Financni krize

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Financni krize

Příspěvek od Avax » 05 led 2009 10:32

Ahoj, vsichni tady mate zbrojni prukaz dele nez ja a urcite se o ne i dele zajimate. Jak se meni ceny zbrani s ohledem na situaci ve svete (ted se napr. mluvi o financni krizi, izraeli), pokud tedy na ne vyrobci a prodejci nejak reaguji.


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 led 2009 11:07

Jsou dva názory:
1. Krize je nesmysl, ceny zbraní se nepohnou.
2. Krize způsobí pád cen zbraní z druhé ruky (lidé budou potřebovat peníze a budou prodávat zbraně, jak to půjde) a snížení cen nových zbraní (lidi budou potřebovat peníze na hypotéky a zbraně kupovat nebudou, prodejci ale budou potřebovat peníze taky na hypotéky, tak budou slevovat aby prodali).

Já sám, z toho, co vidím kolem sebe bych to viděl spíš na tu druhou možnost. Ale jsou tu pánové (například z Prahy), kteří mi naznačovali, jaké že jsem Ťululům, když věřím novinám. Že prý to je jen blábol a kec. Že se prý nic neděje.
Tak mi vysvětlete, proč teda všude propouštějí...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 led 2009 12:12

Proč všude propouštějí? Protože lidi jsou pitomci. Novináři začnou neustále omílat "krizi", začnou lidi strašit jak bude zle, lidi budou celí vylekaní a začnou špórovat peníze a přestanou utrácet. Obchodníkům a firmám nepůjdou jejich výrobky na odbyt, tím pádem se začne propouštět, tím pádem lidi začnou ještě míň utrácet a máme tu krásnej kolotoč. Krizi způsobují blbci kteří moc věří médiím....

Toť můj soukromý názor.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 05 led 2009 13:06

Proč všude propouštějí? Protože většina těch firem měla problémy permanentně, krize nekrize. Teď jen využívají toho, že se mluví o krizi a můžou svoji neschopnost svést na "vyšší moc". Naprostá většina těch případů totiž nemá s "globální finanční krizí" vůbec nic společnýho. Paradoxem je, že čím víc se těchto případů objevuje, tím víc to vypadá že je ta krize větší a větší a větší ...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 led 2009 14:03

Původně jsem chtěl napsat něco od srdce. Ale pak jsem si uvědomil, že tím svým popíráním mi dáváte za pravdu.
Žijeme v kapitalismu, kde jsou krize běžné. Ptal jsem se kolegů z Němec a ti mi potvrdili, že nějakou krizi potkají tak jednou za pět až deset let a že to vlastně je normální. Že mají našetřeno na pár měsíců života a když bude nejhůř, stát je nějak uživí. Ostatně, i ti propuštění nejsou nic mimořádného. Konečně, pár měsíců (max let) si někteří z nich počkají na pracáku, než dostanou další práci. Firmy je propustily, protože pro ně neměli práci. Svět prostě takhle dýchá. Nic není samospasitelné.
To, že novináři melou furt dokola má asi dva důvody: jednak informují lidi, že se něco žene. A navíc jsou vystrašení, protože se, stejně jako zbytek národa bojí, a nic takového nezažili.
Co je ale podle mne nejdůležitější jsou dvě věci:
1. Nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Asi něco přijde. Možná to bude zlé, možná ne. Uvidíme.
2. Fakt, že za hranicemi našeho absurdistánu se něco děje je docela nepopiratelný. Stačí vyjet do Rakouksa, nebo do Němec a je vidět, že lidi šetří. Jen prostý pokles nákupu průmyslového zboží je markantní. První, na čem lidé začnou šetřit je auto, nová televize... Jen český člověk, ukonejšený výroky našich ministrů a srandaekonomů si říká, že to je kec.
Asi jsem příliš opatrný stařec a měl bych se vrátit do důchodu. Nebo nejsem správně kapitalisticky dravý. Holt, každý jsme jiný.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 05 led 2009 14:14

je to všechno jen jeden velkej bubák na lidi,a nástroj k tomu aby si ty co maj miliony nahrabali ještě víc :wink: z tohoto důvodu se stěhuju na samotu u lesa a jediný co budu potřebovat bude elektřina a i to chci vykoumat vlastní vodní elektrárničkou :twisted:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 05 led 2009 14:16

Nejde o to, že by si "lidi řekli" že je krize , tak budou šetřit peníze. Pokud by tahle menší recese měla přejít v opravdovou krizi, peníze by rychle pozbívaly hodnotu. Inflace by je znehodnotila, a byly by k ničemu.

"ROZUMNÝ ČLOVĚK OČEKÁVAJE KRIZI NAŠETŘENÉ PENÍZE CO NEJRYCHLEJI SMĚNÍ ZA ZBRANĚ A MUNICI, PROTOŽE TISÍCOVKAMA ÚTOK HLADOVÝCH REBELŮ NEODVRÁTÍŠ" (Predator) :lol:

Teď vážně. Tady v Česku se ekonomická recese nejvíce dotýká firem, které svůj profit založily na exportu do rozvinutých zemí, kde krizi způsobila celá řada dlouhodobě se kumulujících faktorů, jež je bezpředmětné teď vyjmenovávat. Tyto firmy (a nejedná se jen o profláklé megakoncerny, typu Škoda, CZUB....ale i o jejich subdodavatele, a celou řadu menších neznamých firmiček které žijí řekněme z výroby nějakého spotřebního zboží určeného pro západ)
však tvoří významné procento obratu naší ekonomiky, která je spíše exportního charakteru vůbec.

Řekněme, že v našich exportujících firmách je zaměstnáno nebo je s nimi nějak jinak ekonomicky spjato 25 procent všech pracujících (číslo jsem si vycucal z prstu, sami posuďte jestli ve skutečnosti je vyšší či nižší), což dle mého odhadu představuje zhruba milion lidí. A ten milion lidí teď má míň peněz k dispozici než by chtělo, nebyl žádnej třináctej plat, pracují jen tři dny v týdnu atd.

Nevyhnutelný dusledek snížení jejich příjmů je snížení jejich výdajů. Radši koupím jetou zbraň, jeté auto, nepůjdu do bordelu, omezím používání mobilu...Jenže prostřednictvím tohoto milionu lidí jichž se krize přímo dotýká, se krize šíří dál, do sektoru služeb, do firem zabývajících se tuzemským trhem, do stavebnictví...těm všem teď bude chybět zisk od toho milionu lidí pracujících v exportní sféře. Takže i zaměstnanci bank, cestovních kanceláří, tabákového a lihovarného průmyslu, zednící, kominíci, zubaři, hospodští,zemědělci...ti všichni budou muset snížit mzdy svým zaměstnancům, nebo sami sobě jsou li živnostníky...a krize se stupňuje...lidé mají menší příjmy, stát získá míň na daních, stoupá počet nezaměstnaných-vzniká extrémní tlak na sféru sociálního zabezpečení, státu chybí peníze...a ejhle, krize se dotýká i státních zaměstnanců: vojáci, policisti, lékaři, úředníci...jsou bez prémií, bez osobního ochodnocení...snižují se jejich příjmy, jejich výdaje také, a krize se stupňuje...
Všichni občané země (kromě socioekonomické elity, samozřejmě) cítí velkou nejistotu, strach o vlastní existenci, sociálně slabí již dávno trpí nedostatkem základních životních potřeb...tak se začínají bouřit. Jdou do ulic, rabují,občas se vyskytne i kanibalismus...v ulicích velkých měst panuje chaos. Pracující volají po změně. A krize se stupňuje.
Teď už se o své postavení bojí i elita, a je nucena sáhnout po svých ultimátních nástrojích prosazení své vůle: Armáda a Policie-zejména níže postavení v těchto silových složkách si ale kladou otázku: Mám jít a střílet do rabujících důchodců, cikánů (OK, zde by se asi málokdo pozastavil), dělníků, když přitom i náš zaměstnavatel (Stát) s náma poslední dobou tak ukrutně vyjebává? Někteří příslušníci ozbrojených složek by se zřejmě rozhodli připojit na stranu rebelujících davů, a pouliční rvačky a nepokoje by přerostly v ozbrojené střety, nejprve menšího rozsahu, poté by armáda (nebo to co z ní zbylo) byla nucena použít všechny prostředky bojové techniky. Po Karlově mostě projíždí kolona tanků, Václavské náměstí bombardují Grippeny a Mi24 ky. Občanská válka jako svině.

A kdo nemá doma naškudlíno alespoň tisíc nábojů, težko vydrží do doby, kdy nám sem džordž buš pošle někoho udělat pořádek a nastolit demokracii. :lol: ..pokud se ovšem světový ochránce míru a demokracie nebude doma potýkat s něčím podobným... :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
happymoos

Příspěvek od happymoos » 05 led 2009 14:41

Nás ale asi na gunshopu hlavně zajímá, jestli se sníží ceny nových zbraní a příslušenství a to se stejně zanedloho dozvíme sami...
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Asi

Příspěvek od Apevia » 05 led 2009 15:11

2Alfonss: Na tom bude něco pravdy, souhlasím s Tebou...
2JirkaS:Taky na tom něco je... Oba máte asi v něčem pravdu
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od Apevia » 05 led 2009 16:13

Ano, sem se to líp hodí ;)
Cogito ergo armatus sum.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 led 2009 16:47

JirkaS píše:Proč všude propouštějí? Protože většina těch firem měla problémy permanentně, krize nekrize. Teď jen využívají toho, že se mluví o krizi a můžou svoji neschopnost svést na "vyšší moc". Naprostá většina těch případů totiž nemá s "globální finanční krizí" vůbec nic společnýho. Paradoxem je, že čím víc se těchto případů objevuje, tím víc to vypadá že je ta krize větší a větší a větší ...
Hmm, Škodovka - firma s největším ziskem v republice propouští, výrobci autodílů propouští... (ti, co před krizí vozili Kazachy, Mongolce, Vietnamce, Ukrajince a kdovíkoho dalšího, protože neměli lidi). To nejsou firmy, které měly problémy toho rázu, který líčíte.
Zpět k tématu: výhodou všech takových krizí je, že zboží kdysi drahé se začne za určitou dobu prodávat levně. Příkladem jsou ... auta, benzín, nafta... domy. jediný zásadní problém, který s tím je spojen je prostý: málokdo má peníze aby nakupoval.
2 Predátor: To je hodně extrémní varianta. Podobná snad nenastane. Ale jistá pravděpodobnost tu je.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 05 led 2009 18:33

HanuIv: no ty jsi komik! Škoda auto měla čistý zisk po zdanění za rok 2007 skoro 16 miliard Kč! Za první 3 čtvrtletí roku 2008 má (meziročně o cca 20%) provozní zisk 11,4 mld Kč. Nepropouští z existenčních důvodů nebo že by na ni dolehla krize, propouští z toho důvodu, aby svým akcionářům udržela zisk v řádu nad 10 miliard čistýho ročně. Copak tohle je nějaká krize?
Naposledy upravil(a) JirkaS dne 05 led 2009 18:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 05 led 2009 18:36

Já sem si dělal prdel, nejsem žádnej ekonom nebo jinak odborně způsobilej k socioekonomickejm prognózám.

Podstatný je, že jsem si naschvál neudělal pod stromeček radost nějakou pěknou krochničkou na mířenku-chtěl jsem STI Trojan v 9mm od Martínka. Tak sem si řek, že počkám až co krize přinese, jestli se třeba opravdu sníží ceny zboží dováženého z USA. Ok, taky trochu to bylo kůli tomu, že semnou v práci letos na vánoce pěkně vyjebali, takže bych si to zatím stejně nemoh dovolit.Tak sem se uklidńoval tím, že po vánocích většina prodejců půjde s cenama dolů. Ale hovno.Před vánocema stál něco přes 31 000, teď si Martínek aktualizoval ceníky, a nabízí ho tam za něco přes 32 000. Alespoň se mi to tak zdá, možná se v těch cenách pletu...takže tak. :?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 led 2009 18:37

Krize bude až nebudem mít co do huby a až si budem prdele utírat starýma novinama.... :wink:
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 05 led 2009 18:39

Predator: nějak jsi ve svých úvahách nepočítal s tím, že v důsledku krize bude muset VM hoooodně zdražit, aby si i v krizi udržel svůj životní standart :twisted:
Odpovědět