Prosim o Vas nazor

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Tomáš

Prosím o Váš názor

Příspěvek od Tomáš » 16 úno 2006 14:58

Dobrý den, předně chci poděkovat za toto fórum. Spoustu věcí jsem se zde dozvěděl, díky za ně.

Uvažuji o zbrojním průkazu, asi si ho udělám. Měl bych tři otázky. Nebičujte mě prosím, že to jasou hloupé otázky, a tak. Fakt to nevím a zajímá mě to.

1. Hodně z Vás zde píše, že má několik zbraní doma. Ptám se, jak to? Po obdržení ZP dostanu jakýsi poukaz na možnost zakoupit si zbraň jednu, nebo ne?

2. Jaký je max. kalibr (ráže), se kterým můžu na střelnici trénovat a nosit zbraň pro obranu? Myslím že Desert Eagle .50 AE není na střelnici povolen. Ne že bych ho chtěl, ale zajímá mě to.

3. Doporučí mi někdo jako HanuIv, či Kubajzz, co pořídit pro začátek na nošení? Budu ji nosit asi denně, takže kompakta, to vím, uvažuji mezi Glockem a ČZ. Opravdu ČZ jsou takové, že kus od kusu jiná? Líbí se mi G19.

Předem děkuji za odpovědi a třesu se že mne sprdnete za nevhodné dotazy... :(


Chorche

Příspěvek od Chorche » 16 úno 2006 15:22

po tom co získáš zbroják a povolení na nošení zbraní si můžeš koupit zbraní kolik chceš. Pouze v případě že se jedná o zbran kategorie B si musíš na každou získat zvlášť povolení, v případě kategorie A musíš zažádat o vyjímku. Nicméně počet zbraní ve vlastnictví neni omezenej.
Olaf

ZP

Příspěvek od Olaf » 16 úno 2006 15:43

Tomáši tím, že uděláš test dostaněš pouze zbrojní prukaz, který Tě opravňuje podle skupin, které budeš dělat / A B C D E / k držení, popřípadě nošení zbraně odpovídající skupiny. Nesmíš zaměňovat tedy skupiny vyznačené ve ZP se skupinami zbraní. Potom, pokud budeš chtít nakupovat konkrétní zbraň, konkrétní kategorie, musíš žádat policii o nákupní povolení. / skupina A -vyjímky, ostatní pokud hlavěň je kratší než 60 cm./ Zbraně s hlavní nad 60cm jsou na oznámení, to znamená že je koupíš bez NP a jenom přihlásíš na policii /tedy není nutné nákupní povolení /. Omezení v počtu držených zbraní, pokud na ně máš oprávnění, neexistuje. Tam se už jedná pouze o kvalitu zabezpečení dle počtu zbraní. O tom, která zbraň je nejvhodnější na nošení, bylo na těchto stránkách již napsáno dost a dost.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 úno 2006 16:01

JJ, zbrojní průkaz je jako řidičák a průkaz zbraně je jako techničák. Aut můžeš mít taky kolik chceš.

Jinak já každému radím jako první zbraň malorážkovou pistoli, tak tobě taky.
Je s ní asi největší zábava, protože se z ní příjemně střílí, je nejpřesnější a má několikanásobně levnější provoz.
Už jsem to někde psal 1000 nábojů 9mm = 4000 nábojů 22LR.
A za tu dobu co chodíš střílet po střelnicích se seznámíš s lidma a osaháš si víc zbraní, takže pak je to rozhodování jednodušší.

Jinak ještě ti chci říct, že spousta střelců začátečníků si myslí, že když budou mít malorážkovou pistoli, tak se jim budou na střelnici ostatní smát, že nejsou pořádní chlapi, když nemají velkou zbraň.
Je to přesně naopak.
CZ nebo Glocka si nikdo ani nevšimne, ale když vytáhneš malorážku, tak každý somruje, ať mu dáš střelit. :wink:
Tak se neboj jít do 22LR, zahraješ tím větší divadlo. :lol:
Tomáš

Zatím díky všem za odpovědi

Příspěvek od Tomáš » 16 úno 2006 16:30

Díky pánové za odpovědi a za váš čas. Ještě prosím o informaci, jestli je nějak omezena ráže zbraně pro použití na střelnici(otázka č.2). Někdo mi tvrdil, že tak maximálně .45 je povolena, ale já to nikde nevyčetl. Jinak začínám studovat knihu Zákon o zbraních a střelivu od pánů Teryngela a Kremla. Až přečtu teorii, naučím se otázky. Zaplatím si kurz, ať se trochu naučím do zkoušky. Jinak-uvažuju že koupím 22LR na nácvik střelby, jak radí Kubajzz, nechci machrovat neboj, nepotřebuju honit ego Desert Eaglem, zbraně mě baví, děda byl myslivec, a pak G19 na nošení a pokročilejší střelbu. Takže pokud jsem správně pochopil, toho Glocka jako druhou zbraň jen nahlásím (žádost), dostanu povolení automaticky a můžu je mít obě doma, je to tak? Trezorek doma máme.

Děkuju pánové, mějte se.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 úno 2006 16:41

Ano, na některých krytých (i venkovních) střelnicích je z konstrukčních důvodů omezeno střílení z příliš výkonných zbraní. Ale to se netýká ničeho v ráži 9mm nebo .45. Týká se to především kulovnic atd.
Bývá to omezeno třeba na střelivo maximálně do 2000J.
Je to pochopitelné, těžko můžeš na nějaké kryté 25m střelnici v budově pálit z nějakého 50BMG. :wink:
A taky na některých krytých střelnicích neradi vidí perkusáky.

