Nakup naboju bez vlastnictvi zbrane

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kawon
Příspěvky: 9
Registrován: 20 bře 2009 18:06

Nákup nábojů bez vlastnictví zbraně

Příspěvek od kawon » 14 dub 2009 10:13

Dobrý den,

můžu nakupovat náboje tak říkajíc do foroty, když nejsem majitelem zbraně? Samozřejmostí je ZP sk B+E.

Díky.


Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 14 dub 2009 10:46

Ano. Píše se to v zákoně, ze kterého jsi dělal zkoušky. Stejně, jako maximální množství nábojů, které můžeš přechovávat bez trezoru či trezorové místnosti.
kawon
Příspěvky: 9
Registrován: 20 bře 2009 18:06

Díky.

Příspěvek od kawon » 14 dub 2009 10:50

Díky,
zákon jsem samozřejmě četl, a dělal z něj i ty zkoušky,
jen jsem si nebyl 100% jistý, proto se raději jěště ptám.

Takže děkuju!
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 14 dub 2009 11:02

Jasně, ještě to trochu rozvedu:
2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn

...
c) nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C; střelivo a jednotlivé části nábojů nesmí nosit viditelně.
Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let.

4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

...
b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit
Takže pouze se ZP skupiny E nelze nakoupit jiné střelivo, než patří do zbraně, kterou vlastním (a na kterou mám vydán průkaz zbraně), zatímco se ZP skupiny B mohu nakoupit jakékoliv střelivo do zbraně kategorie B nebo C.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 dub 2009 11:05

Pokud to není opravdu super-super kauf, tak se dopředu nakupovat moc nevyplatí :roll: Člověk se může na poslední chvilku rozhodnout pro jinou ráži a co pak s těma nábojema?

Například jsi rozhodnutej vzít 9mm Luger, ale pak vezmeš .45ACP.
kawon
Příspěvky: 9
Registrován: 20 bře 2009 18:06

Příspěvek od kawon » 14 dub 2009 11:50

Tak že to bude 9 mm Luger je už na 99% jasný, k .45 jsem ještě střelecky ani finančně nedozrál. Prostě mě příjde lepší, než každej den koupit cigarety,
koupit raději jednou týdně padesátku nábojů. A kdyby k té změně ráže čistě náhodou opravdu došlo, předpokládám, že by neměl být zase takovej problém ty devítky vyměnit za plnotučný...
Odpovědět