CZ92 nebo FN6,35Br.??

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kterou zbran byste si vybrali jako zalohu do povolani k hlavni zbrani?

CZ92
19
27%
FN 6,35Br.
4
6%
revolver s 2" hlavni raze .38 special
23
32%
Kevin 9mm luger
25
35%
 
Celkem hlasů: 71
martinpec

CZ92 nebo FN6,35Br.??

Příspěvek od martinpec » 01 úno 2009 20:06

Kterou byste mi doporucili? Jednu z nich bych rad koupil Dekuji za nazory. a nezapomente na to, ze jde i o velikost,nebot zbran bude nosena v lytkvem pouzdru.
Naposledy upravil(a) martinpec dne 05 úno 2009 13:08, celkem upraveno 3 x.


murdoch

Příspěvek od murdoch » 02 úno 2009 13:48

Já bych ti doporučil CZ 45, tu mám a jsem s ní spokojenej:)) Ale ne, každopádně záleží na tom, k čemu ji chceš mít. Pokud se ti prostě líbí ta "fena" a chceš si jen občas prásknout na střelnici, pak ti SA zbraň stačí (předpokládám, že v téhle ráži jde o Browning FN "Baby", je to tak?). Jestli ti ale jde o zbraň pro nošení na obranu, tak jdi do CZ 92. Když jde do tuhýho, prostě tasíš a mačkáš, zatímce "fenu" bys musel buď natáhnout, nebo ji nosit nataženou a zajištěnou, ale pak stejně musíš ještě odjistit... To je oproti CZ 92 pohyb navíc a tím pádem i navýšení času než vystřelíš.
martinpec

Příspěvek od martinpec » 02 úno 2009 18:23

Jde mi o obranou strelbu,takze vytahnout a strilet. Tkaze zatim je to 1:0 ( 92:FN) A jde o razi 6,35Br. Tak cekam na dalsi nazory. A diikyy
Vilda

CZ 92

Příspěvek od Vilda » 02 úno 2009 18:42

Zdravím,CZ 92 má kamarád,je spokojený,ale nechal si vyndat zásobníkovou pojistku,při rychlém přebíjení se vzpříčí a zásobník nejde zasunout. O této úpravě psali i v časopisu Zbraně a náboje-č 6/2008
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 úno 2009 20:12

Otevřeně? Ani jednu. Ráže 6,35 je velmi slabá a pro obranu je absolutně nevýhodná. Osobně bych preferoval o něco malinko většího Kevina, který je bohužel i dražší, ale z hlediska ráže PODSTATNĚ vhodnější.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 02 úno 2009 20:19

Já zas Rugera LCP.

Ale pokud jsi rozhodnut koupit si metač antiperlí, šel bych do CZ92. Ještě to využiješ, kdybys měl doma králíky.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 03 úno 2009 00:42

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=2953&start=75 ,určitě bych 6,35Br nepodceňoval,takové řeči o neúčinnosti může napsat jenom kret..én(nebrat osobně prosím)co čte Zbraně a náboje(a podobně),na os.obranu určitě cz92 ,8+1,DAO je opravdu bezpečné, bum bum bum a "mizíš" žádné zajištění ,vybití ani jiná manipulace ze zbraní,pohoda :wink: ,ale jinak místo FN skus třeba tu DUOvku,jsou to levné a spolehlivé pistolky mívám u sebe celodenně taky jednu je to mazlík :) viz výše, mám z ní celkem respekt :wink:
In vino veritas...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 úno 2009 08:22

Víte, to jsou diskuse, které se tu vedou "tisíce let". Pokud chcete nosit zbraň této ráže, tak ji klidně noste. Ale moc se nespoléhejte na to, že někoho zastaví. A nepiště mi sem nic o agentech Mossadu s 22LR.

Bohužel, ochranná střelba je o něčem jiném, než o průbojnosti. Spíš o tom, jestli střela, kterou vystřelíte, je schopna útočníka zastavit, nebo jestli ho ještě víc vybudí. Z mých osobních zkušeností a ze statistik a z casereportů je 6.35 docela k ničemu.

Místo střelby do prkýnek, zkuste někdy koupit prasečí, nebo hovězí kýtu a střílejte do ní. Budete se divit, jak "hluboko" se prostřelíte. Docela poslouží i velký blok plastelíny, nebo mýdla.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 03 úno 2009 08:59

