Dotaz na BLOW H 01

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Honza 22

Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Honza 22 » 07 úno 2006 16:04

Vážení přátelé, mám na Vás dotaz, zda se vyplatí koupit tuto vzduchovku BLOW H 01, nebo je to totální blbost. Případně můžete navrhnout variantní koupi. Díky


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 úno 2006 16:29

Uspořádáním i trochu vzhledem mi to připomíná moji starou pistoli TEX, ale ta bude kvalitou asi jinde.
Ta BH obecně určitě nebude mít nijak oslnivý výkon, kvalitu zpracování neznám, chtělo by ji to chytit do ruky a prohlédnout. Bude to podle mě takový lepší flusbrok.
Řekl bych, že v této cenové relaci je LOV21 lepší volba, jestli ti nevadí kupovat bombičky.

PS. Je to ona?
Obrázek
Bobo

Blow

Příspěvek od Bobo » 07 úno 2006 22:07

Zdravím, vlastním onu zmiňovanou Blow H 01 a co se výkonu týče, tak je výkonnější než Tex. Úsťová rychlost Blow = 130 m/s , Tex = 90 m/s. Mimo jiné je to velice pěkně zpracovaná pistolka.
délka hlavně = 160 mm
počet drážek = 12
hmotnost = 950 g
max. dostřel = 110 m
odpor spouště = 15 - 35 N
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 08 úno 2006 00:38

Dostřel 110m :shock: to se mi tedy nějak nechce věřit
Honza 22

Příspěvek od Honza 22 » 08 úno 2006 08:15

Kubajzz: No já právě s těma bombičkama nevím. Moc se mi do nich nechce. Koukal jsem i na LOV 21. Taky jsem koukal na nějaký pistolky od GAMO ale fakt nejsem rozhodnut. Taky je důležitý, aby se s tím dobře manipulovalo manželce, protože jí střílení baví. Kdysi jsem měl tu zlamovací co dělala Lověna, ale ta byla docela těžká.

BOBO: díky, jak jí máš dlouho?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 úno 2006 11:38

Honza 22 píše:Kubajzz: No já právě s těma bombičkama nevím. Moc se mi do nich nechce. Koukal jsem i na LOV 21. Taky jsem koukal na nějaký pistolky od GAMO ale fakt nejsem rozhodnut. Taky je důležitý, aby se s tím dobře manipulovalo manželce, protože jí střílení baví. Kdysi jsem měl tu zlamovací co dělala Lověna, ale ta byla docela těžká.

BOBO: díky, jak jí máš dlouho?
Výhoda pistole na bombičky je hlavně v její hmotnosti, takže manželka by byla spokojená (tedy pokud vůbec existuje spokojená manželka :lol: ).
Střílení z takové pistole je velice pohodlné. Pravda, musíš se starat o výměnu těch bombiček. Jejich dostupnost je však v pohodě, není to jako třeba ta potápěčská bomba. Náročnost výměny bombičky v pistoli je srovnatelná s výměnou bombičky v sifonové láhvi - ženská by to měla zvládnout (snad :wink:).

Zlamovačka je vždycky těžká, protože je to prakticky zmenšená vzduchovka, musí v ní být poměrně rozměrný píst, který musí být v pouzdře a všechno to musí něco vydržet, tudíž je to těžké.
Ta zlamovací Lověna co jsi měl, byla zřejmě pistole TEX.
To je zbraň, z které jsem vystřelil asi nejvíc ran v životě. Dostal jsem ji jako děcko a střílel jsem z ní fakt neustále. Řekl bych určitě přes 100tis ran. Měla dost podstatné chyby, můžu se o nich rozepsat, ale tenkrát mi to bylo jedno.

Je to ona?
Obrázek
okparts

TEX

Příspěvek od okparts » 08 úno 2006 17:11

Rozpíš tie chyby.

