to nehne..

Ta kostka by tam jen překážela.
Air Arms S410 Classic Beech .177 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MilDot
Walther LG400 Blacktec .177 & Vortex Viper PST Gen II 2-10x32 FFP EBR-4
Weihrauch HW97K .177 & Leapers AccuShot 4-16X56 SF I Extended MilDot
jerem555
Příspěvky: 351
Registrován: 05 úno 2009 19:22

Příspěvek od jerem555 » 23 čer 2009 23:37

Hm, len ak to drží v prasknutom dreve a budeš to zaťažovať, prasklina sa môže zväčšovať.... Teda to zaťažovanie tomu isto nepomôže.... vyťahoval by som to kua pomaly aby sa to viac nevyštiepilo.
Uživatelský avatar
Jetson
Příspěvky: 449
Registrován: 28 kvě 2009 17:44
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jetson » 23 čer 2009 23:48

Právě proto bych to rád stáhl nějakým plechovým páskem.
Air Arms S410 Classic Beech .177 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MilDot
Walther LG400 Blacktec .177 & Vortex Viper PST Gen II 2-10x32 FFP EBR-4
Weihrauch HW97K .177 & Leapers AccuShot 4-16X56 SF I Extended MilDot
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 24 čer 2009 00:04

Jednou jsem podbnou věc řešil na stoleté pažbe, slepení nepomohlo, musel jsem dřevo rozpařit nad infra lampou / ybch vyhnal i ten zbytek vlhkosti - poté jsme to napenetroval hodně řídkým herkulesem, po asi 2 minutách namazal a stáhnul. Ve finále jsme pažbu provrat a vložil mosazný šrou kterej jsem udělal a stáhnul obě strany šroub byl dutej a do toho jsme pak zasadil z ebenového dřeva špuntíky - vydalo to jako by to do té pažby odjakživa patřilo.

Pokud je na té AA pažbě prasklina která "běží" nezbude nic jiného než nos pažby odříznout a vložit nový. Pakárna ale dělá se to ( jiná barva a přechod jakoby se slonovinou )
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 24 čer 2009 08:59

2Jetson: Mladická nerozvážnost a nedočkavost! TAky už sem se naučil že polovinu věcí, který sem kdy posral bylo kvůli nedočkavosti. Doporučoval bych toto. Vzhledem k tomu, že se jedná o kvalitní tvrdý dřevo pokus se prvně vyndat ten díl z té dvojnožky. Mám velice dobrý zkušenosti s lepidlem Herkules. Je to přímo lepidlo na dřevo a když to budeš chtít znovu rozštípnout spíš ti to povolí kousek dál ve dřevu a ne v místě slepení. Vezmi injekční stříkačku a ten spoj pěkně prolej lepidel až úplně do neužšího místa, celý to sesvěrkuj k sobě a počkej pár dní až to dokonale proschne. Zkus pak udělat novej vývrt na těch 11 mm co tam má bejt a uvidíš jestli to bude držet nebo ne. Na nějaký plechový pásky se vy..r. Nic hnusnějšího by na flintě snad nebylo. Další možnosti už jsou jak říkal Alexxxus, šroub v přední části nebo nová celá špička pažby.
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 24 čer 2009 10:08

chlapci nestraste ho tolko... tvrde drevo sa da dobre lepit ci uz prasklina pokracuje alebo nie...

keby to bolo makke smrekove drevo tak to tam v pohode narazi, ale tvrde drevo na pazby, juuuuuuuj holt clovek sa uci na vlastnych chybach...

cize uzaj ten bazmek stojanovy odtial vyber a pazbu demontuj a zver do ruk skuseneho stolara ktory ju zlepi...

potom bud prevrtat na 11 mm a verit ze to vydrzi, ak nie tak by bolo lepsie pouzit nejaky pancierovany zavit (co je zavitova vlozka s vonkajsim zavitom napr. 15 mm a vnutornym zavitom 11 mm, co sa javi ako najlepsia varianta a bude to pevne...), a pre istotu pred tu vlozku spravit plech s tromi dierami kde ta v strede bude mat cca 12 mm aby to nezavadzalo a po krajoch sa daju dva sroby do pazby (samozrejme s predvrtanou dierou) a bude to pevne stiahnute holt nebude to moc pekne ale ucelne a zasa ked to bude z nejakeho pekneho mosadzneho kusa tak myslim ze tie bipody su skaredsie ako to riesenie upevnenia...

tusim nejakou epoxidovou zivicou ked to zblajzne tak by to ani nemalo byt vidiet...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 24 čer 2009 10:27

Přesně tak, žádné plechové pásky!!! To už bys mohl zrovna přelaminovat sklem, kevlarem, či uhlíkem. Drželo by to, i voděodolné by to bylo, ale jen pouhá představa leká...

Použij Kubinovu, respektive Alexovu metodu. Je to jednodušší a lepší. Když budeš pracovat přesně a pečlivě, vystačíš snad bez výměny nosu předpažbí a nic nebude vidět.

Taky lze uvažovat o kvalitním dvousložkovém lepidle. Nech si poradit v modelářské prodejně a rozhodně neber žádnou tří, pěti, dvanácti, třiceti... minutovou variantu!!! Pouze klasická pomalá dvousložková verze na bázi pryskyřice je na odpovídající úrovni. Ale to chce pak čas a fakt dokonalé sevření až do vytvrzení. Diskutabilní je jaksi morální vhodnost této varianty.

Ale pozor! Vše si před lepením vyzkoušej "nasucho". Myslím fixaci. Ta musí být perfektně a dokonale předem promyšlena a otestována. Něco řešit a hledat až po nanesení lepidla je tragické.

Po dokonalém proschnutí sjednotíš povrch a zapravíš do ztracena leštící vatou. Pak asi olejíček (doufám, že to nemáš lakované, to by si snad nedovolili).

Pracuj s rozvahou! S rozvahou výrazně větší, než při prvním pokusu.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 24 čer 2009 13:48

Právě že veškeré bukové pažby jsou u AA a nejen u AA lakované, jen ořech je napouštěnej olejem.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 24 čer 2009 14:34

... aha, aha... No tak potom olejíček nee. Pak bude třeba hledat lak vhodné kvality a tónu.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Odpovědět