Extrema Ratio - Shrapnel Testudo

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
arnost99

Extrema Ratio - Shrapnel Testudo

Příspěvek od arnost99 » 04 pro 2008 13:27

Zdravím všechny, pro začátek, mám v plánu si koupit nůž Extrema Ratio Shrapnel Testudo, něco málo jsem našel na internetu ale chtěl bych vás požádat o zaslání informací, pokud máte někdo osobní zkušenosti s tímhle nožem, byl bych vděčný kdybyste se někdo s němi podělil.
Zajímá mě celková kvalita, kvalita čepele, rukojeti, pouzdra, dále jsem se dočetl že se tenhle nůž dá nosit také vodorovně na pásku, tak mě taky zajímá praktičnost, jak se nosí, dále praktické vlastnosti nože a plno dalších informací, děkuji za každou informaci k noži, díky[/quote]


osklivy

Příspěvek od osklivy » 05 pro 2008 07:57

zdravim
primo tenhle konkretni nuz nemam, ale mam velkej zavirak od tyhle firmy. RAO 185. celkem slusne drzi ostrost, povrchova uprava cepele slusne drzi. sire cepele je 6mm a to mam pocit je i u shrapnelu. nevim jak tenhle konkretne ale ostatni noze od ER jako treba fullcrum se i velmi pohodlen drzej. na rukojet je pouzita guma.
taky ho mam v planu. akorat bych raci tu variantu ktera nema vystupek mezi cepeli a rukojeti na horni strane. udajne dost prekaziv reverznim uchopu. este mam pocit ze se shrapnel da rozebrat a pouzit s tyci jako kopi.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 pro 2008 13:14

O tom šrapnelu bylo něco i tady:
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?p=27493
akimbo

RAO 185

Příspěvek od akimbo » 01 úno 2009 17:04

Ahoj Osklivy,jak jsi spokojeny s timhle nozem?(RAO 185)Taky o nem
uvazuju ale zajimal by me nazor nekoho kdo ho ma a jestli cena odpovida kvalite.Myslim ze ho nabizej na Highlife za 6 500,-
osklivy

Příspěvek od osklivy » 02 úno 2009 07:47

zdravim
ja sem ho koupil este za 5500 u highlife {nikoho jinyho kdo by ho CR nabizel sem nenasel} je to masivni zavirak s dodatecnou pojistkou kera jak tvrdi vyrobce je spis pro psychologickej efekt aby clovek mel jistotu ze pri jakykoliv praci se nezavre. kdyz je ten dodatecnej zamek uzavrenej ta guma co vede ke kolicku pomaha pri uchopu, dlan de pod tou gumou. nuz vicemen nema spicku, jen takovy tupy dlato na kerym se neda nic zlomit. asi by bylo dobry to dobrousit protoze to naostreny neni. nuz umoznuje uchop i pro hodne velkou ruku nebo ve velkejch rukavicich. je trochu tezsi ale diky tomu se s nim da i treba trochu stipat a sekat drevo. jeden tejden na chate sem mu daval trochu zabrat a musim rict ze to cerneni celkem slusne drzi a na nozi se akorat povolilo uchyceni cepelo coz stacilo hvezdickou pritahnout. rukojet je z hliniku, coz je jediny misto kde se mi podarilo udelat nejaky skrabance.
video s testem RAO 185.


Odpovědět