Weihrauch HW45

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 29 kvě 2009 12:42

tie svetlovodne už trepu všade, no stači kvalitná čierna fixa a je to.
(ak chceš biele bodky použi modelársku bielu farbu-lietadielka...)
ináč na ne si stačí zvyknúť, treba sa sústrediť len len na bodky...


blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Příspěvek od blackamon » 29 kvě 2009 17:53

Všem děkuji, jste zlatí!!! Takže můj nákupní košíček bude vypadat asi takto - http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... 0%7B2%7D61 - http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... s_id/13342 - http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... ts_id/1166 - http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... ts_id/1906 - http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... ts_id/1022 (4 ks). Rovných 267,56EUR + poštovné. 5,5mm hlaveň zatím kupovat asi nebudu, uvidím časem jak mě to chytne a s titanovou pružinou taky ještě počkám na vaše zkušenosti. :D Doufám, že už to mám všechno správně, hned v pondělí to objednám a budu se těšit. Na poště po mně budou chtít Euro nebo to převedou automaticky podle kurzu? Ještě jsem nikdy nic ze zahraničí neobjednávál, proto se tak blbě ptám. O mé první zkušenosti se s vámi samozřejmě velice rád podělím.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 29 kvě 2009 18:10

No na poště asi nic. Posílají to přez DPD. Platit budeš muset předem. Pokud máš další dotazy, ptej se zde http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=4901
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 11 čer 2009 23:43

Tak dnes som vymenil pružinu za túto Titan XS od výrobcu John Knibbs.

http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... 0cef0f0a31

Rozborku sa mi podarilo celkom úspešne zvládnuť. Musím uznať, že všetko je urobené kvalitne a ani po vyše 5000 tis. strelách som nebadal žiadne opotrebenie. Okrem mierne pokrivenej pružiny (občas pištoľ diselingovala, boli to pekné šupy). Vnútro bolo mierne premazané, ale nič strašné. Všetko som vyčistil do sucha a jemne namazal vazelínou. Ani na tesnení neboli vidieť žiadne známky opotrebenia, napriek tomu som ho vymenil. Najviac som sa tešil na pružinu. Ako je vidieť na obrázku nová bola dlhšia o cca 2,5cm. Mám aj originál novú Weihrauch pružinu, ta je kratšia cca o 1,5cm od tej čo je tam teraz. Priemer novej Titan XS je o niečo málinko väčší ako originál čo tam bola. XS pružina je potiahnutá teflónom, čiže podľa návodu ju netreba už mazať. Na obale píšu je že vyrobená s kvalitnej švédskej silikon chróm vanadium ocele. Už na tlak cítiť že pružina XS je o niečo tuhšia ako originál od výrobcu. Ale ak som dobre počítal originál má 34 závitov, a XS (tuningová) má len 30 závitov. Čiže má väčší rozstup medzi závitmi. Najväčší problém bolo doslova narvať pružinu do valca, pomáhal mi syn, nakoniec sa to však podarilo.
Nemám doma chrono tak som strieľal JSB Exact Jumbo Express 5,5 do knihy, pred a po výmene pružiny. Prvá rana s novou pružinou, no nič moc. Druhá rána diseling a prestrelilo celú knihu :P . Potom sa to ustálilo a výkon podľa prestrelených stránok je vyšší cca o 20 %. Ale chcelo by to pomerať na chrone či sa to fakt zlepšilo. Na obale pružiny XS je písané, že sa výkon zvýši až o 40%. Tak to určite nie ! A že vraj je aj vyššia životnosť oproti klasickým pružinám, tak to zatiaľ nebudem komentovať. Zajtra ešte uvidím ako strieľa na 10, 20 a 30m oproti starej pružine.
Takže cena XS pružiny skoro trojnásobná oproti originál od výrobcu a ani tá ešte po 5tis. výstreloch nepraskla, takže či sa to oplatí za cenu zvýšenia len o približne 20% nechám na uváženie na každého kto by sa chcel pustiť do takého tuningu.

Ešte odkaz na firmu www.airgunspares.com

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 12 čer 2009 11:15

Canadair píše:Už na tlak cítiť že pružina XS je o niečo tuhšia ako originál od výrobcu. Ale ak som dobre počítal originál má 34 závitov, a XS (tuningová) má len 30 závitov. Čiže má väčší rozstup medzi závitmi.
Je delší a má menší počet závitů -> to je správně, bude rychle pružit :wink:
Tedy cyklus výstřelu se zkrátí díky velkému předpětí pružiny a jejímu rychlému pružení díky menšímu počtu závitů. (Záleží samo eště na průměru drátu a vnitřnímu průměru pružiny).
Tyhle pružiny sou sice silnější, ale zkracují se o něco rychleji (to bych neřešil :) ), to že je Titanová by to asi mělo trochu zachránit a co zpětný ráz? O kolik se zvýšil?
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od kesi » 23 lis 2009 11:37

Canadair: hellou :) , jak to vidíš s pružinou Titan XS, máš už nějaké info? Co jsem si zatím přečetl jsou jen reklamy, kterým se dnes nedá věřit, jinak jsem toho na netu moc nenašel. Obrázek Zajímalo by mě jestli za vynaložené peníze navíc, dostanu skutečně něco navíc...je mi jasné že pružina se nemusí mazat, má malé tření a měla by mít lepší mechanické vlastnosti.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Canadair » 23 lis 2009 21:07

