Prebijeni .308W

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

gunner

Přebíjení .308W

Příspěvek od gunner » 26 úno 2009 20:28

Zdravim,potreboval bych radu jak zacit....chtel bych si prebijet naboje,ale nemam s tim zadne zkusenosti...nevim co vsechno k tomu potrebuji a hlavne jestli bych to vubec zvladnul...vybiram si flintu v cal. 308W A kdyz vidim jak se pochybuji ceny za jeden kus naboje,nepocitam strelivo npř. od firmy BARNAUL,tak mi jako prvni vec napadlo ze bych to mohl zkusit prebijet.Chci s tim strilet "sportovne" takze kdyz bych si sel zastrilet,tak by padlo vice ran...
Naposledy upravil(a) gunner dne 26 úno 2009 21:01, celkem upraveno 1 x.


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 26 úno 2009 20:30

proč mezi flintou s krátkym laufem a s normálníim?
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
gunner

Příspěvek od gunner » 26 úno 2009 20:34

No,chtel bych radeji s kratkym...ale na tikku jsem se docetl samou chvalu...a je to v podobne cenove tride,tak prave nevim co koupit.
gunner

Příspěvek od gunner » 26 úno 2009 20:36

Mas nejake zkusenosti s prebijenim?Budu mit jeste vz.58 tam se cena naboje resit tolik nebude... ale u 308W se ty ceny pohybujou nekde jinde :(
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 26 úno 2009 21:25

jo přebíjením se daj ušetřit prachy a když ne moc ušetřit tak aspon se ti to vrátí na přesnosti
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
gunner

Příspěvek od gunner » 26 úno 2009 21:48

No a za kolik se daji sehnat vsechny potrebny veci...jaky prach,lis atd.
A hlavne nevim,jak se to laboruje,na netu jsem nasel nejakou literaturu,ale nevim jestli se tam doctu neco kloudneho :roll:
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 26 úno 2009 22:21

Začal bych tvrzením, že přebíjením neušetříš - akorát za ty utracený prachy měsíčně vystřílíš několikrát více nábojů - můj případ.

Ale teď vážně - kolik měsíčně vystřílíš - soutěže - jakou vzdálenost budeš střílet. Podle toho budeš potřebovat vybavení. Buď pořídíš základní matrice nebo profi - několik tisíc Kč rozdíl, lis v každém případě na puškové O rám - jednooperák. Podle toho co a jak daleko budeš stříleš se odvíjí cena komponent pro přebití. 308W uděláš za 8,- Kč nebo také za 80,- Kč. Jak budeš čistit hylzny.
Nejsem žádný přebíjecí guru, ale tenhle základ je třeba ujasnit do odpovědi, pak se začne rýsovat cena pořízení zařízení a provozu přebíjení.
Přebíjení se neboj, je to sled jednoduchých stále se opakujících operací než získáš lepší náboj než bys koupil.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 26 úno 2009 23:17

Pokud chces usetrit prebijenim, tak si kup neco jineho nez .308 nebo kupuj vlasim.
pokud chces prebijet z duvodu presnosti tak je to o necem jinem.
nevim ja prebijim z kvalitnich, hodne kvalitnich, komponentu ale na 80kc jsem se nikdy nedostal. Jedine pri prebijeni loveckych naboju prin pouziti strel Barnes adp. tam je naklad na strelu enormni.
Pokud rozpocitas prebijeci nadobi na pocet naboju co vystrilis, tak zjistis ze musis vystrilet mraky patron aby jsi usetril.
mohu souhlasit s tim, ze prebijeni je monotoni opakujici se sled operaci. Ale nez se to stane, tak stravis hodiny na strelnici a nekolikanasobne vic hodi u prebijeciho lisu (teda pokud ti jde o max presnost). Dobre prebijeci naradi poridis za ca 20.000kc Samozrejme ze si vystacis s horsim a jednodusim vybavenim o par tisic levnejsi, ale jeho pouziiti je podstatne vetsi opruz. pokud chces prebijet kvalitne tak za merici pristroje das dalsich ca 10k (mikrometr, budik na mereni koncentricity, nejake kalibry).
Neverim, ze vystrilis vic patron jen proto ze prebijis. vystrilis mraky patron pri testovani, par patron na treninku a pak nejakych 40 patron na zavodech.
kvalitni naboj te prijde na nejakych 18kc. (strela do 12kc, zapalka 1kc, prach 2kc?, kvalitni nabojnice kterou prebijes 5-6x ca 2kc na prebiti).
laborace a testy, kdyz budes mit stesti najdes do 60 patron, pro lepsi pocitani 100ks naboj 20kc, naradi vcetne mericich natroju 30.000kc jsi tam za 32.000kcS
kvalitni naboj vyjde za nejakych 35kc/ks to je 1000naboju koupenych.
kolik vystrilis naboju za rok??
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 26 úno 2009 23:29

jo jo shiva JE přebíjecí guru

já jen nechtěl kolegu gunera moc vyděsit.
308 W - první jsem měl Sauera 200 do lesa - z lověny n.p. (1985 ) - kdepak je mu konec ? Přebíjet jsem začal proto, že mě baví laborovat a to až po revoluci - dřív to nešlo.
gunner

