Novacek a prvni zkusenosti...

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 09 úno 2009 13:41

Zkus se zeptat někde na fóru o autech ,,jaký auto na cestu z hospody" :twisted:
Odpovědi budou myslím dost stejné jako ta moje :twisted:

Pokud bys napsal ,,chci zbraň na obranu svojí a mé přítelkyně, když večer po mši jdeme na procházku" :twisted: moje odpověď by byla jistě jiná :wink:

Jinak až půjdeš s Mařenou domů z knajpy tak:
- obrana je složitá, protože když na tebe hupne 8 smažek
5 na tebe + 3 na Mařenu
Tak dost těžko budeš tasit zbraň.
Protože ač smažky je to Homo Sapiens a z těch 5ti budeš mít 2 v zádech.
Pohledej fórum, je to tu dobře popsané.

Jako dobrá volba na to co ty chceš je právě Glock a to nějaká kompaktní varianta + trénink, trénink, trénik.

Pokud ti hrozí nebezpečí, že na Vás hupne 8 šmejdů, určitě bych nešetřil peníze a zaplatil si toto:
http://www.gunandfun.cz/gunandfun_archi ... relba.html
Přesto tvoje šance proti 8mi nebude nic moc....

Jinak každá zbraň má svoje určení:
malý bubínkový revolver: lehce se schová, selhání zápalky není problém, je možné střílet brokové i plastové střely
kompaktní pistole třeba od Glocku: o něco méně spolehlivá než revolver v řádu jednotek procent, přesto mimořádně spolehlivá, malá, lehká, účinná a doporučuji ráži 9mm nebo víc
normální pistole: větší, už se hodí i na střelnici
....

Osobně myslím, že by stačilo použít funkci hledání, protože co chceš je tu omleté 100x dokola.


hnjupis

Příspěvek od hnjupis » 09 úno 2009 14:08

Edit:
Necituj text nad sebou,i tak už je tu málo prostoru,díky.



jasne...Diky za popis tech zbrani to je prave to co jsem se chtel dozvedet..nejake plastove a brokove naboje atd atd..myslim si ze kdyz napisu ze jdu vecer z plesu nebo discarny neznamena to ze musim byt pod vlivematd ale ze je tam plno smejdu kteri maji treba upito a stve je ze sem si zatancoval a bavil se a rozhodnou se mi to venku ukazat..ale budiz nemusel jsem si vybrat takove misto.I kdyz si myslim ze se to pochopit dalo...takze ja zacnu shanet nejake info o ZP a o glocku kdyby tu byl konkretni typ nebo popis bylo by to super..jinak diky i tobe.jo a hledani jsem pouzil ale vetsina mych predchudcu novacku resila vylozene sebe a svoje problemy a svoje potreby tak jsem se zachoval stejne a chtel jsem vyresit sebe a svoje pozadavky..Diky
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 09 úno 2009 17:40

FYI: Tá "bubínková pistole" sa volá revolver Obrázek.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 09 úno 2009 22:14

Moje ty svatá prostoto ! Doufám, že:

a) Někdo nejapně žertuje

NEBO (pokud to myslí vážně)

b) Neudělá zkoušky

Jinak, zaděláno na průser :shock: :evil:
trooli

Příspěvek od trooli » 11 úno 2009 21:02

:shock: souhlasím
Loupeznik

Příspěvek od Loupeznik » 11 úno 2009 21:50

Nechápu,kde někteří z vás žijí.Já chodím pravidelně do baru,na diskotéky,jezdíme i na stodolní do Ostravy,a ještě se mi nestalo že by na nás šlo 8 feťáků,pankáčů,nacistů,anarchistů,teroristů,ani komunistů! Nikdy bych si sebou na zábavu zbraň nevzal,to může udělat snad jen blbec.Rvaček bylo taky dost,ale tasit na někoho gun? :roll: Kdo se bojí nesmí do lesa...
trooli

Příspěvek od trooli » 11 úno 2009 22:10

Chápu že je dnes asi jiná doba..Dříve jsme si prostě rozhodili ciferník a kdo první ležel,tak prostě prohrál a šlo se na panáka...Dnes??? :? ...
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 12 úno 2009 11:03

Dnes, ked ta dostanu na zem, tak ta ukopu do komy :evil: .
trooli

Příspěvek od trooli » 12 úno 2009 20:23

přesně tohle jsem měl namysli :?
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 23 úno 2009 16:20

-> Loupežník:
na ulici banda zmetků (tak 3÷8 ks), kteří predátorskými pohledy hledají, na koho by si mohli troufnout, kdo jim nedokáže vzdorovat a koho šikanovat a zmlátit do krve (nebo do zlomenin, nebo do kómatu) bude radost. Třeba tlupa tupých unuděných učňáků z intru poflakujících se ulicemi co si chtějí ověřit, kam až mohou zajít, třeba vojáčci-záklaďáčci kde se jeden chce předvést že umí být bezohledný a dát ránu kterou přerazí sanici do otevřené zlomeniny, třeba tlupa "světských" polocigánů od kolotočářů co se vnímají jako "gážům" nadřazení a z citů znají leda ješitnost a sebelítost, třeba frackové od olašských cigánů, vyhlášení zmetkové co v tlupách měnili pražské póvl-diskotéky (i v centru) na bojiště na nože. A nebo vyhlášení brněnští rugbisti, co hledali záminku, jak dát najevo svou tělesnou převahu - uráželi, ponižovali a provokovali přítomné ne-atlety tak dlouho, dokud se někdo z nich neudržel, neodpověděl jim, za což takové pak s oblibou po proplesknutí prohazovali zavřeným oknem.

