Majitele lesu, ktere znam :-)

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

To spíš tohle

Příspěvek od Návštěvník » 10 led 2006 17:36

Když už se tu hází odkazy (ne že bych nečekal odkaz právě na tento výše zmíněný článek), tak přihodím pár dalších, historii, jak se podařilo horko těžko omezit roztahování myslivců v lesích, které jim nepatří, a zabíjení chráněných druhů zvěře... je tam i zmínka o tom, jak majitel lesa nemá co mluvit do stavby posedu.
Jde to časově za sebou, jak se to odvíjelo.
http://www.hnutiduha.cz/publikace/infol ... ivost1.htm

http://www.hnutiduha.cz/publikace/infol ... ivost4.htm
Nic objevného, ale taky nic, co by se dalo ignorovat.
Pokud to Andy odmítne jako propagandu, pak nemá cenu sem psát cokoli dalšího, protože majitelé pozemků jsou pro Andyho taky šmejd (vadí jim zavlečená zvěř na přemnožených stavech), odborní lesnící taktéž...


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: To spíš tohle

Příspěvek od Andy » 10 led 2006 20:34

Anonymous píše:Pokud to Andy odmítne jako propagandu, pak nemá cenu sem psát cokoli dalšího, protože majitelé pozemků jsou pro Andyho taky šmejd (vadí jim zavlečená zvěř na přemnožených stavech), odborní lesnící taktéž...
Kde jsem rekl, ze je pro me majitel pozemku smejd? Kde? Ukaz?!

Nikdy jsem nic takoveho nerekl, nehlede na to, ze si to ani nemyslim.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 led 2006 08:56

No, když i ekologové, které mimochodem nesnáším stejně jako jakékoliv jiné fanatiky, uvádějí, že zvěř je přemnožená a měla by se střílet, tak asi opravdu něco není v pořádku...
predattor

Příspěvek od predattor » 27 led 2006 19:19

To je parada,docela jsem se tesil,az si zas poctu ty nesmysli od Kubicka a anonymu.Mezitim co jste se domahali ekologie atd,ja jsem v tehle mrazech prohrabal tak padesat kilometru pristupovych cest , rozvezl seno a senaz po celem reviru a nepotkal jsem v tech koncinach nikoho z e
kologu,starajice se o chranenenou ci nechraneneu zverinu atd.Byli jste dat aspon ptakum do krmitka na parapetu?Kulovy co?
Návštěvník

Aby sis potom mohl zastřílet do nehybných terčů?

Příspěvek od Návštěvník » 28 led 2006 06:18

Kdybyste nepěstovali zvěř na odstřel, nemusel bys teď po lese smrdět svým nafťákem.
Našla by si na polích co potřebuje, mimo les není potřeba nic vyhrnovat, a polích nejsou metry sněhu, pokud tedy nežiješ v horách.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Aby sis potom mohl zastřílet do nehybných terčů?

Příspěvek od Andy » 28 led 2006 08:38

Anonymous píše: Našla by si na polích co potřebuje.
Clovece, ty nejen ze nejsi prizniv myslivcum... ale navic nejsi naklonen ani zveri. Ostatne jak uz jsem pred casem o tobe napsal... tvuj sen je, aby vsechno zive v lese vychcipalo hlady.

Kubajzi... a s timhle maniakem sdilis mnohdy sve nazory? :shock:

Vite proc existuje vubec myslivost? Ne proto aby si parta usmolencu mohla nekde zastrilet na zive terce... ale aby nase deti mohly v te prirode nejake to zvire videt i za dalsich 50let. Zver je soucasti prirodniho dedictvi.

Ackoliv ne vsichni jsou zde priznivci vrahu zvirat... tak se mnou musi souhlasit kdyz reknu... ze prijit o zvirata v prirode by byla naprosta tragedie.
Návštěvník

O šílencích

Příspěvek od Návštěvník » 28 led 2006 09:10

Já jsem pro to, aby si to dítě muselo s tatínkem vyjít, umět se chovat a strávit v lese hodně hodin, než to zvíře uvidí.
Ne jako dnes, že je zvěř přemnožená a pokud vyjedeš autem v nevhodnou hodinu, musíš mezi dvěma městy třikrát zastavit, abys neměl srnu na sedadle spolujezdce.
Připadá mi, že to co chci je normální, zato ty stavy, které udržujete vy, normální nejsou.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: O šílencích

Příspěvek od Lovec » 28 led 2006 20:30

Anonymous píše:Já jsem pro to, aby si to dítě muselo s tatínkem vyjít, umět se chovat a strávit v lese hodně hodin, než to zvíře uvidí.
Ne jako dnes, že je zvěř přemnožená a pokud vyjedeš autem v nevhodnou hodinu, musíš mezi dvěma městy třikrát zastavit, abys neměl srnu na sedadle spolujezdce.
Připadá mi, že to co chci je normální, zato ty stavy, které udržujete vy, normální nejsou.
Mily priatel,alebo nepriatel polovnictva (alebo nie?!) ty si v hlbokom omyle....Kedysi davno,neviem sice kolko mas rokov....tak ked ma moj dedo posadil do plachtoveho Gaza a isli sme z juzneho SK na Zahorie k terajsej ceskej hranici,tak sme nestali 2-3x,ale mozno aj 50x,aby sme nezrazili nejaku zver,od zajaca az po jelena.....A to sa vtedajsia starostlivost o zver,co sa tyka prikrmovania neda porovnat s dneskom....Takze o normalnych stavoch radsej pomlc. :wink:
Návštěvník

Vážně dobré

Příspěvek od Návštěvník » 29 led 2006 05:58

Tak pokud se tenkrát o zvěř nestaralo jako dnes, nestarejte se o ni dnes a budete zpět na normálních stavech, to má logiku, podle toho, co píšeš, ne? Dnešní stavy jsou umělě zvýšené, to nevyvrátíš, právě proto, že se pod posedy krmí o 106.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: Vážně dobré

Příspěvek od Lovec » 29 led 2006 09:14

Anonymous píše:Tak pokud se tenkrát o zvěř nestaralo jako dnes, nestarejte se o ni dnes a budete zpět na normálních stavech, to má logiku, podle toho, co píšeš, ne? Dnešní stavy jsou umělě zvýšené, to nevyvrátíš, právě proto, že se pod posedy krmí o 106.
Nie,ani nahodou to podla toho nevyznieva logicky.Bolo by totiz klamanim sameho seba neuvedomit si taku podstatnu vec,a sice to v akej miere bola vtedy industrializovana a agrarne obhospodarovana krajina,a ako je tomu dnes.Detailne vplyvy a dopady na zver si predpokladam dokaze kazdy predstavit sam,teda aspon dufam.
Dnesne stavy su umelo navysene?Ale kdeze,to je iba oblubena slovna hracka roznych pseudoekologov a podobnych,co su zavisly na grantovych almuznach z EU a pod.
Aj ked by sa prikrmovalo o 107(alebo kolko chces),tak pri dnesnom komplexnom obraze krajiny uz nikdy nebude mozne dosiahnut stavy ani spred 20 rokov,nie este davnejsie.Jednoducho hustota cestnej siete,stupen vyvoja polonohospodarstva,a v niektorych pre-industrializovanych oblastiach aj miera znecistenia to neumozni.
No a co sa tyka niekoho tvrdenia,ze zver si najde to co potrebuje na poliach,lebo tam nie je tak snehova pokryvka.....Chce sa mi napisat nieco sproste.To je skutocne tak detinske tvrdenie,ze to ani nebudem komentovat.