Příspěvek od gunner » 26 úno 2009 23:43

(Shiva : pro lepsi pocitani 100ks naboj 20kc, naradi vcetne mericich natroju 30.000kc jsi tam za 32.000kcS
kvalitni naboj vyjde za nejakych 35kc/ks to je 1000naboju koupenych.
kolik vystrilis naboju za rok?? )

Takhle jsem o tom nepremyslel...
:roll: Ty naklady jsou docela vysoky,zavodit nehodlam,ale kdyz bych sel strilet,tak bych si to rad uzil...ted strilim s malorazkou,takze kdyz si jdu zastrilet,tak tam "pustim" cca 100-150 naboju,takze kdyz jsem se pak juknul kolik stoji .308W treba od Lapui,tak mi napadlo to prebijeni.Presto ze nestrilim zavodne,tak se ridim heslem "kdyz uz...tak uz" ve .22LR to neni zas tokovy problem si priplatit za kvalitu,ale ta .308W... :oops:
Chtel bych strilet na 300m tak si myslim ze .308W by mohlo byt idealni...v balistice se moc nevyznam...dyztak pisnete jaka raze by byla pro me lepsi...
Diky za odpovedi.
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 26 úno 2009 23:54

Pokud píšeš 300 m, tak budeš potřebovat to nejlepší a nejdražší.
Pro začátek použij odkaz co má shiva v avataru. Tady jsou moje případné rady bezcenné, tak daleko jsem koukal jen dalekohledem.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 27 úno 2009 00:06

gunner :
Vše je jen o penězích. Nehodláš zavodit = nepotrebuješ to nejdražší vybavení. (prostě stačí vše od f. Lee)
Nutně potrebuješ jen lis , matrice , váhy a neco čim rozebereš nepovedej náboj. - delaborační kladívko.
Terčová střela 308 - Sierra nebo Lapua okolo 7,- Kč
Zápalka do 1,- Kč
A je jen na tobě jestli budeš dávat prach Lovex S060 nebo drahej Vihtavuori
Toto je například kombinace mistra ČR ve střelbě z velkorážné pušky na 300m.
--------
finské střely Lapua Scenar 167 gr. s molybdenových povlakem finské nábojnice Lapua české zápalky Sellier & Bellot český střelný prach S-060-1 s navážkou 41,4 gr. délka sestavy náboje 71 mm Zbraň je po každé soutěži nebo tréninku čištěna pouze na sucho protažením čistící šňurou Bore Snake. Nejsou používany žádné další chemické přípravky.
---------
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 27 úno 2009 00:26

přidal bych šupléru a vibrační pračku.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 27 úno 2009 00:47

retis píše:přidal bych šupléru a vibrační pračku.
Ano na šupleru jsem zapoměl , ale jak zde gunner řekl nehodlá střílet závody a už vubec ne taktické závody za jakéhokoliv počasí kdy si nabojnice sbírá z louže bláta , proste vystrelí nabojnici sebere z betonu a jde dom.
Peníze za pračku bych investoval do střel nebo prachu :!:
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 27 úno 2009 01:01

2 gunner
rikas ze strilis malorazku. 100-150ks kvalitnich naboju je tak za ca 1000kc. myslim ze muzes v pohode kupovat naboje i do .308 :-)
ne ted vazne. Je mi celkem jedno kdo co kde povida, cim strili apd. Vychazim z vlastnich zkusenosti a jsem silne skepticky k tomu co se na zavodech povida. Znam osobne nekolik soutezicich, kteri tvrdi ze si (jak Balda rekl) cisti Bore snakem, ale u mne si koupili cisteni za nekolik tisic korun. Tim nechci rici, ze to byl zminovany mistr. Jsou i taci, co rikaji, ze si krimpovali naboje zubama na strelnici a jak jim to strilelo, nejveselejsi je ze jsou jini co jim to veri.
Posledni zkusenost je ta, ze navazka S060-2 ktera strilela 0,25MOA pri stejnych komponentech, pri stjne navazce stejneho prachu, ale jine serie delala rozptyl 1MOA a rychlost nizsi o 35m/s. Tot k prachum Lovex.
Zapalky po zkusenostech s pistolovyma, kde nemaji tak zasadni vliv bych si je do puskovych naboju nedal. Tim jsem vycerpal tema ceskych komponentu. Nabojnice ani strely nema cenu vubec zminovat.
Vse je o tom, jak presne chces strilet, kolik budes prebijet, jakou flintou a jak pohodlne ci namahave chces prebijet.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět