FT organizace zavodu

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od LaRi » 19 pro 2008 13:36

Taky bych do toho šel.Být někde brzo s tím nemám problém.A udělat něco víc něž jen střílet mi taky nevadí.Zatim teda mám 3 sklopky,třeba do jara ještě něco zbastlim.Takže se hlásim a počítejte se mnou.Ale pozemek bohužel neumim.


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 19 pro 2008 14:15

No, já pozemek umím, ale je to tady na severu u hranic, u řeky. Klídek, kolem nikde nikdo. Dá se tam kempovat, je tam chatka :roll: asi by se dala vyhlásit dočasná střelnice pro vzduchovky, místní PČR je ok :roll:
Kdyby jste to po sobě uklidil a nic nezničili, tak bych Vám to mohl téměr grátis půjčit.

Téměř = dali by jste na své stránky reklamu naší firmy :twisted:

Pozemek je na kšeft, za pár let se prodá. Teď zřejmě není využitý. :roll:
Musel bych se zeptat, zajet tam a pořídit fotky.

PS: 2 Silencer, už mlčím, už mlčím....
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 19 pro 2008 17:35

Já o tom podumám. Podle mě je největší problém lokalita a počet terčů. Na pravidlech se pracuje a ochota uspořádat to je.
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 11 led 2009 19:00

Nějak se to tu nehýbe. Co pravidla, už jsou hotový?
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 12 led 2009 14:28

Ahoj kluci, já osobně si myslím, že uspřádat soutěž ve FT není jen o nadšení ale i možnostech. Tím myslím, ekonomický potenciál pořadatelů pro rozjezd soutěží, pronájem střelecké lokality, zajištění bezpečnosti, průběh regulérnosti a zákoných norem. Dál popíši odrážkami co je nezbytné zajistít a co minimálně vzít v potaz.
- pořadatelé, musí být dva max. tři
- tito lidé vše pořádají, organizují a za vše zodpovídají
- zajištění "střelnice ", jedná se o soutěž se zbraněmi kat. D, tedy vždy se souhlasem vlastníka pozemku a se zajištěním bezpečnosti / což pro pořadatele, konkrétní osoby podepsané ve smlouvě o pronájmu, není sranda /
- tzv. sklopky by v lepším případě měli být majetkem a skladem u pořádajících osob - tito lidé koupí 35 - 45 sklopek, nebo předem zajistí
- proč ? přihlási se příkladem 30 střelců s tím, že každý donese sklopku
- dle mých zkušeností z Mao přijede necelých dvacet lidí a v tomto případě je soutěž v kopru
- sklopky -terče atd., atd,. je nutné připravovat aspoň hodinu předem
- pravidla je nutné upravit pro naše možnosti
- propozice minimálně měsíc předem
- každý soutěžíci musí dát tři rány před soutěží přes chrono, důvod je jasný
- kompíky do našich CZ pravidel je nutné zakázat, důvod je opět jasný
- dva - tři pořadatelé si musí povahově zcela sednout, jinak je to předem prohraná bitva
- k těmto nadšencům je zapotřebí dalších nadšenců, bez kterých provoz soutěží nebude fungovat
Tímto otvírám, bohužel jen internetovou diskusi ale vzhledem k tomu, že se částečně známe ze srazů a pod. si myslím, že bychom mohli díky naslouchání a smysluplných diskusí dospět k nějakým výsledkům.
Na spoustu důležitých detailů jsem určitě zapoměl a je na Vás tyto připomenout. Byl bych nerad aby se zde objevovali, Shivové, Aresové a další, podobní prudíči. / prostě ať sem píše pouze ten co nějakou dobu střílí s větrovkou - vzduchovkou a má zájem se podobných soutěžích účastnit /
S pozdravem
Zdeněk
Naposledy upravil(a) sportovec dne 14 led 2009 09:12, celkem upraveno 1 x.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 12 led 2009 14:33

Ještě bych rád poděkoval Barysovi za založení tohoto tématu :?
Naposledy upravil(a) sportovec dne 14 led 2009 20:48, celkem upraveno 1 x.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 12 led 2009 14:44

Pokud Tvuj příspěvek bude o něčem k věci, tak proč ne. Ten dotaz byl zbytečný...
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 12 led 2009 15:00

Je to přesně jak to tu píše Sportovec, hlavní problém je v tom, že pořadatelé můžou být dva maximálně tři lidé kteří budou vlastnit všechny sklopky a budou zařizovat pozemky a všechno kolem. Teď jsem zrovna ve fázi rozhodování jestli bych do toho šel nebo ne. Jestli je zapotřebí celkově nějakých 30 ks sklopek tak bych byl ochoten jich řekněme polovinu koupit, zbytek společník nebo společníci. Co se týče dalšího vyřizování tak se samosebou dá vyřídit všechno, u mě by byl akorát problém s časem, neustále sem v jednom pracovním kole. Ale jak jsem říkal vážně o tom uvažuju...
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 12 led 2009 15:12

Mám velký zájem na tom, aby se to konalo, už kvůli uplatnění větrovky. Chtěl jsem to celé organizovat. Ale někteří lidé mě s nápadem předběhly. Je tu spousta nejasností. S Barisem jsme si psaly SZ nějak mě to naštvalo. Údajně tu je nějaká elita, která něco uspořádá. Takže teď jsem silně znechucenej, že se střílením praštím. Jinak mám nějaký pravidla, pozemek, kolíky a snad bych možná měl 15 sklopek, systém zapisování a konání.
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 12 led 2009 15:26

2Sršeň: Tak to máš skoro vše co by mohlo být potřeba. Pro mě by asi byl největší problém ten pozemek. Pak se dá ještě mluvit o tom zajištění bezpečnosti, potřebovali bychom znát co všechno co se týče bezpečnosti je nutné zajistit.

