Revolvery

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
m.sobik

Revolvery

Příspěvek od m.sobik » 21 úno 2006 21:14

Pánové zdravim vás.Stále diskutujete o pistolich,co vykoné revolvery?To vás Nebere? Vyskoušěli jste někdy střelbu z této zbraně?Já mám revolver rážě .357MAG 2 palce a jsem nadmíru spokojený.Na nošěni je super a co se týká výkonu zabrzdí medvěda.Jen ta kapacita pokulhává zdáse, že?Pánové nejdeme do války.Kdo se šesti ran netrefí.tak mu nepomůže ani kulomet Minimi.Co vy na to?Jaký je váš názor na službní revolvery?Napište mi prosím.Zastánce revolverů.[/list]


Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 21 úno 2006 21:54

Sám revolver nemám, i když jsem jistý čas uvažoval o 38 Spl.
Nejde o kapacitu, kamarád nosí 4" 38Spl jen se 4mi náboji, jiný zase derringer taky v ráži 38Spl jen se 2 náboji (dva další rezervní). Jde spíše o to, že revolver je o něco neskladnější - a jinak asi o zvyk.
Osobně bych pro obranu preferoval 4rannou asi zlamovací pepřenku v ráži 45 ACP.
Ta 357Mg mě nebere, je to zbytečný rukotrh a navíc mají střelci tendenci do toho cpát 38Spl, aby ušetřili a pak hrozí vydutí válce, případně destrukce zbraně s možností zranění. Při délce hlavně 2" nemůže být energie náboje využita a aby mi od kvéru šlehal metrový plamen? Cigáro si zapálím pohodlněji zapalovačem.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: Revolvery

Příspěvek od Lovec » 21 úno 2006 22:38

m.sobik píše:Na nošěni je super a co se týká výkonu zabrzdí medvěda.
Hmm... :lol: :lol: :lol: .... si si isty :?: :roll: :lol:

Revolver,ktory by som si bol ochotny kupit je BRNO 100 (prototyp?) v kal. .38Spl. Mimoriadne dizajnovo sympaticky,a ked bude moznost dodavky s valcami 9mmLuger a .38Spl. bude to parada.Dela typu .500S&W ma nelakaju....
Olaf

Revolvery

Příspěvek od Olaf » 21 úno 2006 23:52

Fantam napsal:
Ta 357Mg mě nebere, je to zbytečný rukotrh a navíc mají střelci tendenci do toho cpát 38Spl, aby ušetřili a pak hrozí vydutí válce, případně destrukce zbraně s možností zranění.
Když o tom víš, tak je tam asi nebudeš cpát. Stejně jako ten rukotrh je velice subjektivní. Já bych to nechal na dotyčném, který třeba nemá rachitickou ručičku a bude mu zrovna vyhovovat. Stejně se nevyhne tomu, aby to vyzkoušel. Bude to rozhodně lepší, jak nějaká rada na tomto fóru. Nakupovat na základě rad bez vyzkoušení=později litovat.
:roll:
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 23 úno 2006 21:42

to Brno 100,bude mít trochu problémy s vývrtem,jako Astry...Doporučuji přebíjet....
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 24 úno 2006 16:54

Ake problemy s vyvrtom?
Uživatelský avatar
joska
Příspěvky: 24
Registrován: 01 bře 2006 09:32
Bydliště: brno

Příspěvek od joska » 01 bře 2006 10:39

k prvnímu příspěvku rozzuřeného medvěda nezastaví ani několik vístřelů z kulovnice
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 01 bře 2006 19:30

Protože 9l má prúměr v polích 9,03mm a 38/357 9,08mm,a protože níboj je dost krátký,takže střela bude mít v okamžiku zaříznutí do drážek velkou rychlost a bude nebezpečí stržení a menší přesnosti,takže bude lépe použít větší střely,tyto problémy měly Astry s dvěma válci,zatímco ty které byly vyrobeny pouze v ráži 9mmL s odpovídajícím vývrtem byly ok...
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 bře 2006 10:39

Odveka 2 temata spojena do 1... Revolver vs. pistole a jaka raze...
Ja osobne nosim revolver Ruger SP101 .357magnum, 2 a 1/4", kapacita 5 ran, na prvni rane gumo-plast .380alfa, na 2. az 5. ostra Lapua poloplast .357.
Strileni s touhle razi s takto lehkym revolverem (pod 600g) opravdu neni sranda. Na druhou stranu - ja vazim 125kg a bez problemu to ustojim.
Revolver nosim proto, ze je 100% spolehlivej, antistresovej apod... Kdyz nevystreli, mackam znova... Jednou to proste vystreli... Pistole kdyz nahodou nevystreli (blby strelivo), nezbejva, nez 1 zkusit promacknut znova (ouha, Glock zrovna na tohle neni) a prebit... No a nedej boze, aby se to stalo, kdyz zrovna proti me bezi cikan s klackem nebo nastvanej rotvajler... Proto revolver (a taky kvuli ty prvni plastovy rane - u soudu mnohem jasneji prokazu, ze jsem nechtel toho cikana s klackem zabit, ze jsem se jen chtel ubranit, kdyz prvni rana bude zamerne nesmrtici).
Na druhou stranu, ta .357 je fakt zbytecne hodne, je to fakt prda jak blazen... Ale co jinyho do revolveru... .38spl ma staveci efekt jako 7.65 nebo 9Br - v nouzi to staci, ale... Mam radsi vetsi jistotu.
Kdybych si smel sam vymyslet optimalni zbran, byl by to 5ranny revolver, byl by raze .40S&W. Zadna zbytecne velka prda, pritom vzhledem k mensi energii strely by valec mohl byt jeste uzsi nez na tom Rugeru (a tam uz je sakra uzkej), ucelnost raze .40SW je taky hodne dobra... Treba se nejaka zbrojovka chyti :-)
Obecne lze totiz rict, ze do revolveru neexistuje zadna rozumna raze s velkym stavecim efektem a relativne nizkou energii strely (prave neco ve smyslu .40SW nebo .45ACP - i kdyz na tu 45ku se nektery revolvery delaj).
Odpovědět