Pokud je ta zbraň kategorie B, což samonabíjecí pistole jsou, tak musíš žádat o nákupní povolení na každou zvlášť. To povolení se vydává automaticky, aspoň nevím jestli vůbec existuje nějaký důvod, aby ti ho nevydali.
joot

Re: Zatím díky všem za odpovědi

Příspěvek od joot » 16 úno 2006 16:45

Tomáš píše:Díky pánové za odpovědi a za váš čas. Ještě prosím o informaci, jestli je nějak omezena ráže zbraně pro použití na střelnici(otázka č.2). Někdo mi tvrdil, že tak maximálně .45 je povolena, ale já to nikde nevyčetl. Jinak začínám studovat knihu Zákon o zbraních a střelivu od pánů Teryngela a Kremla. Až přečtu teorii, naučím se otázky. Zaplatím si kurz, ať se trochu naučím do zkoušky. Jinak-uvažuju že koupím 22LR na nácvik střelby, jak radí Kubajzz, nechci machrovat neboj, nepotřebuju honit ego Desert Eaglem, zbraně mě baví, děda byl myslivec, a pak G19 na nošení a pokročilejší střelbu. Takže pokud jsem správně pochopil, toho Glocka jako druhou zbraň jen nahlásím (žádost), dostanu povolení automaticky a můžu je mít obě doma, je to tak? Trezorek doma máme.

Děkuju pánové, mějte se.
Automaticky žádný povolení nedostaneš, zkrátka zažádáš a čekáš na rozhodnutí. Který bývá samozřejmě kladný, ale na mě policajtka vyštěkla zpoza okýnka, když jsem žádal o první nákupní povolení, abych si nemyslel, že je to samozřejmost, že mi ho taky nemusej dát. Asi jsem jí nebyl sympatickej nebo co.
AL

nošení

Příspěvek od AL » 16 úno 2006 16:48

Na denní nošení, teda pokud neočekáváš střet s rotou ozbrojených UKček stačí lehoučkej Kel Tec P32. Teď u sebe tahám Glock 30 v 45 a je to dost těžký a kam s tím v létě. S 50AE by tě v pohodě pustili třeba do Kapslovny v Praze, tam se může i s velkejma kulovnicema a tak 50AE není problém.
Tomáš

Kubo díky moc

Příspěvek od Tomáš » 16 úno 2006 16:52

Děkuju Kubajzzovi. Že jsem tak smělý, dovolím si ještě jednu otázečku.

Vím, že už tady bylo moc napsáno o tom, kterou zbraň a proč. Přesto se ptám-moc moc moc se mi líbí ČZ 75 kompakt. Je hezká, malá, česká!!!, atd. Glock je asi ve všem lepší, četl jsem všechny vaše fóra i příspěvky zde, ale přesto se mi G moc nelíbí. Jaké hrozí riziko, že koupím čezetu která se nepovedla? Vím že to nelze vyjádřit přesně, ale pár lidí tady ve fóru má s ní špatné zkušenosti. Opravdu se jí mám bát? A tu 22LR, jakou? Máte někdo dobré reference? Budu z ní střílet asi dost, dokud se nenaučím, až pak bych koupil tu ČZ (Glocka?) Takže prosím - která 22LR bude (měla by) sloužit dlouho a bez chyb? I moje žena bude dělat zbroják, takže se na 22LR vyřádíme oba. Díky předem za odpovědi, jsem vděčný za každý názor.
AL

22Lr

Příspěvek od AL » 16 úno 2006 17:04

Buď malou beretu 70 71, která se dá i nosit, nebo vjetší 87 cheetach, či jinou skoro sportovní pistolku (Ruger, Colt, apod.) Rozdoně ne Walther P22 na ten je dost stížností.
bman

Příspěvek od bman » 16 úno 2006 17:41

No, pokud budes delat zbrojak, tak se vse z testovejch otazek dozvis :wink:
Treba to, ze vic jak 2 zbrane, musi byt zabezpeceny urcitym zpusobem apod.

Jinak, ja koupil G19 a zatim spokojenost, mam ji asi 2 mes. a zatim si nemuzu stezovat
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 16 úno 2006 17:44

Začni malorážkou,jak ti napsali a zkoušej si popůjčovat co nejvíc zbraní,pokud chceš čz tak si kup z druhé ruky je jich spousta a v dobrém stavu,jen ti musí někdo poradit,kupovat čz novou nemá cenu,když stojí v komisi7-10 tis.....
Juraj

Příspěvek od Juraj » 16 úno 2006 18:14

V celku slušná varianta je ČZ v deviatke a kadet v 22LR. Mám to vyskúšané a bez problémov do koča i do voza.
Len si prosím nekupuj ČZ 122. Ja som to spravil a nieje to zrovna 100 bodové riešenie. Napr. ak ju slušne premažem strieľa dávkami. A podobné voloviny.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 16 úno 2006 19:15

Mám CZ 110 9mm luger.Co se týká zbraní CZ vůbec bych se nebál.ohledně malorážkové Walther P 22 bych také strach neměl.Mají ji mí dva kolegové a jsou nadmíru spokojení.Závěrem asi tolik.Doporučuji CZ 110 na obranu a dení nošení a CZ 75 D compact na častější střelbu na střelnici.Já osobně mám pouze CZ 110 a střílím dost.Spokojenost 101 %.Můj názor.
Tomáš

Díky všem!

Příspěvek od Tomáš » 16 úno 2006 20:17

Všem Vám pánové děkuji za Vaše názory, cením si toho. Díky a mějte se!!!
Odpovědět