No v HW45 mám už túto pružinku Titan od jej výmeny a šlape v pohode. Ale narvať ju tam nebola žiadna sranda. Čítal som aj dotaz, či sa dá takýto typ pružiny dať aj do HW97k, no osobne si to neviem predstaviť, ta pružina je fakt tuhá oproti klasike od výrobcu a dávnejšie som menil 7,5J pružinu na HW97 čo mi došla z Nemecka, za exportnú a skoro som sa pos... :)
Otázkou je že či sa oplatí investovať skoro trojnásobnú cenu oproti klasickej exportnej, myslím si že nie. Ten teflon čo tam je nanesený na tej pružine sa aj tak po čase ošúcha, takže treba nakoniec aj tak mazať. Mám aj pocit že s touto Titanum pružinou HW45 viac kope, takže to ide na úkor presnosti.
Naposledy upravil(a) Canadair dne 20 dub 2010 11:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od kesi » 23 lis 2009 21:36

Díky za odpověď ! :) Ano, četl jsem i takové názory, že pružina se pro snížení hluku musí stejně mazat, ale jinak že prý funguje suprově. :)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od blackamon » 18 dub 2010 15:34

Tak ji mám taky! Objednal jsem od Schneidera a za tři dny byla doma! Mám ji v 5,5 mm ráži a koupil jsem i 4,5 mm hlaveň, náhradní pružinu, těsnění a kufřík. Včera jsem byl střílet a mé první subjektivní dojmy jsou přímo magicky kouzelné! Tato pistol mě přímo dostala, celokovové zpracování, nádnerný design, suprový úchop, přesnost a síla střely... vyráží mi to dech... To jsou mé první dojmy z této překrásné pistolky, doporučuji všem, kteří si chtějí pořídit opravdu kvalitní vzduchovou pistoli. Až se s ní seznámím líp, tak sem napíšu podrobnější informace. No nic, jdu střílet! :)
Air Arms Pro Sport 5,5mm
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Canadair » 18 dub 2010 22:18

Blahoželám k fajn pištolke :wink: Určite budeš spokojný. Teraz momentálne strieľam v cal 4,5 s JSB RS a je to paráda. Dnes som bol na súťaži HFT a skúšal som strieľať na sklopky a siluetky, bola to príma zábava. V akej farbe si kúpil HW45 ?
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od blackamon » 18 dub 2010 22:56

Ráži 4,5 mm jsem ještě nezkoušel, zatím mi 5,5 mm maximálně vyhovuje, jsou to fakt rány jako z děla, heh. Není problém rozbít skleněnou láhev. Ale zase 4,5 ráže bude rychlejší tak nevím co je více účinné. Jaké s tím máš zkušenosti a kterou ráži doporučuješ víc? Přikládám taky nějaké fotky, je to foceno mobilem tak žádná extra kvalita to není, ale na podívání této krásky to stačí. :)
Přílohy
Foto356+.jpg
Foto355+.jpg
Foto354+.jpg
Air Arms Pro Sport 5,5mm
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od blackamon » 18 dub 2010 22:57

A ještě další dvě fotky. :)
Přílohy
Foto358+.jpg
Foto357+.jpg
Air Arms Pro Sport 5,5mm
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Canadair » 20 dub 2010 11:29

Čo sa týka deštrukčnej schopnosti, tak upredňostňujem cal 5,5. Robí to pekne veľké diery do plechoviek a fľaše od piva to tiež dokáže pekne rozstrieľať. Avšak táto pištoľka má jeden nedostatok. Popisuje to aj chlapík na jednom fóre. Je tu niekde hore odkaz. Proste ide o to, že s nízkymi teplotami, zhruba pod 7°C, dosť markantne klesá úsťová rýchlosť. Meral som úsťovku v zime, bolo asi 3 -4°C s cal. 4,5 bola úsťovka len 148m/s, a to som tam mal tuningovú pružinu Titan za 33,- Eur :shock: Takže v nízkych teplotách, cez zimu strieľam s cal. 4,5 a v lete prehadzujem na 5,5.
Namerané úsťovky pri cca 25°C
cal. 4,5 - 172m/s ( nová Titan pružina)
cal. 5,5 - 130m/s (stará origoš pružina Weihrauch)
Nižššie úsťove rýchlosti pri nízkych teplotách sú zapríčinené tvarom tesnenia piestu, je to len nejaký silón v tvare kužeľa a nemá rybinu vpredu ako tesnenia napr. gamo (tvar hrnečeka, ktorý sa pri tlaku pritlačí na steny valca). Kdesi som vygúglil také tunigové zelené tesnenie a ten už má ten požadovaný "správny tvar" . Je to myslím od tej firmy, ktorá robí tuningové sety pre AAPS a HW97.
Čo sa týka skúsenosti s prevádzkou pružiny predávanej od Schneidera - Titan. Nedoporučujem ju kupovať, pištol viac kope, zdá sa mi, že sa trošku zhoršila aj presnosť. A podľa prestrelených stránok (po roku užívania) sa ani nezvýšil výkon ako píše výrobca. Rozhodne dávať original pružinu, je tri krát lacnejšia a pištol ma viacej kultivovaný chod. Inač čo sa týka spoľahlivosti dávam HW45 1* :wink:
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od blackamon » 22 dub 2010 18:49

Děkuji, to jsou pro mě hodně cenné informace, to těsnění se pokusím nějakým způsobem pořešit, mrzelo by mě, kdyby to přes zimu pouze flusalo, byl to jedem z důvodů proč jsem nešel do CO2. Jinak s pistolý jsem maximálně spokojený, ušil jsem si na ni i pouzdro na skryté nošení do lesa, heh. Nechám zatím tu ráži 5,5 mm, samozřejmě, že vyzkouším i tu 4,5 mm asi teď o víkendu a udělám si test průstřelnosti. Pak sem hodím výsledky.
Air Arms Pro Sport 5,5mm
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Canadair » 23 dub 2010 12:52

Odpovědět