Tak bud rad,ze sa tomu zajacovi/srne/diviakovi mozes na ceste obcas vyhnut....snad ti nebude chybat tych par minut.
Návštěvník

Blbost

Příspěvek od Návštěvník » 29 led 2006 10:26

V národních parcích se taky staví továrny, silnice a orají se tam celiny?
Neřekl bych, a přesto i tam potkáš staré GAZy s přívěsem plným sena, jak si to mydlí lesem k posedu, aby tam vyložily svůj náklad.
Je to o pěstování živých cílů, o ničem jiném.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 29 led 2006 13:55

Zase len ciastkova polopravda....Na SK plati v narodnych parkoch piaty-najvyssi-stupen ochrany prirody.Vykon prava polovnictva tu ma "trochu" odlisnejsiu podobu ako v reviri,kde plati iny beznejsi-napr. druhy-stupen ochrany.Ale nemam chut sem prepisovat znenia zakona.Urcite su aj v CZ dostupne na nete,tam si zisti ako je to u vas. :wink:
Hovorit o pestovani zivych cielov v tomto pripade zase nezodpoveda skutocnosti....alebo by bolo lepsie nechat v nar.parkoch ohrozene druhy nechat v zime pokapat od hladu? Ono totiz druhy zijuce vo vyssich pasmach na polia nepotiahnu....a to este nevravim o tom,ze momentalne je vacsina uzemia pod snehom... :roll:
Návštěvník

To nemusím

Příspěvek od Návštěvník » 29 led 2006 18:05

Nemusím si hledat na internetu, jak to je v parcích a mimo ně. Něco o shánění jelenů na zimu (lákání na balíky sena) do obory třeba do Špindlerova mlýna vím. Něco z toho se pak sloví, a neříkej mi, že ta zvěř se tam pěstuje proto, aby si ji děti prohlédly. Když tak chodím po horách, potkávám jen německé a polské důchodce, Češi jsou na to moc líní, aby tam vylezli. Takže je to zase o pár zelených mužících a jejich potřebách...
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 29 led 2006 18:25

To vies,posudzovat ostatnych podla lokalnych praktik "zelenych muzikov" nie je celkom na mieste.Co ma lenivost Cechov spolocne s temou neviem.... :roll: A to s oborou mas skutocne pravdu,ta totiz sluzi na nieco ine,nez aby si tam deti pozerali zver,aj ked sa to samozrejme nevylucuje,vsak?Ale napriek tomu je medzi oborou a nar.parkom viacero rozdielov,ci uz pocnuc rezimom ochrany.pohybom ludi atd.
Co sa tyka "zelenych muzikov" ich nestastie spociva v generalnej zodpovednosti,ked je zveri dost,znamena to,ze ju prekrmuju a umelo udrzuju vysoke stavy.Ked je zveri malo,slabo sa o nu staraju a kaslu na nu.Najlepsie by to bolo nechat na ochranarov,ale to by sme sa asi smiechu nezdrzali.... 8)
Návštěvník

Zelení mužíci

Příspěvek od Návštěvník » 30 led 2006 05:19

Jsem rád, žes mě podpořil.
Podle jakých jiných než lokálních podmínek a chování to mám posuzovat, že? To, co vidím, v pořádku není.
To, co píšou místní zelení mužíčci (na tomto fóru) je taky síla - např. "prohrabal jsem 50 km cest" - tady je někdo buď Rambo (když uvážím, že na prohrabání cesty od garáže k plotu si lidi dnes běžně kupují sněhovou frézu), nebo ty cesty přeoral koly svého teréňáku a to jako ekologický příspěvek nevidím, notabene když se pořád mužíci vytahují, že do lesa bychom my obyčejní lidé ani neměli chodit, abychom zvěř nevyplašili, ona je pak strašně vyčerpaná, když musí běžet hlubokým sněhem...
Nebo jen pan krmič zvěře docela obyčejně kecal, s těmi 50 kilometry, a to mám pak taky špatný základ pro objektivní srovnání v celostátním měřítku a pořád tak musím svůj názor zakládat na tom, co vidím v okolí.
Odpovědět