FX Typhoon Synthetic

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

FX Typhoon Synthetic

Příspěvek od Radawar » 15 čer 2009 00:24

Tak máme nový přírůstek (už je to pár dnů). Slíbil jsem nějaké info... Takže: Vzhledem k sázce na jistotu je to opět FX a díky Michalovu (nejstarší syn) vkusu je to Typhoon Synthetic. Jakkoli se mi ta "věc" zdála býti odpudivou na fotografiích, musím trochu vycouvat a poopravit názor. Neříkám, že se mi najednou začal nějak strašlivě líbit plast, ale objektivně musím přiznat, že tenhle je na omak příjemný a sakra dobře tvarovaný. Když jsem se v Aeronu probíral zbožím, Typhoon bez námitek působil dobře. Puška nic neváží (pouhých 2,2 kg může být až na škodu, ale Michalovi to naprosto vyhovuje). Spoušť tradičně umožňuje "nestržitelnou" střelbu. Oproti továrně nastaveným větrovkám jiných značek je tohle znatelně výš. Ovšem nezkoušel jsem HW 100, jinak jsem měl v ruce "kdeco". Ale to je všechno jen subjektivní "omáčka" bez nějaké konkrétní informace. To bych mohl završit několika obrázky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tedy - hned po příjezdu na chalupu došlo v posledních zbytcích světla k měření výkonu a konzistence. Tak přesně nastavenou pušku v téhle cenové kategorii člověk běžně nepotká. Výkon na knop na hranici 16 J. Obvykle jsem se u různých výrobků setkal s něčím kolem 15J, asi kvůli jednoduchosti výroby. Zde zřejmě výrobce pušky ladí podle objednávky. Konzistence přibližně v rozsahu 200 bar - 100 bar je +- 1,5 m/s. Taky typická klasika. Bez regulátoru ujde. Garantovaných 50 ran se do tohohle rozsahu vejde s velkou rezervou. Při lehkém překročení výrobcem určeného tlaku na 220 bar jsme opakovaně dali až 100 ran. Rozumná konzistence +- 3 m/s je k dispozici pro 90 ran. Posledních deset jde už citelně mimo. To bez regulátoru a při teplotě kolem 9°C není žádná ostuda. Měřili jsme vše ještě s původním konzervačním "sádlem". Pušku samozřejmě odmastíme, ale dosud nebyl pro samé střílení čas.
Co se přesnosti týče - skoro za tmy Michal (s optikou poněkud nižší třídy) ještě hodně rozrušený dal tři sady po pěti ranách s rozptylem do asi 15 mm (opsaná kružnice) s JSB Exact 4,50 z mechanicky poškozené krabičky ze starých zásob. To bylo jen tak před spaním a já už jsem neviděl skoro nic.

Zde je celé měření až za hranice použitelnosti:

Obrázek

A zde jen výběr o trochu víc, než garantované oblasti (+- 1,5 m/s):

Obrázek

A tohle je po týdnu, za plného světla. Opět na 30 metrů, JSB 4,50, po pěti ranách. Limitující byl silný nárazový vítr a zjevně i optika. Lepší to asi být nemohlo. Na lepší optiku si Michal zatím nevydělal, tahle je z QB57:

Obrázek

Obrázek

No a takhle Typhoon "pracuje" s levným střelivem JSB DIABOLO pro vzduchové zbraně cal .177 (v Aeronu za 92,- krabička) na 15 metrů. Na větší vzdálenost je plochá hlavička už vyloženě nepoužitelná. Pět ran. To vlevo nahoře je navíc zásah do zvídavé mouchy. Terč byl položen skutečně takto na bok a je vytištěn cca o 15% menší:

Obrázek

A totéž s diabolo LUX:
Obrázek

A tohle je tajně vyfocené zátiší při střelbě:
Obrázek

No to je pro začátek vše, třeba přibudou další iformace časem.


FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 15 čer 2009 00:27

Smazano mnou kecam blbosti
Naposledy upravil(a) Alexxxus dne 16 čer 2009 00:04, celkem upraveno 1 x.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 15 čer 2009 00:36

:lol: :lol: :lol:

I Ty šprýmaři... Tvoje klasická reakce. Vyloženě jsem se na ni těšil. Nezklamal jsi ani v nejmenším. Jsi vypočitatelný, jako neúprosná dráha kyvadla. No tak jo, jaká otázka, taková odpověď...

To by potom Evanix musel stát 5486,56 Kč (a on v nákupu tak nějak stojí, ne?).

Samozřejmě to nemyslím vážně, jen se snažím odpovědět tak, abys rozuměl i Ty. :lol:

... brou noc a sladké sny.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 15 čer 2009 00:38

Takže 25 litrů ? Za tohle ? A vypočitatelný jsme vždyt jsem si musel kopnout do mrtvoly :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 15 čer 2009 00:40

He mně se to smazalo :-) to nebyl ůmysl jen jsem chtěl opravit překlep ... Kdyby byly Evanixy za 5000 tak jich dovezu 1000 a bude ale ona fakt za 5000 v nákupu není.
Naposledy upravil(a) Alexxxus dne 15 čer 2009 00:54, celkem upraveno 1 x.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 15 čer 2009 00:41

... a steně Tě mám rád. A ještě si šťouchni. :lol:
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 15 čer 2009 00:43

Ale to s nákupní cenou Evanixů jsi nemusel mazat. Přece o nic nejde. Ne, já jdu fakt do postele. Už jsem se nasmál dost.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 15 čer 2009 00:55

Smích je zdravej my se smějem pořád.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Příspěvek od Tobbi » 15 čer 2009 06:33

V plastu 12 500 Kč a ve dřevě 15 500 Kč. Docela by mně zajimalo proč jste teď zvolily jednoranku, když výhody Tvojí 16-ranný T-12 jsou jasný!?
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Zeby?

Příspěvek od Apevia » 15 čer 2009 07:23

Žeby ten důvod byl cena? Kupoval si to kluk, chápu-li dobře, tak peněz taky není neomezeně, z toho samého důvodu mám AA S400 a ne S410...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 15 čer 2009 07:45

Vyloženě ji chtěl. Z různých důvodů. Například kvůli "užívánísi" střelby (prohlédnutí diabolky, obřad nabití...), pak kvůli jistotě, že nabije kdykoli v budoucnu úplně cokoli, pak kvůli vyloučení vlivu zásobníku na sebemenším poškození diabolky, pak je tu možnost použití nižší montáže... Cena je taky nižší, ale o tu moc nešlo. Vícerannou flintu už jednu máme. Vlastně dvě. Druhou je VZ47. :P

Objektivně je pravda, že pokud člověk neschovává napáskovaný zásobník (a to já zásadně nedělám), je jednoranka mnohonásobně rychleji připravená ke střelbě. Než já tam nasypu (byť neprohlédnutých) 16 diabolek, on vystřílí pět prohlédnutých. A když chceš třeba picnout jednu, dvě rány, to už je zásobník a nutnost vypáskování (já to dělám) vyloženě na obtíž.

Edit: Moje flinta samozřejmě taky umí polknout jednotlivé diabolky, ale to je dost hrůza se tam smotat.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Příspěvek od Tobbi » 15 čer 2009 08:02

S tou nízkou montáží to je fakt..., a když se ti terč (cíl) nesnaží utýct do díry v křový vlastně ani ten zásobník nepotřebuješ. Já mám sice doma taky pár jednoraných zbraní, ale dokážu ocenit možnost rychlího přebytí. Jako bych slyšel dědu: " ...Si nekupuj opakovačku, tady každýmu stačila vždycky jednuška...", ...před 30 lety tady střelily 5-6 prasat a loni 94. Ale je to pěkná zbraň, jednoduchá a přesná! S tím nabyjením po jedný diabolce do T-12/Whispra je to fakt maso...
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: FX Typhoon Synthetic

Příspěvek od Kubin. » 15 čer 2009 17:37

[quote="Radawar"]... Spoušť tradičně umožňuje "nestržitelnou" střelbu. Oproti továrně nastaveným větrovkám jiných značek je tohle znatelně výš.... quote]

Asi nějaký zvláštní styl humoru :lol: . Měl sem možnost střílet několikrát z několika různých FX, ale tvoje tvrzení o spošti mě pobavilo. Asi je to tvůj subjektivní pocit ale z větrovek ze kterých sem měl možnost střílet mělo FXko vždycky nejhorší spoušť. Toť můj pocit ze spouštění výstřelu a o možnosti nastavení ani nemluvím, takovouhle jednoduchou spoušť sem si ve 12 letech vysochal na home made kuši. Možná bys měl zkusit taky něco jinýho abys měl možnost srovnávat. Jako fakt sorry ale ani se spouští na CZ200 se nedá FXko rovnat, natož Weihrauch, AA, Daystate, BSA atd...

Co se ceny týče, tak 13 klacků se mi zdá docela dost, za ty stejný prachy koupím AA400 což si myslím že je nebe a dudy...

Neberte tenhle příspěvek jako odrazování od koupě téhle flinty, tohle je jen můj subjektivní názor, dle zkušeností se značkou FX a jinými značkami...
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

spoušť

Příspěvek od mikiki » 15 čer 2009 18:12

No, já musím oponovat, moje FX má velice dobře seřízenou spoušť od výrobce a je pro mne fakt O.K.
Na moje FX nedám dopustit i co se týká přesnosti.
Někdy Ti ji půjčím na srazu, ať víš o čem mluvíš - ne všechny FX jsou tak špatné, najdou se i dobré kousky :D
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 15 čer 2009 18:20

Měl jsem možnost ozkoušt několik FX, Cutlase na cca 500 ran spoušt děsná, Mikiki i u toho tvého Monsona je spoušt takovej lepší průměr, až bude chtít někdo ochutnant nestržitelnous pušt tak budu druhej hned po něm, na EVo co má je ta spoušt bezkonkurenčně nejslepší na jakékoliv větrovce co mně prošla rukama, a říci že maá FX dobrou spoušt je asi stajná pravda jako že Paroubek neví co je letící vejce.... Ty spouště jsou .... obyčejné. Skutečný vrchol děsu je spoušt na Norico vzdušách....


Bohužel jsem známy tím že co na srdci to na jazyku .... když něco nemá cenu tak to řeknu, a pokud to majiteli či prodejci vadí tak sorry je to internet....

Za 15 klacků je perfektní AAS510 koumu stačí jednoranka tak má perfektní S410tku az cca 11500 .... Ale kdo chce kus plastu tak si tuhle pohromu koupí.
Naposledy upravil(a) Alexxxus dne 16 čer 2009 00:05, celkem upraveno 2 x.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět