Bipody Versa-Pod/Harris

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 10 led 2009 14:25

Když to vezmeš na sraz tak tím nic neskazíš.Čím víc toho tu bude na výběr tak tim líp.


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 10 led 2009 18:09

Barys ty máš vlastně na svém stroji naravnou kopii Versapodů :-) Takže alespon posoudíš kvalitu...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 10 led 2009 22:44

Alexi, v pohodě. Mě je jedno, kdo je homosexuál, metrosexuál, či transsexuál. Všechno jsou to obdobné úchylky od normálu a to sem nepatří. Nevím, co má Morava společného s Tvojí metrosexualitou... Na úchylky nehleďme už proto, že samotným střílením se k jedné přiznáváme.

Prostě se mi zdá AA510 jakýmsi způsobem "sladká". Takový opak třeba HW100. Ale to sem opět moc nepatří. Nejde o kritiku a je mi to jedno. A jestli někdo neumí použít pušku a navíc ji nemůže reklamovat, protože porušil záruku nějakým zákrokem... Ať si ji klidně rozbije třeba o vlastní hlavu.

Jen k té Tvé zášti vůči všem dalším, kteří zde začali po Tvém vzoru inzerovat... Rozumím tomu. Byl jsi první, tak se Ti to těžko "polyká". Nevím, kolik dostáváš od dodavatele za reklamu "bokem", ale myslím, že bys to fakt takhle nemusel hrotit. Ty prostě nabízíš nízkou cenu, někdo jiný zase zákonnou záruku a profi služby se servisem. Pro všechny je místa dost. Navíc bys měl Aeron vlastně podporovat. On navozí a předvede za své peníze výrobky a Ty je pak levněji dodáš zájemcům, což je přece pohoda, ne?

Čili bych to pomaloučku zklidnil a vrátil se k tomu, že je dobré si pomáhat a o skutečnostech se přesvědčit. Zanášet mezi spokojené lidi a ty, kteří sem vnášejí informace nevraživost je přece zbytečné.

A na závěr jedna veliká moudrost od našeho bývalého IT manažera: "Vždycky je to v lidech, to si pamatuj."
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 11 led 2009 05:17

Rado prosímtě komu jsme přivezl nějaké to FXo ??? ( nebudem brát Verminátora v upravě od BTAS ) No vzhledem k tomu že už dva lidi s FX šlehli o zem tak jsou věci které neriskuji, tedy Aeron může být v klidu FX tahat nikomu nehodlám a že jsem byl první ??? to jsem vážně nebyl a faktem je že to že někomu pomužu lépe řečeno zprostředkuji dopravu vzduchovky ( ať už z důvodu že né každy umí anglicky a nebo že přeze mně je tu ta vzdůša do týdne --- včetně několika ND --- ) A mimochodem inzeruju tu někde ??? pokud nebudeme brát inzerci kde mám permanentní inzerát na 2litrovky a QuickFill hadice mimojiné je to tam proto že vím jaká pakarna je sehnat pušku a nemít hadici....

Ale jak říkal můj děda ... nech je nakoupit jen je nech ...

Ale zpět aby ta debata nebyla až tak OT, versy jsou u mne hnus fialovej , 1,2,3, pro ten šerednej spůsob uchycení. Co máš na FX ty Versy ??? Nebo Harrisky ???
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
marezin
Příspěvky: 135
Registrován: 30 lis 2005 21:17
Bydliště: Louny

Příspěvek od marezin » 11 led 2009 11:27

Mám na cz200 versy a sem snimi spokojenej ,pravda ten černý bazmek na uchycení je hrůza,proto jsem si udělal svůj trn a vypadá to trochu lépe ikdyž cz 200 není žádná krasavice a mám ji spíše na střílení než na parádu.A když vemu cenu 400kč kterou sem za ně dal tak mě stačí,né každý má 2000kč na harrisky.
A kdyby tu měl každý harrisky a flintu od AA tak o čem bysme tu za chvili psali :)
Taipan II +MTC Viper Connect 3-12x32 AMD
HW 100s+Hawke 8,5x25-42
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Marez

Příspěvek od Apevia » 11 led 2009 11:35

2Marezin: Njn, to je ale kopie (myslím že to vyjde +- stejně) on chce vozit ale originály, kde bude cena taky někde mezi 1 500-2 000Kč :wink:
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
marezin
Příspěvky: 135
Registrován: 30 lis 2005 21:17
Bydliště: Louny

Příspěvek od marezin » 11 led 2009 11:50

Apevia:tak v tomhle maš pravdu originaly jsou asi cenově nekde jinde
Taipan II +MTC Viper Connect 3-12x32 AMD
HW 100s+Hawke 8,5x25-42
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Ošklivost

Příspěvek od ALKAJ » 11 led 2009 12:27

Apevia píše:Začni vozit Harrisky a nechávej je DO 1 500Kč a budeme na tom všichni dobře :)
Za tú cenu by som si po ne do ČR aj prišiel :roll: .
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 11 led 2009 13:29

Zdar Alexi.

Já nemám na pušce nic. Přijde mi to (zatím) trochu jako nabírat kapku rosy na vidle. Je to přecejen foukačka, tak z toho zase nebudu dělat kanón. Už tak je to celé k smíchu (utrácet za hlouposti a ještě se o tom nestydatě bavit, jako by na tom stál svět). Prostě s sebou v touze o zapření zbraně zpravidla fláknu o zem a pušku o něco opřu. Abych si ji (miláčka přítulného) neodřel, či neušpinil, podkládám pod ni něco čistého a měkkého.

Pokud bych o něčem uvažoval, tak jedině v takové verzi, která se nijak na zbrani trvale nepodepíše. Tudíž originál "rychlochňapku" od FX na tlakovou kartuši a k tomu jednoduché a levné nožičky s minimem komponent. Hlavně to musí mít použitelný kloub, jinak je taková věc v nerovném terému k ničemu. Jasně, i bipod je rádoby věda, ale aby mi příležitostně snížil třes rukou, je dost jedno, jak bude věhlasný. Jde o cenu. Nejsem profesionální zabiják.

Střílet by se mělo ve stoje z ruky. To natolik dostatečně neovládám, že mám na pár let co dělat. :D
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 11 led 2009 14:09

No pokud se domníváš že Bipod s kloubem je nějaké plus pro dobré střílení v terénu tak až vlastní zkušenost tě vyvede z omylu ... zvláště pokud před každou ranou sundáš oko z optické cesty ( zcela jistě se ti stane že si nepřekontroluješ vodováhou rovinu ) pak se budeš divit co to v terči dělá - mluvím a op přesnější střelbě nemluvím o plinkingu na pixly od luncheonmeatu - tam také neřeším jestli mně to dopadlo o 5 cm vedle hlavně když pixla nadskočí. Pevnej Bipod - bez kloubu - je výhoda a to mně nikdo nevymluví - nerovnost terénu vyrovnám stavitelnejma nožičkama - ať už se skokama nebo plynulá regulace - Pravda také je že nechápu proč u Harrisek s plynulou regulací výšky nožek pružina vtahuje prodloužení ... proč ho nevytlačuje ( místo tažné pružiny bych radši tlačnou ) .
A přístup k tomu že pušku prostě o něco opřu to je děs běs názor, když je sraz tak to něco na opření pro ostatní gunery je většinou můj bag plnej airsoftkuliček - nebo Kubajzův červenej shooting rest ( nebo jak to správně nazvat - ten stavitelnej stolek )

Ale fakt je že mně může bejt u pozadí co si kdo dá na flintu - já jsem příznivce Harrise nožek.

A že je FX foukačka máš pravdu souhlasim s Tebou plně a bezezbytku :P
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 11 led 2009 14:51

Jak už zde bylo zmíněno mám kopii versa koupenou v nějaké airsoft prodejně.Proto se chci podívat na orig.,protože ta kopie je bída.Musel jsem zaaretovat právě ten náklon a dost úprav provést.Pro mou střelbu v sedě s opěrou o lavici potřebuji pevné nožičky.Ale je pravda v terénu pro rychlé zaměření třebas to bude vhod,ale já takto nestřílím.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 11 led 2009 14:51

Jak už zde bylo zmíněno mám kopii versa koupenou v nějaké airsoft prodejně.Proto se chci podívat na orig.,protože ta kopie je bída.Musel jsem zaaretovat právě ten náklon a dost úprav provést.Pro mou střelbu v sedě s opěrou o lavici potřebuji pevné nožičky.Ale je pravda v terénu pro rychlé zaměření třebas to bude vhod,ale já takto nestřílím.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 11 led 2009 14:51

Jak už zde bylo zmíněno mám kopii versa koupenou v nějaké airsoft prodejně.Proto se chci podívat na orig.,protože ta kopie je bída.Musel jsem zaaretovat právě ten náklon a dost úprav provést.Pro mou střelbu v sedě s opěrou o lavici potřebuji pevné nožičky.Ale je pravda v terénu pro rychlé zaměření třebas to bude vhod,ale já takto nestřílím.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 11 led 2009 14:52

... komiku. Co by potom byla Tvoje AA510, když navíc vydechuje 5,5 válečky... To tedy raději nechme ve Tvém zájmu stranou.

Pravdou je, že z praxe znám dvounožky akorát z nějakých flint typu Mosinů a ještě něčeho opravdu velmi dlouhého (na záda bych to nevzal). Jenže to si tedy opradu nepamatuji, co tam bylo zač. Je to moc a moc dávno. Důležitý je samozřejmě poměr páky mezi střelcem (místem vlivu chvění) a upevněním zbraně.

Mě to fakt zatím stačí tak, abych bez většího vypětí trefoval předměty velikosti plechovky od diabolek, či tenisáku do těch 120 metrů. Dál jsem zatím nešel. Ale kdo ví... Možná s dobrým bipodem by se na tu dálku (nebo na větší) daly trefovat i pingpongáče, ovšem to by asi už chtělo vybírat diabolky a střílet v hale. A to nevím, jestli se mi až tolik chce.

Ale prosímtě, jedna otázka (třeba mne přesvědčíš ke koupi něčeho dvounohého): Jsi schopen nějak exaktně definovat rozdíl v přesnosti mezi střelbou s puškou opřenou o Tvůj bágl a o pořádnu dvounožku? Zadání by bylo třeba na 90 metrů, zvětšení 12x, střelivo nějaké nejlepší na světě (JSB ...) a samozřejmě Tvoje EV2. Myslím to zcela vážně a vracím se tím k původnímu poslání této diskuze. Díky předem za nějakou zkušenost.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ner

Příspěvek od Apevia » 11 led 2009 15:19

Pokud je terén nerovný tak to řeší výšková regulace, ať skoková tak i plyně regulovatelná.
Když je tam kloub tak se to furt všelijak mrcasí, není to dobré...
Já jsem to u těch VP-kopií vyřešil tak, že jsem navrtal z boku dírku a vyřezal závit M5, našrouboval imbus červíka a tím to vždy zajistil, největší mrcasení bylo pryč, ale furt se to hejbalo v kloubu a tahat s sebou klíč se mi nechtělo... Už bych do nich nešel...
Jo a proč jsou lepší nožky než všelijaké věci na podkládání? Pro mě je to hlavně díky jejich komfortnosti, neřešíš to, že Ti chybí ještě kousek prkna nebo že si to poškrábeš když nemáš nic měkkýhzo a čistýho a hlavně nemusíš furt něco na ten podklad hledat, tady to máš na pušce, Harrisky to nehyzdí, sundáš a nic nikde nepřekáží, hned můžeš střílet v leže, hned v sedě za stolem a to stačí jen stisknout magické tlačítko na regulaci výšky :)
Harrisky 4ever :-D
Cogito ergo armatus sum.
Odpovědět