Jen o vzduchovkach

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 30 led 2006 10:31

Zdravim, vetsinou jsem tu jako zastance vetrovky 200S, ale tentokrat musim prihodit take neco proti ni - tesneni opravdu odchazi.

Nejde o obycejne gumove tesneni na konci zasobniku, ktere se da snadno vymenit, ale o kovove tesneni s gumovou vlozkou, ktere je pod manometrem (uvnitr). Clovek je schopen i toto tesneni vymenit sam, ale je zapotrebi mit spec. nastroj pro vysroubovani manometru.

Zbrojovka tyto zavady bez problemu reklamuje a resi. Pan Smetana, vedouci technickeho oddeleni v CZUB, sam rekl, ze je to jejich chyba, ze by tesneni melo vydrzet vse. Pravdou ale je, ze velmi castym pouzivanim (napousteni, vypousteni) toto tesneni dostava zabrat a muze se stat, ze tlakovy zasobnik pomalu prestane drzet tlak. Pravdepodobnost je mnohem vyssi, pokud nekdo pouziva pro plneni vlhky a nebo spinavy vzduch (pumpa bez filtru a podobne).

Jinak nejakeho vybuchu se clovek opravdu bat nemusi - tlakovy zasobnik obsahuje pojistku, ktera pri jejim naruseni (treba natlakovanim na prilis velky tlak) zasobnik vypusti a necha otevreny pojistny ventil.


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 30 led 2006 14:22

tak pane troji slysel jste, tesneni ODCHAZI a ne ze ne a neni to jedna pani povidala, jak by jste byl dozajista rad! ale pokud chcete muzete si jich do foroty poridit treba plny ranec :lol: . ne vazne vetrovka je nejpresnejsi vzduchova zbran- bez diskusi. ale ja radsi kvalitni pistovou slavku. a vubec komu by se chtelo futr vypoustet vzduch ze zasobniku, kdyz nebudu zrovna strilet a jeste znicim tesneni :D
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 30 led 2006 14:44

jo a dik sidewindere :wink:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 30 led 2006 15:06

tak o tohle tesneni jsem se zatim nestaral..je to docela nemily zjisteni..no..budu doufat ze vydrzi co nejdyl 8)

jinak..jak tak nad tim premejslim tak mas asi pravdu..vezmu svoji milovanou vetrovku a hodim ji ze skaly..je to prece shit-furt napoustet a vypoustet a napoustet....a vypoustet.... :lol:
a Tobe, PB, preji co nejvice uspechu a radosti s tvoji lamackou
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 30 led 2006 15:34

PB píše:tak pane troji slysel jste, tesneni ODCHAZI a ne ze ne a neni to jedna pani povidala, jak by jste byl dozajista rad! ale pokud chcete muzete si jich do foroty poridit treba plny ranec :lol: . ne vazne vetrovka je nejpresnejsi vzduchova zbran- bez diskusi. ale ja radsi kvalitni pistovou slavku. a vubec komu by se chtelo futr vypoustet vzduch ze zasobniku, kdyz nebudu zrovna strilet a jeste znicim tesneni :D
Zas tak hrozne to neni .. bude trvat minimalne nekolik let, nez to tesneni odejde a bude potrebovat vymenu .. za tu dobu u lamacky uz bude nekolikata pruzina a tesneni pistu :)
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 30 led 2006 16:01

kdyz to tak shrnu..moje rada pro eventuelni zajemce o dlouhou vzduchovou zbran
-pokud chces strilet do terce na 10 metru a nechces se zucastnovat soutezi tak slavka fakt staci, pokud bys chtel strilet na vetsi vzdalenosti do cca 30 metru tak slavka tuning je schopna ti udelat rozptyl tak do 6cm a pokud bys chtel strilet treba na 45 metru modrinovy sisky ktery pouhym okem uz ani pomalu nejsou videt tak porid vetrovku

se zminovanym tuningem slavky ti mohu poradit, uz jsem nekolik takovych zbrani delal a na investici kolem 3 tisic(i s puskohledem 4x32) byl vysledek docela dost dobry..ale je s tim krapet prace no

jinak jsem hodne zvedavy na tu novou 634..ale jak vidno nikdo se s ni zatim nechlubi...