Ja som svoju kúpil od ruky asi za 800 Sk, mušku mám ale inú, výškovo nastaviteľnú, cielnik je stranovo posúvateľný, ale nie mikrometrický. Neviem čo je to za verzia, lebo som videl len tú jednu čo mám s týmto typom mieridiel.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 08 úno 2006 17:24

Honza 22 píše:Kubajzz: No já právě s těma bombičkama nevím. Moc se mi do nich nechce. Koukal jsem i na LOV 21. Taky jsem koukal na nějaký pistolky od GAMO ale fakt nejsem rozhodnut. Taky je důležitý, aby se s tím dobře manipulovalo manželce, protože jí střílení baví. Kdysi jsem měl tu zlamovací co dělala Lověna, ale ta byla docela těžká.

BOBO: díky, jak jí máš dlouho?
Jdi do LOVky21, vymena bombicky stoji 1,40 a zastrilis si hodne, je dost presna, nekde tady jsem mel umisteny nastrel. Kdyz nemas olsove ruce tak na 10m sejmes curbla jak nic, pokud pouzijes solidni diabolky :) .
Honza 22

Příspěvek od Honza 22 » 08 úno 2006 20:16

Kubajzz: byla podobná, já měl ještě v dřevěném provedení, tedy pažbu: :lol:

No a co ty výrobky od GAMA, máte s tím někdo zkušennosti?n Třeba GAMO P23?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: TEX

Příspěvek od Kubajzz » 09 úno 2006 10:04

okparts píše:Rozpíš tie chyby.

Ja som svoju kúpil od ruky asi za 800 Sk, mušku mám ale inú, výškovo nastaviteľnú, cielnik je stranovo posúvateľný, ale nie mikrometrický. Neviem čo je to za verzia, lebo som videl len tú jednu čo mám s týmto typom mieridiel.
1.) Na začátku hlavně není žádný náběh pro diabolku, takže diabolka se nezasune do hlavně celá, zasekne se o tu hranu a kousek jí vyčnívá. Tím pádem klade tlaku vzduchu velký odpor a ten ji jen tak vyplivne ven. Řešil jsem to tak, že jsem ji vždy asi tak 1mm něčím zatlačil do hlavně. Měl jsem na to dokonce přípravky - ohnutý měděný nebo mosazný drát, ale ty jsem neustále ztrácel, takže jsem to tam tlačil vším co bylo zrovna po ruce - sirka, hřebík atd.
2.) Muška je na hlavni a hledí na pouzdře pístu. A tím, že je to zlamovačka, tak časem začalo docházet k tomu, že jak hlaveň při vracení z natahování mlátila o pouzdro pístu, tak hlaveň začala směřovat nahoru. Tlačilo ji tam těsnění a ta pistole stále víc nadnášela. Musel jsem tedy několikrát vyměnit mušku za vyšší a vyšší neboť už přestal stačit rozsah hledí. Naštěstí je jednoduše vyměnitelná, stačí ji vyšroubovat a zašroubovat tam šroubek zkrácený na správnou velikost a s opilovaným koncem (M2,M3??).
Z toho si taky můžete udělat představu, kolikrát jsem z ní asi vystřelil. :lol: :lol:
3.) Seřízení spouště mělo tendenci se časem samo rozhasit, ale to jsem mohl vyřešit zakápnutím štelovacího šroubku lakem nebo nějakou barvou.

Jinak co se týká mechaniky jsem s ní nikdy neměl nejmenší problém. Nikdy nic neprasklo, péro jsem vyměnil až hodně pozdě, když už jsem z ní střílel minimálně.
Líbí se mi na ní, že zvláštní seřizovací šroubováček je zašroubován přímo vzadu v pistoli, takže jsem nikdy nemusel nic hledat.
Co se týká přesnosti, tak na 10m jsem v pohodě zasahoval do černého. Ale podotýkám, že jen já a k údivu všech ostatních co z toho taky stříleli, ti totiž často nebyli schopni trefit ani terč i když to jinak byli dobří střelci (otec). Ta pistole totiž při výstřelu skáče v ruce naprosto nezaměnitelným způsobem. Prostě si na ni musí člověk zvyknout a být hodně vystřílený.

No, už jsem se dostatečně pochlubil jaký jsem kabrňák, tak už toho radši nechám. :oops: :oops: :lol:
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 09 úno 2006 10:47

Ja si svoju TEXKU nosim do prace a strielam s nou potkany co idu po lanach na lod,ale na 7m ho to len zhodi do Dunaja a nic sa mu nestane.Preto rozmyslam nad neakou na CO2 co ma vecsi vykon a da sa jej este zvisit.CO2 by som bral bud z velkeho hasicaku cez redukcny ventilnastaveny na max tlak,alebo by som pouzil vzduch zo startovacixh flias.Privodna hadica bu asi nevizerala dobre,no netrebalo by kupovat bombicky lebo hlavne na Balkane by to bol problem.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 09 úno 2006 11:42

Můj mladej má Gamo P23 a jediná výhoda je že je deseti ranná a tím pádem nemusíš furt nabíjet.Zatím s ní žádné problémy nejsou,ale Tex i Blow jsou silnější i přesnější :!:
MG

Příspěvek od MG » 05 srp 2006 12:16

Mám doma tu tureckou pistoli BLOW.Neřek bych že je to za cenu nějakých 1400,- Kč špatný kup.Z plastu je pouze rukojeť a bohužel i hledí,cž je snad jediné co bych Turkům vytkl.Jinak vše kov,slušne opracovaý.Rozebrat i složit do posledního šroubku se dá velmi snadno bez problémů,takže údržba super.
Pošlu foto.
K vlastní konstrukci:celá vzduchovka je namontována do rukojeti ne napevno,ale s možností posuvu.Pomocí pružiy tlumí volné uložení zpěmý ráz,který je opravdu znatelný.Nevím proč,ale klucí turečtí materiálem neštřili a do dutého pístu umístili dost masívní a tím zbytčně těžké vodítko pružiny,způsobující rázy při výstřelu.Jinač napínací síla je na tak krátkou hlaveň dost velká (manželka se chudák trápila než získala dostatečný cvik),takže křehkým ženám příliš nedoporučuji.Ke spoušti nemám žádné výhrady.Pistole nemá pojistku,což nemusí být neýodou:Doré alibi až trefíte tchýni :D .Mimochodem je to za 10 bodů :D .

S posouzení přesnosti a razance to bude horší,něco nafotím a pošlu.
Někdo tu na fóru přirovnával BLOW k tzv. flustbroku,doporučuji najít si čas a vzít BLOW někde v prodejně do ruky.Myslím že překvapí.
Zhruba na 10m refím běžný terč.I do černého :D .

Tuning:Ten ráz při výstřelu je dost nepříjemný.Dá se odstranit snížením hotnosti vodítka v dutém pístu.Vodítko je v podstatě tvořeno kulatinou,tak jsem ji na soustruhu odvrtal.No a vodítko je duté.Při střelbě je to fakt poznat.

Hodnocení:Na sportovní střelbu to asi nebude :D , ale pro zábavu velmi povedená.Navíc v téhle cenové relaci ve srovnání s jinou nejmenovanou značkou vyrábějící něco jako vzduchovky koupíte tak akrát plastovu hračku.Gamo? Ne to jsem já neřek.

Jo ten pravopis? Sorry.
MG

Příspěvek od MG » 05 srp 2006 15:51

Tak tady jsou fotky.Zapoměl jsem dodat,že hlaveň je drážkovaná (pokud dobře počítám tak 11) a hledí je výškově i stranově stavitelné.
No přesnost na těch 10m nic moc ve srovnání třeba s LOV 21,možná je to i střelcem.Razance?Zlaté stránky nemám,tak jsem zkoušel prostřelit plechovku a .....nene.Pouze zdeformuje plech.Jinak na těch 10m dibolka proletí v poho sadrokartonem,pokud trefím ytong tak se spolehlivě zaboří.
Na 10m proletí časopism Reflex.Střelba do dřeva z blízky(borovice) :jen otisk diabolky.Jo střelivo diabolo standard.
Přílohy
Snímek 020.jpg
Snímek 029.jpg
Snímek 011.jpg
MG

Příspěvek od MG » 05 srp 2006 15:56

Doufám že nedělám nějaký problém,když tu cpu tolik obrázkyů.
Sorry :?
Přílohy
Pro srovnání vel.jpg
Vodítko pružiny.jpg
Snímek 006.jpg
Odpovědět