Že by tedy ona elita tady už něco dávala dohromady? Jestli ano tak by tedy bylo dobré aby to tu zaznělo, aby tedy lidé kteří uvažují o tom že by se do toho pustili, nedělali zbytečnou práci. Jasné, každý si může zorganizovat své závody ale u nás je počet větrovkářů asi zatím dost malý aby tady mohlo existovat 5 skupin organizátorů FT.

2Sršeň: Přece bys nechtěl seknout se střílením, že tě někdo na..al. Na to kašli. Kvůli pár kecům Tě přece nikdo nemůže donutit k tomu abys toho dobrovolně nechal. Mě střelba dává neuvěřitelný uvolnění a nikdy bych toho nenechal, i když střílím jen ze vzduchárny.

Takže "elito" jak to tedy je? Zabývá se tím už někdo nebo ne?
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 12 led 2009 16:23

Sršeň:Tak nevím.Napsal jsem,že se chystáme organizovat FT závody,že to zbude na nás.Nikdo před tím nic nepsal,že se na to chystá a najednou mi přijde SZ,že jsme elita a že co si o sobě myslíme.Tak jsem odepsal smírně,že je každá aktivita vítána a bral jsem to jako urovnanou věc.Teď se dočítám,že jsem někomu znechutil střelbu.
Ještě jednou a pro všechny jakákoli, aktivita je vítána! Jestli někdo najde dostatek času a energie a hlavně legislativního zastřešení ze strany zákona,protože ono organizovat střelecké závody není jen koupit terče a domluvit účast,ale v případě že tato legislativní málá chybička nastane a někomu se něco stane,tak je to trestní odpovědnost organizátora.Doufám,že si to všichni uvědomujete.
Takže pro sršeň,ještě jednou říkám,žádná elita tu není,jen nás pár Kubajzz,Milius,Alexxxus,já a ti skalní,kteří už několik let jezdíme na akce a podotýkám nezištně je organizujem pro všechny ostatní.Můj úmysl nebyl někomu znechutit střelbu,ale vytvořit vlákno,které spolupomůže org. HFT a FT závodů.
Doufám,že je vše vysvětleno ke spokojenosti všech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 12 led 2009 16:29

Tak sklopek mám asi 9 všechny od Gama pozemek na propoujci radnice Prahy 5 takze ještě pravidla.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 12 led 2009 16:49

Ano Aleši,dobrá práce.S těma pravidlama se můžem domluvit,buď si je na pár prvnich závodech uděláme jak se domluvíme nebo použijeme striktní pravidla Ft nebo Hft.

Pište své názory komu co na začátek vyhovuje?
Bude to druhá akce svého druhu u nás,když ta první byla opravdu jen taková spíše pro radost.Já osobně jsem pro začátek o volnější pojetí.
Prosím o vaše vyjádření.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 led 2009 17:29

První akci na způsob HFT jsme uspořádali víc než před rokem viz. http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=3463&start=60
Jinak nikdo nikomu nebrání koupit 50 terčů, zařídit pozemek, postavit dráhu a pozvat ostatní ať si příjdou zastřílet... Aktivitě se žádné meze nekladou.

Já se na to snažím dívat reálně, na setkáních vidím furt ty samé lidi, takže jako nejjednodušší vidím to, že si každý koupí pár terčů, na srazu se dají dohromady, dva lidi postaví dráhu a pak si ji všichni odstřílí.
V současné době nevidím žádný důvod k zakládání organizace nebo podobné ptákoviny. Fakt mi to někdy připadá... prostě jako v Česku - ještě nikdo to nestřílel, nikdo to nezkusil, ale už se vymýšlejí členské průkazky. A nejvíc do toho mluví a "nejlepší" nápady mají lidi, co nemají ani jeden terč.

Prostě pojďme to prvně zkusit, pak se uvidí, netvrdím, že jednou, po odstřílení deseti závodů nevznikne potřeba se organizovat.
A pak nastane doba jak říkal Radyx - "Jakmile jednou před srazem vystoupí Kubajzz a před shromážděním přednese poučení o střelbě a začne se pálit na povel - tak tady s tím končím". A má pravdu, jakmile někdo začne zábavu organizovat, tak se na to půlka lidí vyprdne, protože už to prostě nebude zábava.

O té elitě se tomu musím smát. Tím jsou myšleni ti lidi, co jezdí střílet každý týden nebo dva a zúčastňují se každého srazu? :lol: Srazy jsou otevřené a může se jich zúčastnit kdo chce, naopak nové lidi vidíme rádi, to může potvrdit každý kdo tam byl.

Takže kupujte nebo vyrábějte terče a přineste je na sraz, ať se to nějak pohne. :wink:
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 12 led 2009 18:01

Ano, byl bych pro, to udělat volnějším způsobem.
Odpovědět