P-90

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

TakTask

Příspěvek od Apevia » 28 úno 2009 18:03

Tak ta cena mi nepřijde tak hrozná... Dát 20-25kč za ránu ještě i jde... 500SW stojí třeba 30-35Kč, ale není problém dát ani 90-200Kč... Až by byly nějaký nbc tak by se nechalo přebíjet... No ale toto už nezahrnuje tento thread :roll:


Cogito ergo armatus sum.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 28 úno 2009 18:11

Jsou lidi, kteří vydělají tisíc korun rychleji než já napíšu tento příspěvek.
Znám takového člověka a toho zajímá jen to, jestli daná zbraň je a nebo není.
Střílí z origo Winchestrovky a nechává si náboje posílat od nějaké firmy origo z USA. Rána = cca kilo. Ale rychleji než střílí mu na účtu naskakují koruny.
Nojo, někdo se snaží a má a kdo se nesnaží(nebo blbě) tak nemá.
A ta zbraň je vážně pěkná, myslím že něco podobného mají nějaké naše armádní sbory....nebo Slovenské? Před půl rokem jsem o tom četl článek.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

P90

Příspěvek od spider74 » 28 úno 2009 19:12

Jo ale revolver nemá zásobník na 20 popřípadě u P90 na 50 nábojů tak si spočítej za jak dlouho to vysypeš a kolik tě to bude stát.

Jinak k tomu druhému ........docela by mě to bavilo neřešit kolik a za kolik vystřílím. Ale jsou opravdu lidi, kteří tuhle naši starost opravdu nepochopí a jsou ve vatě a za vodou :cry: :cry: :cry:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 28 úno 2009 19:31

Pokud nepočítám zloděje (může být i člověk v kravatě), tak si to ti lidé zasloužili vlastní prací a schopnostma. Navíc výše uvedenej člověk dává práci cca 500 lidí, kteří díky němu mají co jíst.

A ano, P90 asi při trochu ostřejší střelbě dokáže udělat průvan v peněžence.
Ale když na to někdo má :wink: tak mu to přejme.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

P90

Příspěvek od spider74 » 28 úno 2009 20:30

souhlas........howgh :wink:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re:

Příspěvek od kayakero » 26 lis 2009 15:26

epetr2008 píše: ............výše uvedenej člověk dává práci cca 500 lidí ..............
takoví lidé by měli se zbrojákem automaticky dostat A-čkovou vyjímku na full-auto, jelikož i na střelnici se střelbou budou vždy pospíchat :wink: Pár takových jsem potkal, nezbývá jim mnoho času na co jiného nežli na práci.


Jinak k FN P90 se krom spousty speciálek po celém světě hlásí i naše URN http://en.wikipedia.org/wiki/FN_P90; státní ozbrojené sbory obvykle nakupují větší položky rovnou u výrobce, ale pokud těch 5,7x28mm nespotřebují při nácvicích bedny (což asi ne), mohli by nakupovat přes nějakého místního obchodníka, který by pro ně mohl držet něco skladem - asi že ne-civiliních průbojných. Možná by se dal na jít a na něco umluvit.
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: P-90

Příspěvek od kayco » 29 lis 2009 22:43

tak tento automat pouziva slovenska policia, naposledy co si pametam ich pouzili (p90 aj Five-seveN) pri prevoze ked sa menili slovenske koruny na eura niekde bolo zavesene aj video s policajtom co predvadzal tie zbrane ale uz neviem kde...
Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
Mushir
Příspěvky: 1
Registrován: 02 kvě 2016 12:16

Re: P-90, Five Seven

Příspěvek od Mushir » 02 kvě 2016 12:47

Všem přítomným dobrý den!
Tak k P-90 full auto - ve FN v Belgii koupíte pouze jako držitelé zbrojní licence s odůvodněním na výrobu, vývoj doplňků, balistické ochrany atp. Jinak až je bude naše ÚRN vyřazovat z výzbroje (jsou pěkně opotřebené), tak budou třeba nabídnuté k prodeji, ale to budete muset mít známého hodně vysoko. Co se týče USA - tak pouze samonabíjecí verze. Ve full auto již nemáte žádnou šanci. Možná až na dva státy, ale to si nejsem v současné době až tak jistý. Já jsem si P-90 objednal, ale nakonec jsem objednávku stáhl, a nechal jsem si dovézt AR-57, což je luxus. Opravdu doporučuji, na 100 metrů mi jde s optikou 8x60 "jednou dírou".
Mám i Five Sevenku model MKII, výrobce FNH-USA, ze které mám už vystříleno cca 2000 nábojů, a jsem s touto ráží velice spokojen. Navíc model MK II je mnohem odolnější než modely původní.
A jak dovézt? Dovozci a firmy Vás oberou, a to dokonale. Mě Five Sevenka vyšla na 1000 USD (v době nákupu byl USD něco okolo 19,-Kč), vývozní licence 100 USD a výjimka za vývoz 20 raných zásobníků také 100 USD. Vše za podmínky, že vám to zakoupí čechoameričan (který má ZP v USA i v ČR, a má tady vyřízený zbrojní průvodní list) který to přibalí přes firmu do letadla a doveze do ČR. Vzhledem k tomu, že zbraň je jeho majetek a je v USA zakoupena více než 6 měsíců, tak neplatí CLO ani DPH. Zbraň přihlásí a pak přepíše na vás.
Střelivo lze dovézt stejným způsobem, při dovozu 2000 kusů vychází na cca 10-12,- Kč/kus, a pak se dá velice snadno a levně přebíjet. Střela dia .224, 35 nebo 40 grs vyjde cca na 2,- Kč, troška příslušného prachu a pistolová zápalka, a jste na něco přes 4,- Kč. Když si zajedete do Rakouska, tak tam koupíte originál 5,7 x 28 FNB za 8,- Kč/kus. Já si je jel koupit v roce 2014, a to rovných 10.000 kusů.
Na Five Sevenku nedám dopustit, na 25 metrů je rozptyl cca do 5 cm a balistika je na 50 metrů stejná jako na 100 metrů. Na 100 metrů nevyjdu z vojenského terče "nekrytě ležící figura s kruhy" (a to už hůře vidím).
Není také mýtus její pronikavost. Na 50 metrů udělá 48 vrstev kevlaru jakoby nic, ale ocelové pláty samozřejmě neudělá, protože i když je jádro ocelové, tak je lehké. Olověná jádra samozřejmě mají pronikavost mnohem menší.
Ale pořád je to samozřejmě jedna z mnoha ráží, které samozřejmě nemusí nikoho obzvlášť imponovat, tak jako mě ....
critter
Příspěvky: 1
Registrován: 03 črc 2017 10:39

Re: P-90

Příspěvek od critter » 03 črc 2017 10:49

Dobreho dne preji.

Zrovna planuji dovoz teto pistole FN MK2 ze statu, celkem tri kusy, ale nez tak ucinim, chci se ubezpecit, ze bude strelivo dostupne.
U nas sehnat nelze, to je jasne.
Bylo to psano, ze lze koupit v Rakousku, ja si prosel eshopy v domene .at , ale nikde jsem ho tam nenasel.
Asi bude nutna osobni nasteva.
Mam k dispozici cloveka s licenci k dovozu z Rakouska a Nemecka, snad tam strelivo dostupne bude.
Ve svycarsku na eshopech streliovo bezne nachazim, ale uz je to trochu z ruky a navic tam neni licence na dovoz.

Kdyby nekdo s jistotou vedel, kde se strelivo da stale sehnat, postnete to prosim sem, bez streliva nema smysl pistol kupovat ...

Diky
S pozdravem
Okrina
Odpovědět