FT organizace zavodu

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 12 led 2009 18:45

Pravidla jsou snad jednoduchý-
1.Vzduchovka,větrovka nesmí mít víc jak 16J.
2.Optika zůstane nastavena po celou dobu střílení.
3.Zakazuje se měření vzdálenosti (optika s dálkoměrem), vzdálenost se pouze odhaduje.
4.Na jeden terč je 1minuta na výstřel.
5.Musejí se dodržovat střelecké polohy ( se musí ještě upřesnit ).
6.Bodování- silueta- 1bod
položení sklopky- 2body
nedodržení časového limitu- 0bodů
Toď asi vše, snad jsem na nic nezapoměl. Co vy nato?


Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pem » 12 led 2009 19:11

Psal jsem o tom na foru "Sklopné terče", ale patří to spíše sem.
Souhlasím se Sportovcem, že by tyto akce měly mít svoje pravidla a terče by měly být v rukou organizátora nebo organizátorů - jeden - dva - tři lidé.
Ti, kteří by měli o tyto akce zájem - řekněme třicet lidí, by přispěli řekněme 300,-Kč na za koupení sklopek, a ty by se zakoupily - příklad - 15 kusů. Ti kteří mají své sklopky, by je mohli zapůjčit, pokud by byli ochotni.
Je úplně jedno, kdo by to organizoval a kde. Jde o to tuto věc vyzkoušet a otestovat - a to zase musím souhlasit s Kubajzzem.
Ze začátku by určitě nešlo o nějaké soutěže či organizování do klubů či podobných seskupení. Hlavně jde o zábavu, vyzkoušet nové věci a nehledě na to, že tyto akce by mohly bý spojeny i s jiným druhem střelby či posezením a pokecem.
Pokud by se to ujalo, a byl by o to zájem, pak by se dalo uvažovat o nějakém organizování.
Chtěl bych taky nějak přispět, ale mimo financí, nevím jak.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Problém

Příspěvek od Apevia » 12 led 2009 19:42

Je v tomto dost skrytých problémů :(
Každopádně by to bylo super kdyby se něco takovéhoto pořádalo... Dle mě by bylo ale dobré kdyby to zezačátku nebyli pravidla tak striktní a dali se někde udělat ústupky...
Cogito ergo armatus sum.
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 12 led 2009 19:59

Kombinace HFT či FT se střelbou na to, co kdo chce bude muset být, pokec je vždycky.
Nápad-
Kdo bude mít sklopný terč, tak by přijel o něco dřív nebo sklopku předem půjčil. Kdyby se sjelo třeba 30 střelců, mohlo by se to rozdělit na polovinu. Ta první půlka 15 střelců by střílela a ta druhá půlka by jim psala body a pak by se prohodily. Tím by se to celé urychlilo a pokud bude 30ks sklopek tak během 1hodiny by bylo odstříleno. A mohlo by se jít střílet normálně.
A o závody nejde, je to jen spestření. Kdyby to byly závody muselo by se to do roka dělat několikrát a střílet by musely stále ti samí střelci, aby šli udělat nějaté výsledky. Kdo je nejlepší lovec. :lol:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 12 led 2009 20:01

Aáááááá společné vlastnictví nééééé děkuji barák po pradědovi měli komouši 40 let ve společnéééééé péééééééééči !!!! NE ne Ne Nee EEnnEE ... prosím žádné společné vlastnictví se slovy já ti přidám prosím ne. Každej at koupí sklopky nebo prostě za uspořáddání závodu budem seriozně platit pořadateli, 40 sklopek je 12 000 pronájem plochy taky bude něco stát ... prostě seriozně startovné.
A mezi námi ten kdo bude organizovat + 1 / 2 / 3 lidi tak zcela určitě nebudou mít náladu ještě střílet a ani čas.
Musel by to připravit den dopředu a jsme v čechách obávám se že přez noz zmizí páska a plechová zviřátka budou ve zběrně.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Hlídat

