Sluchatka, sluchadla, spunty - ochrana sluchu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
proreo
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009 18:36

Příspěvek od proreo » 11 bře 2009 10:02

vdaka z pekny review :-)


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 16 kvě 2009 13:32

Plánuju nějaký menší nákup ve Frankonia(kdyby se chtěl někdo připojit napište).
Maj tam teď slevu na sluchátka a i sám bych tam měl mít lepší cenu.

TOPSHOT Competition
Elektronický M3
http://www.frankonia.de/shop/Geh%C3%B6r ... etail.html
Obrázek
Elektronický sluchátka za 730,-

http://www.frankonia.de/shop/Geh%C3%B6r ... etail.html
Obrázek
Tlumící střelecký sluchátka za 250,- Kč

Za ty prachy mi přijdou gut ne?
spur
Příspěvky: 24
Registrován: 05 srp 2008 09:57

Sluchadla elektronický

Příspěvek od spur » 17 kvě 2009 13:17

Tak ty elektronický jsou tvarově úplně stejný jako ty, který jsem si pod názvem SmartReloader koupil u V. Martínka. Používám je cca půl roku a docela spokojenost. Nám jen dvě výtky, nebyla k nim nějaká odolnější krabička pro transport. Jsou zabalený jen v tom plastu a to je na prd. No a druhá věc, je že nebyl k nim český návod. Jak se mění baterka a tak. To budu muset nějak pohledat. Ale s funkcí jsem, za ty prachy, spokojenej.
K tématu obecně, elektroniky jsou fajn. Když elektroniky tak jedině stereo. Ale jestli se někdo rozhoduje co si koupit a cena elektronik ho odrazuje, kupte klíďo obyčejný ale hlavně na střelecký. Obyčejný z pracovních potřeb jsou fakt vo ničem. O pár stránek výš je vyjádření od 3M a tam doporučili slušný sluchadla za cca 500. Kolega je má a taky dobrý.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 17 kvě 2009 13:40

koupil sem si od peltoru shotgunery a na lugery na kryte strelnici fajn ale s .500 v uzavrenym prostoru uz je to jeba jak prase :mrgreen:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 17 kvě 2009 13:53

Pod elektronický Peltory používám ještě špunty když du s .500 magnumem. Nemají takovou skořepinu jaká by byla potřeba na tuto ráži :lol:
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 23 kvě 2009 00:33

nezapomeňte taky počítat s tím, že výstřel v kryté betonové a malé střelnici je mnohem drsnější než ve volném prostranství...
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 28 kvě 2009 02:32

(...napsal epetr...
Je to asi 3 roky, co jsem se bavil s lékařem na toto téma. Dvě nejstrašnější poruchy sluchu, které Vás mohou potkat, jsou tinitus a schizofrenie. Druhá a daleko horší věc je schizofrenie. Poruchy sluchu způsobují vznik celé řady neuróz. Tím že budete hůř slyšet začnete trpět stihomamem. Budete se otáčet a koukat jestli za Váma někdo není. Z toho se pak snadno stane schizofrenie. Ale zase ve vypolšťářované cele se Vám třeba bude líbit.)
________________________________________________________________
.

...Ano s tinitem souhlasím....
všechno ostatní zde napsané je diletantský blábol. :roll:
Aquila non captat muscas
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 28 kvě 2009 04:38

Jistě, schizofrenie není porucha sluchu (to jsem špatně formuloval).
A jestli je zbytek diletantský blábol to nevím. Tlumočil jsem názor odborníka.
Jestli dobře nebo špatně to nedokážu posoudit.

Pointa --> Poškození sluchu = vzniku stihomamu = zhoršení duševního zdraví <-- mi ovšem připadá logická.

Pokud na tom budete trvat, mohl bych se pokusit(je to dlouho) najít originální materiály, které jsem na toto téma četl.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 29 kvě 2009 21:58

J.Laser: ja jsem si se zajmem precetl tenhle thread,a tusim,ze se nekde zminujes,ze vsichni houslisti ve filharmonii do jednoho nedoslychaji na leve ucho :-) :-) to me pobavilo snad vic,nez feministky.cz..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 30 kvě 2009 10:14

Na běžnou střelbu devítkou až do 357 magnum používám Peltory Shotguner Bull´s eye - ty skládačky. Ovšem, pokud jdu s pětikilem, začínají být tyto méně účinné a proto jsem si pořídil Peltory H540A Optime III. Jsou to asi nejvýkonější sluchátka od Peltoru, střelba s 500 není žádný problém.
Také si myslím, že ochrana sluchu je prvořadá. Když vidím ty tvrďáky, co stojej poblíž mě bez jakékoliv ochrany a tvrděj, že jim to nevadí :D

