Vojenstvi - SA58 nebo M16? 7,62x39 X 5,56 NATO?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

ano

Příspěvek od jozsp111 » 24 led 2006 16:13

anomym:

Tady se jen citují věci z doslechu z padesáté ruky. Fakt tragédie.
Viz "upli do zveráka a strieľali" "Keď bola zbraň taká horúca, že sa nedala udržať v rukách" - tak sakra buď ve svěráku nebo v ruce, nebo mám věřit tomu, že se přehřála spoušť? Nesmysl.

To amonym:

Písali to v recenzii na túto zbraň na internete: http://www.e-zbrane.sk/vz58.htm

A bol to potvrdený továny test
- ver čomu chceš
(podľa teba nezmysel)

Strieľalo sa plne auto, ´´plnou dávkou´´
až pokým nedošla kapacita zásobníka, a ihneď
sa vymenil ďalší ...

..... nikdy si nepočul napr. o zavarenom guľomete ?
:roll:


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 led 2006 12:52

2jozsp111:
Ten článek mi teda připadá dost (dost hodně) tendenční, hlavně to, jak se autor raduje, jak toto mistrovské dílo pro vysokou přesnost ocení "aj poľovníci pri potulkách našou prekrásnou prírodou". :lol:

O tom testu už jsem párkrát slyšel, ale pochybuji, že těch 20000 nábojů vypálili na jeden zátah. Navíc bez jediné závady. Spíš to vystříleli z té jedné zbraně za dobu trvání těch zkoušek.
Já o spolehlivosti Sa58 nemám pochyb, jde o jiné věci - náboj, ergonomie...

2Luke:
Účelem armády je být připravena právě na klasický konflikt. To, že se v posledních letech takové neodehrávají je jiná věc. Primární úkol naší armády je chránit naše území, účast v mezinárodních misích typu Kosovo a Irák je zcela podružná věc. Pro tyto mise může být těch pár vojáků vybaveno klidně nějakými speciálními zbraněmi. Kdyby nás napadl nějaký stát, tak nás naši liberečtí chemici neochrání.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 26 led 2006 18:44

Vystřílet 20000 ran na jeden zátah je dosti nemožné,po pár tisíci ranách
se zanese plynový kanálek a Sa58 má problém s přebíjením = musí se čistit :idea:
pro Kubajz : já se tady v Liberci cítim bezpečne :wink: kluci z 9.roty maj kasárna kus od mého baráku.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 28 led 2006 17:01

Mimochodem ten kanálek se dobře čistí vytěrákem na dýmky,ale čím čistíte ten píst?Je jak jetel a ten neřád tam drží a nejde dolů.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 28 led 2006 17:04

možná právě proto to každý čistí už za tepla když to jde celkem dobře dolu .. jinak ti zbývá nějaký detergent co rozpouští ten bordel
Doogs

Příspěvek od Doogs » 28 led 2006 17:45

Prý funguje silichrom_?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 led 2006 08:51

Na silichrom bacha, je abrazivní.
Ale funguje dobře.
Bob

Příspěvek od Bob » 03 úno 2006 09:11

Kubajzz: Já myslím že to Anonymní myslel takhle.M 16 spadne do bláta nebo do písku a je vyřízená,zatímco kalach vesele střílí dál.A než ten odborník,profesionál tu americkou dokonalost vypucuje aby k něčemu byla,tak z něj zatím ten mongol nebo černoch udělá cedník na nudle.Bob.
Návštěvník

Taková trotlovina

Příspěvek od Návštěvník » 03 úno 2006 09:21

Pořád dokola omílaný argument.
Už vám někdy zbraň spadla do bláta?
Mě ne. Při paintballu sebou plácnem do bláta
poměrně svižně, ale zbraň zůstane čistá (rozhodně
se bláto nedostane dovnitř).
Doogs

Příspěvek od Doogs » 03 úno 2006 09:35

Jenže při hře na vojáky nad tebou lítaj barevný kuličky,ve válce lítaj ostrý a to by si sebou jinak mrska a tolik by ti nezáleželo kde zrovna vláčíš kvér.
Bob

Příspěvek od Bob » 03 úno 2006 09:44

Doogs: Moje řeč ! Bob.
Návštěvník

Nejdřív si to zkuste

Příspěvek od Návštěvník » 03 úno 2006 09:59

Zaručuju vám, že myšlenka, kam padne zbraň, je ta poslední.
Samozřejmě s ní neházíš, kvůli rozbití, ale taky kvůli tomu, že každá sekunda, kdy ji nemáš pod kontrolou, tě může "stát život". Od války se to moc neliší, tam bys spíš vůbec nevylézal ven, pokud jsi posera. Na to, jak bys zacházel se zbraní, to takový vliv mít nebude.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Nejdřív si to zkuste

Příspěvek od Andy » 03 úno 2006 10:38

Anonymous píše:Od války se to moc neliší, tam bys spíš vůbec nevylézal ven, pokud jsi posera. Na to, jak bys zacházel se zbraní, to takový vliv mít nebude.
Jasne... promluvil pravy legionar. :-D

Cili je jedno s cim valcite... stejne zpravidla nez vystrelite umrete.

Takhle si to myslel? Pak je totiz zbytecne resit jakou zbran sebou vlacet bahnem ...

:lol:
Doogs

Příspěvek od Doogs » 03 úno 2006 10:56

No já bych byl asi ten posera,protože bych zalezl do nejblišší díry a tam čekal co bude.A"bojoval bych,až při přímém ohrožení"hold nejsme všichni hrdinové.
Bob

Příspěvek od Bob » 03 úno 2006 11:12

Problém je v tom,že ať jsi nebo nejsi posera,jít tam musíš a těch co nosili Rytířské kříže nebo Zlatou hvězdu hrdiny zas tolik nebylo.Navíc kdybys potřeboval "stíhat",a to je většinou,tak je ti jedno kam flákneš se sebou nebo s kvérem,hlavně že z té šlamastiky vyvázneš.Bob.
Odpovědět