Příspěvek od Apevia » 12 led 2009 20:05

No tak pravděpodobně by nám to ehm "hnedočeši" jaksi zabavili :-D Muselo by se to hlídat a to by byl další problém-kdo? Muselo by se to dělat třeba dvoudení-jeden den příprva terénu, popřípadě zkouška nějaká a do druhého dne přespat-pohlídat a pak už by se střílel "závod"....
Jinak máte někdo ten link jak tam bylo napsáno jak se má střílet z těch FT pozic? Někde jsem měl link, ale zatoulalo se mi to :( A pokud to máte někdo přeložené tak tím líp ;)
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pem » 13 led 2009 07:45

Apevia - podívej se na forum "Field tagret"
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 13 led 2009 21:29

Alexxxi se startovným bude ten problém, že i kdyby to bylo pětikilo a sešlo se dvacet lidí tak se investice do sklopek, pronájmu a času na pořádání dotyčnýmu nevrátí ani za 5 závodů. A upřímně - kolik lidí z těch co střílí vzduchárnama přijede aby si mohlo za 500 zastřílet. Podle mě max. 10.
Když to bude nějaká symbolika aby to lidi neodradilo, tak to zase ten dotyčnej bude dělat z altruismu :?
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 13 led 2009 22:09

No chystám se vyhrát v online sazeni :lol: jsem tak zmasirovanej reklamou ze je mne jasny ze musime všichni vyhrát tintilion bambilionů :-)
Prostě sklopky koupím a bude to ted může něco utratit sponzor se kouká jinam
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 13 led 2009 22:59

Nějaká ta FT poloha :)). Trénovat se musí ať je vedro nebo mráz :)
Přílohy
Zima nezima 2 zm..JPG
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 13 led 2009 23:23

sportovec: Ten vyslech z laufu je imozantni....take pouzivas ty nove diabolky JSB MACH 3? :wink:
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 14 led 2009 09:38

HF a HFT jsou dvě rozdílný disciplíny. Jsou odlišný nároky jak na střelce - pravidla, tak i na optiku. Mě osobně by spíš zajímal FT. Líbí se mi zaměřování vzdálenosti terčů paralaxou a pak přesné přemíření. Do třiceti bm používám redukovaný terče na 10 - 20 mm a dá se, ale chce to už trénink.
Co se týká pozemku - střelnice, tak to bude oříšek. Louka by problém nebyl ale o to nestojíme, to je jasný. Už jsem měl jednání s dvěmi majiteli soukromých pozemků - bývalých lomů na pískovec. Jeden byl myslivec a celý to shodil se stolu, že si nenechá po lese běhat bandu se vzduchovkama. Druhý majitel by byl pro, ale chce na den 10.000,- Kč. Budu jednat dál ale není to sranda, která něco stojí a s tím musí počítat každý ,kdo uvažuje o pořádání trochu kvalitního FT.
FT je soutěž - soutěž má pravidla - pravidla se musí dodržovat, jinak to nebude soutěž :). I soutěž může bavit, když probíhá v přátelské atmosféře :wink:
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 14 led 2009 15:36

No ja znam jednoho majitele pozemku v Milovicich. Poradaji tam Airsoft. Na pozemku jsou kopecky a kryt na techniku. Zkusim se zeptat....mozna by to slo dohodnout. Porada tam mega akce. 300 a vic lidi.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 12 úno 2009 13:36

Jen mě tak napadlo,kdyby se nestihlo do srazu v dubnu připravit FT nebo HFT,nebo nějaký ten kompromis pro začátek,tak navrhuji,že bych udělal jen takovou sranda soutěž Long Distanc Shooting.Třeba pro větrovky na 100 m a pro vzduchovky na 70 m.Aby alespoň neco bylo
Problém v tom nevidím,koupím 200 vzduchovkových terčů a daj se na danou vzdálenost.
Jen pár dotazů:
1, ty vzdálenosti vyhovujou?
2, budeme kontrolovat en.? jedná se mi o to,že když má někdo 16j a někdo 30j tak je ve výhodě.Je to o dohodě.
3, 4x terč po 5 ranách,souhlas?
4, každý může střílet jak z větrovky tak vzduchovky.Budou to dvě kategorie?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 úno 2009 14:18

Přes 16J nejede vlak.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět