Znehodnotene zbrane.

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

znehodnocené zbraně

Příspěvek od retis » 10 bře 2009 18:19

eM píše:Nemáte niekto foto tej raznice?
... čtvereček to zrovna není ... :D

Kontrolní znehodnocovací značka pro znehodnocené zbraně, hlavní části zbraně, zakázané doplňky zbraně nebo jejich řezy
Držitel zbrojní licence registrační číslo 1 (vydané v roce 2003)
Přílohy
znehodnocení.gif
znehodnocení.gif (1.13 KiB) Zobrazeno 1604 x


rebel 2007
Příspěvky: 117
Registrován: 10 kvě 2007 23:33

Příspěvek od rebel 2007 » 11 bře 2009 00:04

no to je ono :!: no tak skoro čtvereček :lol: :lol: :lol:
Ozzy
Příspěvky: 44
Registrován: 13 bře 2010 09:25

Re: Znehodnotené zbrane.

Příspěvek od Ozzy » 13 bře 2010 09:37

Ahoj, jsem tady nový a mám jeden dotaz. Mám možnost koupit samopal 58 znehodnocený jenom tím, že je vyfrézovaný velký otvor (asi jako nábojnice) do komory. Prodávající k tomu bohužel němá žádný doklad o znehodnocení. Nevíte tedy, podle jaké normy se znehodnotil a jestli se v té době nějaký papír vůbec vydával (koupil ho někde na burze před r. 2000)?
Děkuji za odpovědi.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Znehodnotené zbrane.

Příspěvek od PatrikV » 13 bře 2010 17:17

Když to nebudeš nikomu vykládat :lol: tak ho kup, ale jakmile to někde na tebe praskne tak máš problém. Doklad o znehodnocení musí být přiložen u zbraně. Zbraně znehodnocené podle dřívějších předpisů není nutné nechávat znova kontrolovat ani doznehodnocovat. Ale v okamžiku pokud chceš takovouto zbraň "oficiálně" koupit a není doklad o znehodnocení tak je nutno navštívit zkušebnu a oni ti za poplatek 5000 Kč ověří jestli vše tak jak má být a vydají potvrzení. Pokud né tak třeba nechat znehodnotit podle aktuálních předpisů. (Ale možná se taky můžu mýlit.)
Může zajít na policii a nechat si ověřit jestli je zbraň znehodnocená a vyřazena oficiláně, měli by tam mít asi i možnost zjistit kdo to dělal a ten by mohl vystavit nový doklad o znehodnocení. Ještě by se to dalo ověřit pokud je na zbrani vyražena značka znehodnocovatele a toho podle čísla dohledat dotazem ve zkušebně.
Odpovědět