bohuzel na kvalitni lamacku u nas nenarazis-aby byla silna a presna..na jednech polskych strankach jsem narazil i na lamacku s rozptylem podobnym vetrovce ale nedelam si moc iluze..jeji cena se bude pohybovat take kolem 20 tisic..mozna vic

muj nazor znas, to je z moji strany vse
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 30 led 2006 17:46

ja jsem prave 634 mel a zase mit budu- ta 1. byla supr ale bylo videt ze je jeste vyroba v plenkach, jestli pohledas jiste moje clanky najdes. flinta byla vyreklamovana a skoncilo to cele vracenim penez, lec nezanevrel jsem, protoze nebyla vubec spatna co se tyce strelby- na 50m nebyl problem trefovat litrovou petku i co se sily tyka to nebylo vubec zly vzdyt ma nakych 14- 16 J. no bez flinty jsem uz 2.5 mesice a už me svrbi prsty. volal jsem do czub a bylo mi receno ze veskere problemy co byly jsou odstraneny a zhruba od noveho roku jede vyroba uz bezchybnych kousku, tak sem se s nima hned domluvil a v patek si jedu primo do uherskeho brodu pro moji uz 2. krasavici a abych rekl pravdu uz se moc tesim :D skoda ze se pro ni musi az do brodu ale nikde jinde v okoli ji poradne nemaji.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 30 led 2006 18:04

dik za typ-urcite tvoje clanky nahledam!rikal sem si ohledne toho slavkatuningu-sakra kdyz jsem schopnej doma na koleni vyrobit docela uchazejici kousek z ty stary slavky tak proc by se to nemohlo povezt primo v brodu :)
jinak-tazatel rikal ze premysli o razi 5,5mm..podle meho nazoru je tedy 5,5mm na vzduchovku i vetrovku hloupost..presny dostrel se dost zmensi a kdyz pominu etickou stranku a chtel bych neco ulovit tak spis daleko vic zalezi na presne strele..nemylim se??a 4,5mm tu presnou strelu "vyrobim" daleko snaz treba az na dvojnasobnou vzdalenost..?
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 30 led 2006 18:55

s tou razi jsem s tebou za jedno .177 je na vzdusu vyhodnejsi, jo a kdyz jsme u toho tuningu, nemohl by si aspon nastinit know how? docela by me zajimalo o co go :D ja bych napriklad mel strach u tuningu z toho ze kdyz bude mit pist vetsi svih nez na co je pocitany, muze se bud zacit "rozlepavat" a nebo ze praskne u sroubu pazba a i tesneni pujde do pryc, v neposledni rade dojde ke strzeni diaboly ve vyvrtu a presnost je ta tam. nebo se mylim? je mi jasny ze veskere dily ve flinte krere prenasi urcite sily musi byt chraneny urcitym bezpecnostnim koeficientem ale ten nebude zas az tak velky, odhadl bych ho tak na 1.5 maximalne
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 30 led 2006 19:35

muzu te ubezpecit ze pist ze stary slavky je tak "hovadskej kus zeleza" ze neverim ze to nekdy nekdo pocital..a jestli jo tak to byl konstrukter zemedelskych stroju!uz jenom voditko pruziny-je z masivu zeleza-pricemz naprosto stejne poslouzi voditko z teflonu
stejne tak pist-vodici(funkcni) plochy se vylesti, nefukcni plochy se na soustruhu "seberou" musis vychazet z toho ze cim mensi ma pist hmotnost tim mensi ma sebedestruktivni ucinky-a nic jineho nez setrvacne sily na nej pri narazu nepusobi; pruzinu jsem si propocital a navrhl-aby celkova E pruziny s ucinnosti spocitanou z puvodni pruziny dala 14J a aby namahani pri zkrutu za normalnich podminek (az do 60 stupnu) nepresahlo mez kluzu...a nakonec nechal na zakazku vyrobit..
jen pro informaci-kamarad takhle predelanou slavku ma uz asi rok,ma vystrileno cca 1500 strel a porad jede jako brus..samozrejme v ramci moznosti!a muzu te jeste ubezpecit ze strci vsechny gamofky a podobny plecky do kapsy :D
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 30 led 2006 20:18

smekam :!:
baretta@pobox.sk

vzduchovky

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 06 úno 2006 15:00

PB - pomožeš mi z nájdením tvojích príspevkov? chcem ich nájsť ale nemôžem.

troj - suhlasim. K pruzine by si dodal viac podrobnosti a fotku?

http://www.e-zbrane.sk/diskusia/phpbb2/ ... .php?t=176

baretta@pobox.sk
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 06 úno 2006 21:24

:cry: fotky nejsou, asi pred pul rokem mi vsechny sezral nakej virus :cry:
Karel.Z

Slavia 634

Příspěvek od Karel.Z » 09 úno 2006 18:58

Mám dotaz na odborníky, dnes mi z Gunshopu přišla Slávia 634, jediné k čemu jsem se dostal bylo jí vybalit ošahat a přečíst manuál. Věc která mě zaujala je to, že je zakázáno používat jako střelivo broky nevíte proč? Slávia 630 broky papá normálně, dokonce jsou uvedeny v manuálu jako povolené střelivo. Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 úno 2006 10:07

Nevím proč by se z ní ty broky neměly střílet.
Napadá mě jen, že kladou hlavni menší odpor a proto by to mohlo být něco jako střílení naprázdno.
Ale podle mě jestli z toho budeš střílet i broky, tak se nemůže nic stát.

PS. Jseš jeden z mála, co ji mají. Zkus o ní něco napsat, každého to tady zajímá.
Odpovědět