Revolery Alfa, Kora

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 13 kvě 2009 01:11

Na snímku je Alfa Stainless 357 4", zatím není v prodeji, je to "testovací kus",o víkendu jsem mněl možnost ho "ošahat" a plácnout 200ks testovacího střeliva, mimo toho střeliva(dobrá pecka) :? ,nádherný kousek :wink:
Přílohy
Obraz068 (2).jpg


In vino veritas...
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 01 čer 2009 01:28

Dnes jsem mněl příležitost zúčastnit se testu revolveru Alfa Para model 9241 v ráži 9mmL, během testu bylo vystřeleno 600 nábojů SB celoplášť 7.5g.Střelba proběhle bez nejmenších problémů,jak z nabíjecími klipy tak bez nich,nabíjení bez klipů je pohoda,vybíjení jde taky lehce ,jenom to trochu trvá pač se nábojnice vytahují po 1-2ks, přesnost taky ok já to udržel na 25m bez problému v černém, z oporou se dosahovalo 5cm, celkoví můj dojem je "výborný" ,teprve při střelbě nábojů 9mmL z revolveru poznáte ,že je to dost výkonné střelivo ,pokud to můžu srovnat tak "kopnutí"je podobné pi. cz52 :wink: http://ukazto.com/?id=10605642&klic=7yz2d0lr&overall=1
In vino veritas...
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 01 čer 2009 02:09

ramires Ale tenhle revač se bude vyrábět nebo to je prototyp ? Kdysi se uvažovalo o vyrobě B 100? Nemáš n+jaké bližší informace diky .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 01 čer 2009 18:57

Z neoficiálních informaci: Ano bude se vyrábět(stejně jako Alfa stainless), zatím se vše testuje a připravuje na finální výrobu, údajně by mněl bít i v delším provedení(5“)?,(požadavek střelců IPSC)?, revolver je celo ocelový a jako příslušenství ke každé zbrani bude několik ks nabíjecích klipů(4)?a speciální vybíjecí-nabíjecí přípravek, na něm se ještě pracuje, funguje bezvadně vybíjení i nabíjení klipů jde lehce a spolehlivě, nabíjecí klipy by po zavedení na trh mněli být k dostání v podnikové prodejně Alfa-proj. Pak bude stačit pořídit 20ks ,ty si v klidu domova třeba u tv „napáskovat“a vyrazit na střelnici. Cena revolveru by mněla bít někde kolem 10tis dle provedení….za uvedené informace nenesu žádnou odpovědnost,vše je z neoficiálních zdrojů…. :wink:
In vino veritas...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 01 čer 2009 20:16

Jo ta mrška střílí pěkně,taky sem z teho kropil :-)))
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 17 čer 2009 23:22

Alfa 9mmL
Toto je něco z testování,tuto sobotu sem z něj dal 1000 ran,většinu dao na SA nemám trpělivost,takže revolver je to na mně spolehlivý a jak bude ve výrobě tak bych ho na blbnutí pořídil.
Přílohy
Obraz017.jpg
Obraz016.jpg
Obraz014.jpg
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 17 čer 2009 23:23

a ještě detail a porovnání s G19 :twisted:
Přílohy
Obraz011.jpg
Obraz009.jpg
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 18 čer 2009 06:51

A za jak dlouho se začne vyrábět ?
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 18 čer 2009 07:57

To se optám, zatím sa testujou prototypy, co to unese a co zlepšit :-)))Ale jak sem měl možnost to otestovat, tak pro ,,normální´´ střelse super. Já su hledač much tak bych ryl pořád a do všeho, tak raději nebudu svoje zlepšovací návrhy dávat k dobru, bo by se pak kupující nedoplatil :twisted:
Je fakt že doposud mně spojení revolver a 9mmL náboj tak nějak neoslovovalo, jenže už mně nebaví zametat stavy po střelbě a ohýbat sa, jo a cena náboje+zbraně je ideální pro příležitostnou výuku ve střelbě. Lidi co se chcou naučit střílet je furt víc než dost ,-))
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 čer 2009 08:20

Přiznám, že pokud by byla možnost mít revolver v 9mmL tak bych do něj šel. Já měl vždycky k revolverům srdečný vztah. A nemuset držet dvě ráže nábojů je vždycky výhoda. Důvod, proč jsem vždycky revolvery prodal byl vlastně jen ten, že revolverové střelivo je minimálně 2x dražší, než tréningové 9mmL, které se stejně do pistolí moc nehodí a s revolverem bude chodit bez problému.

Nevíte, kdy začnou přijímat objednávky??? :lol: :lol: :lol:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 18 čer 2009 14:03

Dovolím si upozornit na zajímavý detail,tento model ve standartním rámu nemá dlouhý válec jako jiné revolvery co jdou stejnou cestou. Naopak má ho kratší,komory má jako pistole a hlaveň je protažená k němu.To by mohlo odstranít plno nectností které má dlouhý let střely válcem.
Jo a nábojnice jdou vytahovat volně rukou i bez klipsu, má to dobré komory ,-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 18 čer 2009 18:39

Když se to tady tak rozjelo, tak se chci zeptat, nemá tady náhodou někdo ocelovou Alfu 3520 v .357? Pokukuju po nějakém dvoupalci a Alfa je v mém výběru hodně vysoko, ale zkušenosti majitele jsou zkušenosti majitele... Přivítám všechny reference. Dík.
fanfox
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2009 22:39
Bydliště: Vysočina

Doraz spouště

Příspěvek od fanfox » 22 čer 2009 18:03

Zdravím,
prosím o nápad, pokud někdo řešil tuto věc. Jak jednoduše vyrobit na Alfa Steel doraz spouště? Osobně mi přijde tato část trochu nedořešená, spoušť naráží ostrou hranou vzadu do rámu a hloubí v něm rejhy.
Není v prodeji k tomuto uzpůsobená spoušť?
Napadá mě jen naletovat "bobek" na spoušť a dobrousit.

Jinak mám 3541 černou, moc nevystřílím, přesnost s továrníma 357 podobně jako s čajíčkama ze ZKR, .38spec jsou z alfy jako z plivátka, vůle krásně minimální, po přeleštění a slabší bicí pružině příjemná spoušť, spokojenost až na výše uvedené a černění rámu, které je o dost horší než válce a pouzdra hlavně, leze přez ně rez, tak ho nějak „pokovým“. Přebíjím (.38, .357, 9Luger), ale tak dlouho jsem čekal na revolver v 9Luger a navíc za rozumnou cenu, až jsem přestal čekat, ale pokud bude Alfa 9Luger nerezová (třeba i s 5“) , tak budu další zákazník. (Tý .357 budou taky slušet klipy!)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 čer 2009 18:08

provrtat spoušť, vyřezat závit, vrazit do ní červík, seštelovat a zalepit...
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Příspěvek od Kavy » 22 čer 2009 19:23

V mezeře mezi válcem a rámem nevidím nic pěkného ani účelného.Jen to dělá zbraň větší o"vzduch".
Použili rám z .38 a jiný válec.Nic jiného v tom nevidím.
Ale držím palce,našli určitě mezeru na trhu.

Nevíte,jestli se budou vyrábět i s kratší hlavní ,pořípadě ze slitiny jako Holek... ?
Odpovědět