To-HanuIv
Náboj je funkční,hanil bych zbraně do kterých se dává,mnoho z nich by správně nefungovala s ničím.Měl sem možnost testovat pár kousků,některé neměly ani drážkované hlavně!!!Při střelbě do kartónové krabice to pak vypadalo s hlavní 15cm od ní,první strana prostřelená,druhá naplocho,odraz od smrkové desky a zděšení testujícího.
Oproti tomu u delších hlavní se ten náboj chová naprosto jinak,jenomže nikdo pro tuto ráži nic delšího nestaví.
Ještě bych zmínil že tuto ráži roky využívaly osobní zbraně důstojníků a papalášů,spíše než k aktivnímu boji je to ne příležitostnou obranu jednou za život,i tak je 6,35 více než holé ruce.
No a v závěru netřeba nic testovat na odřezcích z jatek,myslím že pár z nás má v pamětí poslední nasazení této ráže co u nás proběhlo a s tím spojený tragický odchod našeho dlouholetého střeleckého kolegy.
Shrnu li to,i když se tato ráže a tyto zbraně zdají být naprosto k ničemu,je chyba je podceňovat,sem tam zafungují skvěle (náhody se sčítají) a pak je neštěstí na světě.S trochu dobré zbraně i tato ráže svou práci odvede,není to nic světoborného.Ti co chtějí jen něco pro pocit že to mají,těm to stačí.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 03 úno 2009 09:08

Dovolím si krátké OT. Nevím, jestli to popisoval kdosi tady, nebo na střelectví - každopádně - někdo vzal jako kluk otci ze skříně duovku a při neopatrné manipulaci se s ní střelil do břicha. Pocítil prý něco jako štípnutí, otec ho seřezal, než uviděl krev.

Můžu popsat pocity člověka, co se střelil malorážkou, střela projela břišní dutinou a zastavila se o páteř - popisoval pálivou bolest, ale bez potíží si sám dojel k lékaři...takže jsem docela přesvědčen, že podobné ráže prostě nefungujou, pokud není zásah přesný (hlava, srdce, tepny).

K tématu:
kolega nosí CZ92, pochvaluje si. Údajně spolehlivost absolutní a přesnost dostatečná.
Někde ve střelecké revui z minulého roku byl test CZ92, kde redaktor s Martinem Kameníčkem stříleli nějaké stages - a nedopadli zle...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 03 úno 2009 09:24

To- Childeater
Pro tyto ráže bude platit asi více než pro jiné,že po výstřelu či několika,je potřeba počkat.Tohle pokud se dobře netrefíte asi nikoho na místě nevyřadí,zase na druhou stranu pokud vemu nohy na ramena,tak mně agresor s šesti kusy dlouho honit nebude
:lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 03 úno 2009 09:33

Ano, s tím souhlasím.

Pravda je, že já preferuji ráže, které vyřadí agresora z boje co nejrychleji, abych nemusel čekat až šest antiperlí začne působit... :-D A teď si vem, že Tě někdo bude ohrožovat střelnou zbraní. Fakt bych po takovém člověku nechtěl pálit s 6,35
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 úno 2009 09:34

což předpokládá jej zasáhnout víckrát, navíc někam, kde to bude mít význam. Tomu se říká sebeobrana... :?
Mějte mě za magora, ale jednak: proč pro podobné ráže nikdo nestaví nové zbraně. Nenapadlo vás, že to bude proto, že jsou neúčinné a tudíž je nikdo nechce používat? Za druhé: dneska existují zbraně, které jsou pro sebeobranu použitelné a přitom až zas tak daleko velikostí od zbraní v 6,35 nejsou (Kevinové, Kahr). Jenže to jsou zbraně, které jsou dražší, jelikož nejsou staré a několikrát použité.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 03 úno 2009 09:50

To-HanuIv
To nikdo nepopírá,ono se sem tam něco nového i objeví,jenže to ,,nové´´ je z 99% něco již použitého nebo oprášeného ze šuplíků.Tuším jediná zbraň v ráži 6,35Br která se konstrukčně podobá ,,dospělé´´ zbrani je PSM,Rusi je dělají v 5,45x18 a 6,35,jo a potkal sem ji i ve verzi plastové kuličky.Jinak se asi nic modernějšího potkat nedá. 8)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
murdoch

Příspěvek od murdoch » 03 úno 2009 12:05

Když mě ty řeči o zastavujícím účinku už moc nebaví... Je jasný, že když se chcete ubránit s 6,35 tak to není na jednu ránu, ale nejlíp vysypat co nejrychleji celej zásobník správným směrem. Jenže to se dá doporučit stejně tak i pro 7,65 nebo 9mm (ať už Browning kurz nebo Makarov). Všude je určitá pravděpodobnost, že útočníka "složíte" na jednu ránu (u 6,35 je to zhruba 23%, u 7,65 a slabších devítek asi 50%), ale taky vám nemusí stačit zásobník - a to nezávisle na ráži. Takže stejně musíte vždycky počítat s tím, že útočníka budete muset odkopnout, praštit, chytit mu ruku s nožem... Pistole není všemocná věc, která vás zachrání jediným výstřelem. Samozřejmě, čím větší díra v laufu a čím větší výkon, tím líp, dost pomůže i vhodná střela. Ale ubránit se s "flusačkou" 6,35mm možný je, to mi nikdo nevymluví.

Nehledě na to, že podle statistik 50% lidí přestává bojovat po jakémkoliv zásahu čímkoliv kamkoliv.
Odpovědět