Vážně jsi to nikdy nezažil? Já tenhle svět nevyhledávám ale i tak potkal jsem to v těsné blízkosti povícerokráte - i sám jako cíl útoku. A stále potkávám - třeba za bílého dne na Starém městě v Praze, kde zpoza uličky vyhřezne tlupa kalných Rumunů (zjevně kapsářský póvl-gang na polední pauze), kteří si mne vilně měřili, zda bych se dal zvládnout.


Netvrdím, že by pokaždé chtěli tvou ženskou přefiknout, tebe podříznout či vykastrovat - tedy že je to pokaždé na střelbu. Ta je vážně na místě teprve, když vycítíš, že vážně hrozí že skončíš v komatu nebo s rozpáranými střevy. Jinak - když už se nevyhneš včas, je vždy lepší hledat jak včas utéct a spíš pár ran + domnělé ponížení ustát. Ale nemá smysl nalhávat si, že to není, že Tě to nepotká.






-> hnjupis
třeba se mýlím, ale zdá se mi, že jako většina bojových sportovců, hledáš cestu, jak nad útočníky (když ne usilovným cvičením, tak pomocí tasení zbraně) vítězit, jak jim nedovolit aby oni dominovali - jak nestratit pocit bezpečí z vlastní převahy a "cti-důstojnosti". To je častý prvotní omyl a cesta do průseru pro lidi, zvyklé jednat jenom reflexivně (čekajíce na podnět) a nikoliv konstruktivně (tj.: usilujíce se nějaké situace dosáhnout / nebo ji naopak nedovolit): zbraň vážně je dobrá leda když už vážně není jak jinak někoho zastavit v jeho úsilí závažně tě zranit. Až do nástupu reálné hrozby těžkého zranění na ni raději nesahej.

Jestli tě obestoupí vícečlenná tlupa zmetků, co chce tvé holce prohrábnout kozy a tobě rozmlátit tlamu do krve, chybu jsi udělal již v prevenci a taktice - tedy, že jsi jim dovolil, aby se dostali tak natěsno, kde ti pistole už k ničemu nebude. Tedy moje rada č.1: nejvíce bezpečí si zajistíš, když budeš (dokud je na to čas) o ohrožení přemýšlet dříve nežli nastane.




Rady jiných o volbě zbraně neupotřebíš. Nemají šanci vědět, jakou konkrétní situaci řešíš - konkrétní detaily, okolí, typ útočníků, vzdálenost svědků-pomoci, možnosti uniknout - schovat se, krýt se, utéct... Každý detail může způsobit, že nějaká zbraň bude nevhodná.


Takže si onu hrozbu (celý příběh) zkus přehrát v představách - a zkus si představit (postupně) že s sebou máš:
- velkou krochnu >16ks 9para /.40S&W/ .45ACP (v podpaždí, za pasem, v ledvince, ...)
- malý back-up na cca. 8ks 9makarov / 9Br.K / 7,65browning
- revolver různé síly a velikosti
... brokovnici ani semi-auto krátkou karabinu s sebou pěšky asi tahat nebudeš, ale kdybys jel autem, nebo hájil barák tak třeba i to. Kompletně celý příběh od vstupu, rozpoznání nositelů hrozby, začátku jejich útoku, krytí, tasení, vystřelení, ústupu, poskytnutí první pomoci, přivolání policie, výslechy, soud, rozsudek. Nevyřešíš všechno (realita je pak vždycky bohatější) ale poznáš dost na to, abys viděl, která zbraň ve které situaci skýtá které možnosti. A některá zbraň bude prostě nejvhodnější.

A zjistíš, že když sebou sám (bez přátel připravených taky pro tebe tasit) budeš mezi lidi tahat cokoliv většího, co je přes bundu vidět, je jen otázkou času, než potkáš někoho, kdo ti to zkusí sebrat - a na cestě je průser, ke kterému by ses neozbrojený vůbec nedostal.

________________________________________
Takže moje rada č.2 je: 9 makarov, nebo vz.70 model major Zeman nošené v kapse kalhot nebo kapsovitém pouzdře visícím dovnitř kalhot z řemenu + k tomu one-hand kudlu a ještě pro tebe i přítelkyni běhací boty Salomon nebo Adidas. Jíní to třeba vidí jinak.

Přeju aby se na střelnici s novou hračkou + při cvičení taktických sprintů v rámci Joggingu váš vztah zpevnil a aby tvoje přítelkyně ocenila tvou starost o její bezpečnost větším milostným nasazením.
Sweet
Příspěvky: 8
Registrován: 22 úno 2009 10:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Sweet » 23 úno 2009 19:26

to kayakero Musím naprosto souhlasit, ještě přidám, že hodně ti napoví samotná příprava na zkoušku ZP a nejvíc asi projíždění na rúzných fórech. Za mě takovej Ruger LCP taky není k zahození při tvých 175 cm. :twisted: :twisted: A hlavně se nenech odradit, držím palec 8)
Očekávej nejhorší a doufej v nejlepší.
Odpovědět