Neco noveho od CZ

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tezkej

Příspěvek od tezkej » 13 čer 2009 18:48

[quote="Alfonss"]Predator: myslet znamená hovno vědět, až budeš mít tento výplod fantazie podložený vyjádřením Zbrojovky, tak to ventiluj ven, jinak u toho budeš a jsi trubka...[/quote]
Správně jsi vedl argumenty, jen také že bych řekl, že Zbrojovka pro nás běžné uživatele nemůže pistole vybavit tak, jako pro profesionální útvary. Také pistole celokovová je odolnější než plastová. Váhu bych považoval za nepodstatnou. U CZ75D si můžeš dovybavit příslušenství do drážky, ale u plastu by přidané světlo při střelbě vypadlo.


tezkej

Příspěvek od tezkej » 13 čer 2009 18:53

[quote="predator"]No jo, je to můj názor, ničím nepodložený. A taky to tak prezentuju, nedělám z toho nějaký dogma.

Jinak Alfonsi, proč si teda myslíš, že jsou sportovní TS nebo Shadow o tolik dražší než běžná čezeta? Úrovní dílenského zpracování to určitě nebude... :lol:[/quote]

Dražší bude jen druhem poslání, použití, protože ti na to MAJÍ.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov - Nežil dlouho.
Mohlo by to být bez sprostých slov ale mistr se na mistra vždy najde:-))).
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 14 čer 2009 18:29

Nějak nechápu co tím chtěl básník říct....
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 14 čer 2009 20:00

Taky na to koukám jako vejr :shock:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 15 čer 2009 07:02

Je to sice vtipný :D ale zpět k tématu. :!:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 15 čer 2009 16:38

proč psát něco jednoduš když to jde složitě :lol:

co ta P07 už ji někdo pořádně prubl?
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
spur
Příspěvky: 24
Registrován: 05 srp 2008 09:57

Příspěvek od spur » 16 čer 2009 22:03

Já jí prubl na Leiku při minulý předváděčce. Bouchnul jsem z ní cca 60 ran. Spoušť omega mi moc nesedla. Lehkej pozvolnej chod a na konci chodu spouště poměrně razantní "ztěšknutí". Na předváděčce byla i klasická 75 s omlegou a ta mi přišla lepší. Luďa říkal, že je taky už ošmatanější, takže si ten spoušťák asi sedne. Jinak se dá vyměnit pojistka za vypouštění kohoutu a cajky jsou přiložený v balení. Někdo decock, někdo pojistku, podle mě zajímavá možnost volby. Co se úchopu týče, není úplně špatnej. Uvítal bych větší zdrsnění na střenkách, ale pistole sedla dobře - mám normální ruce, na gynekologa velký ale žádný lopaty. Střelba v rukavicích bude asi úplně bez problémů. Střílel jsem obyč notox vlašim. Zpětný ráz trochu tvrdší, srovnatelný s 75 Compact v hliníku, pozoval jsem větší ochodu k cestování zbraně nahoru, ale vzhledem k tomu, že je to plasťák a vzhledem k porovnání s G19 a W P99, zpětný ráz v normě. Co se přesnosti týče, tak na cca 18 m se to dalo udržet v černým na mezinárodním pistoláku. Na mířenku to moc není. Překvapily mne dvojstřely, protože se poměrně rychle qér vrátí do záměrné, tak přesnost výborná. Co se ovládání týče, záchyt závěru je totálne na nic. Když jsou ruce trochu zpocený, je hladkej a blbě ovladatelnej. Záchyt zasobníku by mohl být větší, ale to budu asi zmlsanej ze stína. Mířidla bez záludností, jednoduchý, čitelný. Asi by byla vhodnější nižší muška, ale to je subjektivní. Natahování v pohodě.
Resumé: kdybych chtěl neco ve compact velikosti, dal bych Duty přednost před "lehkým" 75 compactem. Pro služební činnost bych řekl optimální - agresivní vzhled a je taková mohutná, tak vypadá, že něco vydrží. Zpracování u předváděného kusu OK na poměry CZUB nadstandard. Já si odnes toto: zajímavá a asi i dobrá služební bouchačka se strašnym lučíkem (ten vypadá fakt pouťově vzhledem k poměrně masivní konstrukci zbraně).
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 čer 2009 06:40

spur píše:Co se přesnosti týče, tak na cca 18 m se to dalo udržet v černým na mezinárodním pistoláku.
Nemyslíš že tohle je ovlivněný pouze Tvými střeleckými schopnostmi? Drtivá většina služebních zbraní se s rozptylem vleze do 10 cm/25m, spousta z nich je na tom ještě mnohem lépe....

Mám k CZ spoustu výhrad, ale o jejich přesnosti bych nepochyboval...
spur
Příspěvky: 24
Registrován: 05 srp 2008 09:57

Příspěvek od spur » 17 čer 2009 06:57

Jo to bude tím. Navíc před Dutynou jsem vystřílel cca 200 ran z jiných pistolí co tam byly na předváděčce. Proto jsem se k přesnosti moc vyjadřovat nechtěl, ruce už byly unavený.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 17 čer 2009 17:00

Na CZ EEO 2009 jsem si s Duty tak 15 minut hral, zkousel jsem manipulaci a nakonec i strelbu.
Nejprve me docela nadchla tim, jak hezky se drzi, jak prirozene se s ni da manipulovat.
Nasledne me trochu rozmrzela omega spoust - delaji z toho hrozny halo, jak je to super - no nevim, puvodne jsem myslel, ze to bude neco mezi beznou CZ75 spousti a spousti s vypoustenim. Po zkusebni manipulaci bych rekl, ze je to jeste horsi, nez kasicka cz75 s vypoustenim. Aspon, ze to ma rezervy v tom, ze by se to melo dat rozumne poladit (prave na rozdil od normalni cz75 s vypoustenim).
Co ale zamrzelo, ze to ma zbesile dlouhej reset spouste - vic jak 1cm.

A pak jsem sel strilet a to jsem nemel delat.

Jednak tam byly docela zbesily miridla, vypadaly, jako by je maloval malej cinanek. Ale hlavne jsem z 16ti ran nebyl schopnej trefit gonga 20x20 na 15m a nedokazal jsem prijit na to, kam to vlastne nese :-( (uznavam, ze tady to ale bylo spis mym odflaknutym sledovanim a gramlavejma rukama)

Jako nastupce CZ100/CZ110 je Duty rozhodne lepsi minimalne o tridu.

Ale kdybych chtel kompakta od CZ na noseni, sahnul bych stale radsi na CZ 75 B compact (tedy s klasickou pojistkou a ocelovym telem).
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 17 čer 2009 17:04

Jinak zajimavej spot s Duty: http://www.czub.cz/video/CZ-75-P07-DUTY-VIDEO.htm

Vystupuje tam Milos Muller a Pavel Cerny.

CZUB opet jaksi nedotahuje marketing. Ocekaval bych, ze pokud na seznamu dam hledat "duty for duty", ze mi jako prvni vyjede odkaz na ten spot. A ono nic.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 18 čer 2009 05:50

cmk, proč je klasická spoušť cz 75 s vypouštěním podle tebe horší než ta s pojistkou? Zajímá mě to, já sem o tomhle nikdy nepřemejšlel...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 18 čer 2009 14:05

Horší chod při spouštění a jde hůř (nebo spíš nejde..) ladit.
Maca-2me
Příspěvky: 3
Registrován: 10 bře 2010 16:55

Re: Neco noveho od CZ

Příspěvek od Maca-2me » 19 bře 2010 22:38

Ahoj,
přemýšlím o koupi CZ 75 p-07 duty. Konkurenti jsou Glock 17|19 nebo CZ 75 ...
Na peníze to teď vyjde podobně. Názorů na duty tu je poměrně dost ale nezaregistroval jsem nikoho kdo by jí vlastnil. Pokud by se někdo takový našel, může se klidně podělit o zkušenosti :)
Rád bych zbraň nosil na obranu ale chtěl bych mít tu možnost střílet z ní i relaxačně a občas se zúčastnit nějaké soutěže.
Všechny výše zmíňěné zbraně jsem již v ruce držel. Z CZ 75 a Glock 19 jsem i střílel (Docela dobré (CZ lepší :-))). Ruka mi ale nejvíce sedla do Duty. Bohužel střelbu jsem zatím neabsolvoval. Díky za každý názor, připomínku nebo radu :-)
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: Neco noveho od CZ

Příspěvek od glock69 » 20 bře 2010 07:52

Podívej se na konkurenční server, tam několik uživatelů psalo o duty.
Odpovědět