Pak jdou střílet a v uších maj zastrčený hilzny :D

Pro mě osobně je nepřijemná i krátká malorážka v kryté střelnici.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 30 kvě 2009 12:45

Ja som vzdy nosil na strelnici sluchatka,vacsinou Peltory,ci uz kratka,gulovnica alebo broky. Posledne roky nosim aj na lov Peltor SporTac. Vynimka je leto na posede,vtedy mi v nich bolo neprijemne. Ale inak vzdy-ci uz na spolocnej na ciernu-pocujem zver zdaleka,neohlusi ma susedova ani vlastna rana a potom pocujem co ta zver robi,ci unika alebo zostala na mieste atd. Na posede-jednak mi v zime nie je chladno na usi a zase tie iste vyhody-pocujem dalej,rana ma neohlusi a viem co sa po nej deje.

Mam zmiesane pocity,ked vidim borcov na strelnici bud uplne bez ochrany sluchu,alebo s hliznami,to uz je na mna trosku silne kafe. Vzdy sa im to pokusim priatelsky aspon naznacit, pochopi asi tak 10%. Ostatnym to "nic nerobi a nevadi"...... :twisted: :roll:
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 30 kvě 2009 13:21

Mno, to by mě právě zajímalo. Znám pár myslivců a nikdo na posedu nemá sluchátka na sobě. Když střílej, tak naostro...tedy alespon mi to tak přijde. Pochybuju, že by měli špunty, pač právě slyšet šustnutí zvěře ve křoví je pro ně důležité. Když si pak uvědomím, že šijou třeba 308 Win. a bez ochrany sluchu, je jasné, že myslivci budou stát na ušním v první řadě. Tak tedy nosej myslivci sluchátka a nebo nenosej? :)
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 30 kvě 2009 14:55

Myslim,ze v drvivej vacsine (aspon 99%) nenosia.....jednak absolutna neznalost,potom jesitnost,no a potom "co by na to povedali ostatni,nebudem predsa za blba".....
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 30 kvě 2009 16:36

já teda používám oranžovorůžové 3M, stály mě tuším 400kč, v prodejně pracovních potřeb. Vybíral jsem jednoduše - vyzkoušel jsem na hlavě x různých typů, a tyhle nejvíc tlumily okolní kravál. Střílel jsem s nimi od malorážky po .500mag, a vždy v pohodě. Mají příjemné okraje sluchadel, na střelby nosím brýle, a ani po dvou hodinách mě nikde nic netlačí. Slyším výborně a sluch mě defacto živí, tak možná jsem po těch letech odolnější než ostatní, ale žádný markantní rozdíl jsem mezi mými 3M a skládacími pelthory neslyšel.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 30 kvě 2009 20:39

dykmore píše:J.Laser: ja jsem si se zajmem precetl tenhle thread,a tusim,ze se nekde zminujes,ze vsichni houslisti ve filharmonii do jednoho nedoslychaji na leve ucho :-) :-) to me pobavilo snad vic,nez feministky.cz..
No to jsem asi přehnal,že všichni, ale když si představíš postavení houslí při hraní a jak musíš na ně přitlačit abys byl slyšet i bez mikrofonu, tak si myslím,že ti do ucha takový stradivárky posílají pěkný decibely.
jenom si představ,že ztichlé hlediště v divadle před začátkem představení zvučí 40. DB
_____________________________________________________________

Možnému poškození sluchu u profesionálních hudebníků byla věnována pozornost audiologů i odborníků z pracovního lékařství. Vyšetření sluchu hráčů našich symfonických orchestrů v Olomouci, Praze i jinde zjistilo poruchy sluchu u 8 až 27 % hudebníků. Zhoršení ostrosti sluchové postihovalo vesměs frekvence nad 3 000 Hz
Zaznamenána však byla akutní poškození typu akustického traumatu od zvuku bicích nástrojů a rezonanční efekty u některých dechových nástrojů. Popisuje se asymetrické zhoršení sluchu u houslistů s převahou ztrát na levém, k nástroji bližším uchu. Hra v symfonickém orchestru představuje větší hlukovou expozici než hra v rockové kapele; souvisí to jednak s jiným rozložením zvukového pole, kde u orchestru (a zejména např. u divadelního orchestru, hrajícího v prostorově stísněném orchestřišti) jsou nejvyšší hladiny uprostřed mezi hudebníky, zatímco na rockovém koncertu jsou maxima před reproduktory.

autor:
Prof. MUDr. Jiří Havránek, DrSc., (*1928) vystudoval Lékařskou fakultu UK v Praze. Na 3. Lékařské fakultě UK se zabývá hygienou životního prostředí. je členem expertní komise Ministerstva životního prostředí, členem výběrové komise pro podporu zdraví hlavního hygienika ČR aj.
Aquila non captat muscas
Odpovědět